Mówi: | Joanna Mucha |
Funkcja: | była minister sportu i turystyki |
Będą specjalne programy wsparcia dla młodzieży trenującej kolarstwo i łyżwiarstwo
Jedną z najprężniej rozwijających się dyscyplin sportowych w Polsce są skoki narciarskie. Joanna Mucha, była minister sportu, chwali przede wszystkim profesjonalny system wsparcia młodych skoczków, który daje im większe szanse na sukces. Podobne działania będą podejmowane m.in. w łyżwiarstwie czy kolarstwie.
– W przygotowaniu jest program dla kolarstwa. Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego także przygotowuje dobry program. Związków, które zaczynają myśleć w inny sposób niż do tej pory, jest całkiem duża grupa i mam nadzieję, że w ciągu kilku lat, bo to niestety trzeba to liczyć w latach, przyniesie to skutki – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Joanna Mucha, była minister sportu i turystyki.
Zdaniem byłej minister sportu, mogłoby to również przynieść efekty w golfie. W tej dziedzinie brakuje również odpowiedniej infrastruktury.
– Na pewno jesteśmy na początku, jeśli chodzi o golf – przyznaje Joanna Mucha. – Brakuje nam pól golfowych, w szczególności tych, które byłyby polami samorządowymi czy publicznymi. Brakuje nam promocji tej dyscypliny. W Polsce panuje przekonanie, że to jest dyscyplina elitarna i w związku z tym zamknięta dla szerokiego grona odbiorców. Więc jest dużo pracy do wykonania, żeby choć to przekonanie zmienić.
Z myślą o przyszłych igrzyskach olimpijskich w 2022 roku, do organizacji których pretenduje Kraków, Polski Związek Narciarstwa już dziś przygotowuje młodzież do reprezentowania Polski w sportach zimowych. To jednak nie jedyna inicjatywa, w ramach której kształci się skoczków narciarskich na miarę Adama Małysza. Od kilku lat działa specjalny program dla młodzieży.
– Ten program jest taki, jaki powinien być, czyli ma dobry nabór dzieci, dobre ich prowadzenie. Z nich mamy już w tej chwili kadrę skoczków, która zdobywa medale – wyjaśnia była minister sportu.
Podstawowym założeniem tego systemu było stworzenie systemu aktywnego wsparcia młodzieży trenującej w klubach prowadzących młodzieżowe sekcje skoków narciarskich. Poza promocją polskiego narciarstwa inicjatywa ta umożliwia odnalezienie największych talentów skoków i biegów narciarskich.
Czytaj także
- 2025-06-18: Większość Polaków sprzeciwia się wprowadzeniu euro. Problemem może być brak dobrej komunikacji
- 2025-06-13: Hejt w sieci dotyka coraz więcej dzieci w wieku szkolnym. Rzadko mówią o tym dorosłym
- 2025-06-10: Polska może dołączyć do globalnych liderów sztucznej inteligencji. Jednym z warunków jest wsparcie od sektora publicznego
- 2025-06-06: Qczaj: Moja siostra przeszła załamanie psychiczne. Dźwigamy na swoich barkach bardzo dużo i czasami po prostu nie mamy już siły
- 2025-06-11: ZUS zatwierdził standardy dofinansowania posiłków dla pracowników. To nowy rozdział w firmowych benefitach
- 2025-05-30: Konsumenci doceniają działania firm na rzecz środowiska i społeczeństwa. Dla przedsiębiorstw to szansa na rozwój
- 2025-06-04: Rynek nieprzygotowany do wdrożenia systemu kaucyjnego. Może się opóźnić nawet o kilka miesięcy
- 2025-06-12: W UE wciąż więcej kontroli działań firm w ramach ESG niż zachęt. Konieczne jest złagodzenie podejścia
- 2025-06-09: Do 2030 roku liczba plastikowych opakowań w e-handlu modowym może się podwoić. Ich udział najszybciej rośnie w Polsce
- 2025-05-23: Gminne komisje szacują już straty w uprawach spowodowane przez majowe przymrozki. Najbardziej poszkodowani są sadownicy
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Rozszerzenie UE wśród priorytetów duńskiej prezydencji. Akcesja nowych państw może mieć znaczenie dla bezpieczeństwa i gospodarki
Z badania Eurobarometru wynika, że nieco ponad połowa Europejczyków (53 proc.) popiera dalsze rozszerzenie UE o nowe kraje. Dania, która 1 lipca obejmuje po Polsce przewodnictwo w Radzie UE, zapowiada, że będzie to jeden z jej priorytetów na najbliższe półrocze, nazywając rozszerzenie „geopolityczną koniecznością” kluczową dla stabilizacji Europy.
Transport
Kończą się konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego. 2,4 mld euro trafi na sektor transportu po 2026 roku

Dobiegają końca konsultacje społeczne Planu Społeczno-Klimatycznego, tzw. KPO2, który ma być podstawą do wypłaty środków z nowego instrumentu finansowego Unii Europejskiej – Społecznego Funduszu Klimatycznego. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zapowiada, że mają one trafić m.in. na walkę z tzw. ubóstwem transportowym, łagodzenie skutków wprowadzenia ETS2 i unowocześnienie kolei, które stanowi ogromne wyzwanie.
Handel
Polski e-commerce rośnie w siłę. Konsumentów przyciągają przede wszystkim promocje

Rynek e-commerce w Polsce jest już wart ok. 152 mld zł. Rośnie zarówno częstotliwość zakupów, jak i średnia wartość koszyka – wynika z raportu Strategy&. Polacy doceniają wygodę zakupów przez internet, szybką dostawę i łatwy zwrot. Coraz częściej zwracają też uwagę na cenę i chętnie korzystają z promocji. To właśnie ten trend wykorzystuje Amazon.pl, organizując co roku festiwal z okazji Prime Day. W tym roku zaplanowano go po raz pierwszy aż na cztery dni: 8–11 lipca, a nie dwa jak w poprzednich latach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.