Mówi: | Włodzimierz Dola, prezes zarządu PL.2012+ Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej |
PGE Polska Grupa Energetyczna przez kolejne pięć lat będzie sponsorem tytularnym PGE Narodowego. Stadion zyskał także oficjalnego patrona
Operator PGE Narodowego, spółka PL.2012+, podpisał umowę partnerstwa tytularnego z PGE Polską Grupą Energetyczną na kolejne pięć lat. Uroczystość ta zbiegła się w czasie ze Świętem Piłki Nożnej i uroczystością nadania stadionowi oficjalnego imienia Kazimierza Górskiego. – Jestem przekonany, że PGE Narodowy będzie wciąż przysparzał nam wszystkim wielu emocji sportowych, kulturalnych i biznesowych – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.
PGE Polska Grupa Energetyczna jest sponsorem tytularnym stołecznej areny od lipca 2015 roku, teraz współpraca została przedłużona na następne pięć lat.
– Jako PGE Narodowy jesteśmy areną wielofunkcyjną, służymy Polakom w zapewnianiu im atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu. Cieszę się, że podpisaliśmy umowę z PGE Polską Grupą Energetyczną na to, żeby kolejne pięć lat była z nami i żebyśmy wspólnie mogli te cele realizować – podkreśla w rozmowie z agencją Newseria Biznes Włodzimierz Dola, prezes zarządu spółki PL.2012+, operatora stadionu.
PGE Narodowy to największy stadion w Polsce, wybudowany na turniej Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012. W ciągu dwóch lat po otwarciu stał się samofinansującym się przedsiębiorstwem.
– Ten stadion to najważniejszy obiekt sportowy w Polsce i jestem przekonany, że będzie przysparzał wszystkim Polakom wielu emocji sportowych, ale też kulturalnych i biznesowych. Mamy tutaj wiele stref biznesowych, w których można się spotykać i wymieniać kontakty biznesowe – podkreśla Wojciech Dąbrowski, prezes PGE. – Jesteśmy dumni z tego, że przez kolejne pięć lat będziemy obecni na PGE Narodowym im. Kazimierza Górskiego.
Oficjalnego imiennego patrona stadion zyskał podczas Święta Piłki Nożnej 10 października br. Kazimierz Górski, trener i selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski w latach 1971–1976, od kilku lat był nieoficjalnym patronem areny. Od 2014 roku przed wejściem na stadion stoi również jego pomnik.
– Kazimierz Górski był kimś więcej niż tylko trenerem kadry narodowej. Każdy, kto pamięta lata 70., wie doskonale, że Kazimierz Górski dawał w tych trudnych latach Polakom ogromną nadzieję na odzyskanie naszej wartości – mówił podczas niedzielnej uroczystości premier Mateusz Morawiecki.
Pod wodzą Górskiego polska drużyna rozegrała 73 oficjalne mecze, w tym 45 zwycięskich. Zajęła trzecie miejsce na mistrzostwach świata w 1974 roku, zdobyła też złoto igrzysk olimpijskich w Monachium i srebro w Montrealu.
– Kazimierz Górski to trener 100-lecia. W tym roku obchodzimy 100. rocznicę jego urodzin. Nie było lepszego miejsca w Polsce, które mogłoby mieć takiego patrona. PGE Narodowy jest domem polskiej reprezentacji, a Kazimierz Górski jest uznawany za ojca największych sukcesów reprezentacyjnych Polski. Cieszymy się, że mogliśmy te kwestie sfinalizować i Kazimierz Górski stał się patronem PGE Narodowego – podkreśla Włodzimierz Dola.
– Mam nadzieję, że polska reprezentacja w piłce nożnej nadal będzie tutaj niepokonana – mówi Wojciech Dąbrowski.
Niedzielne uroczystości odbyły się dzień po meczu polskiej kadry z reprezentacją San Marino w ramach kwalifikacji do mistrzostw świata w piłce nożnej, które w przyszłym roku odbędą się w Katarze. Był to kolejny wygrany na PGE Narodowym mecz Polski. Od 2014 roku nasza kadra nieprzerwanie ze stadionu schodzi niepokonana.
PGE Narodowy był także areną zmagań innych sportowców – w 2012 roku odbył się tu VII SuperFinał rozgrywek futbolu amerykańskiego, a na płycie boiska miał także miejsce finisz Maratonu Warszawskiego. Ze względu na olbrzymią przestrzeń i aż 58 tys. miejsc dla widzów na PGE Narodowym odbyło się też wiele koncertów światowych gwiazd. To tu wystąpili m.in. The Rolling Stones, Madonna, Coldplay, Beyoncé, Metallica czy Roger Waters.
Czytaj także
- 2025-06-24: Bezpieczeństwo stało się w UE tematem numer jeden. Miała w tym udział polska prezydencja
- 2025-07-01: Koniec polskiej prezydencji w Radzie UE. Doprowadziła do przełomowego wzrostu wydatków na obronność
- 2025-06-18: Większość Polaków sprzeciwia się wprowadzeniu euro. Problemem może być brak dobrej komunikacji
- 2025-06-23: Polscy inżynierowie pracują w Częstochowie nad systemami do zautomatyzowanej jazdy. Opracowali jeden z najszybszych komputerów na świecie
- 2025-06-11: Wiceprzewodniczący PE: Polska prezydencja zapewniła UE stabilność w niepewnych czasach. Wiele inicjatyw dotyczyło obronności
- 2025-06-12: Uchodźcy z Ukrainy pomogli wygenerować 2,7 proc. PKB Polski w 2024 roku. Napływ nowych pracowników znacznie zmienił polski rynek pracy
- 2025-06-13: Hejt w sieci dotyka coraz więcej dzieci w wieku szkolnym. Rzadko mówią o tym dorosłym
- 2025-06-12: Dorota Gardias: Przykre jest to, że wybory prezydenckie budzą tak negatywne emocje. Jest dużo złości, żalu i różnych zagrywek, które kompletnie nie są moje
- 2025-06-11: Gwiazdy: Scena polityczna stała się ringiem, a politycy nie szanują siebie nawzajem. Każdy ma prawo widzieć świat inaczej
- 2025-06-04: Rusza ważna inwestycja w Ustce. Nowa baza będzie zapleczem serwisowym dla morskich farm wiatrowych [AUDIO]
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.