Mówi: | Włodzimierz Dola, prezes zarządu PL.2012+ Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej |
PGE Polska Grupa Energetyczna przez kolejne pięć lat będzie sponsorem tytularnym PGE Narodowego. Stadion zyskał także oficjalnego patrona
Operator PGE Narodowego, spółka PL.2012+, podpisał umowę partnerstwa tytularnego z PGE Polską Grupą Energetyczną na kolejne pięć lat. Uroczystość ta zbiegła się w czasie ze Świętem Piłki Nożnej i uroczystością nadania stadionowi oficjalnego imienia Kazimierza Górskiego. – Jestem przekonany, że PGE Narodowy będzie wciąż przysparzał nam wszystkim wielu emocji sportowych, kulturalnych i biznesowych – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.
PGE Polska Grupa Energetyczna jest sponsorem tytularnym stołecznej areny od lipca 2015 roku, teraz współpraca została przedłużona na następne pięć lat.
– Jako PGE Narodowy jesteśmy areną wielofunkcyjną, służymy Polakom w zapewnianiu im atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu. Cieszę się, że podpisaliśmy umowę z PGE Polską Grupą Energetyczną na to, żeby kolejne pięć lat była z nami i żebyśmy wspólnie mogli te cele realizować – podkreśla w rozmowie z agencją Newseria Biznes Włodzimierz Dola, prezes zarządu spółki PL.2012+, operatora stadionu.
PGE Narodowy to największy stadion w Polsce, wybudowany na turniej Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012. W ciągu dwóch lat po otwarciu stał się samofinansującym się przedsiębiorstwem.
– Ten stadion to najważniejszy obiekt sportowy w Polsce i jestem przekonany, że będzie przysparzał wszystkim Polakom wielu emocji sportowych, ale też kulturalnych i biznesowych. Mamy tutaj wiele stref biznesowych, w których można się spotykać i wymieniać kontakty biznesowe – podkreśla Wojciech Dąbrowski, prezes PGE. – Jesteśmy dumni z tego, że przez kolejne pięć lat będziemy obecni na PGE Narodowym im. Kazimierza Górskiego.
Oficjalnego imiennego patrona stadion zyskał podczas Święta Piłki Nożnej 10 października br. Kazimierz Górski, trener i selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski w latach 1971–1976, od kilku lat był nieoficjalnym patronem areny. Od 2014 roku przed wejściem na stadion stoi również jego pomnik.
– Kazimierz Górski był kimś więcej niż tylko trenerem kadry narodowej. Każdy, kto pamięta lata 70., wie doskonale, że Kazimierz Górski dawał w tych trudnych latach Polakom ogromną nadzieję na odzyskanie naszej wartości – mówił podczas niedzielnej uroczystości premier Mateusz Morawiecki.
Pod wodzą Górskiego polska drużyna rozegrała 73 oficjalne mecze, w tym 45 zwycięskich. Zajęła trzecie miejsce na mistrzostwach świata w 1974 roku, zdobyła też złoto igrzysk olimpijskich w Monachium i srebro w Montrealu.
– Kazimierz Górski to trener 100-lecia. W tym roku obchodzimy 100. rocznicę jego urodzin. Nie było lepszego miejsca w Polsce, które mogłoby mieć takiego patrona. PGE Narodowy jest domem polskiej reprezentacji, a Kazimierz Górski jest uznawany za ojca największych sukcesów reprezentacyjnych Polski. Cieszymy się, że mogliśmy te kwestie sfinalizować i Kazimierz Górski stał się patronem PGE Narodowego – podkreśla Włodzimierz Dola.
– Mam nadzieję, że polska reprezentacja w piłce nożnej nadal będzie tutaj niepokonana – mówi Wojciech Dąbrowski.
Niedzielne uroczystości odbyły się dzień po meczu polskiej kadry z reprezentacją San Marino w ramach kwalifikacji do mistrzostw świata w piłce nożnej, które w przyszłym roku odbędą się w Katarze. Był to kolejny wygrany na PGE Narodowym mecz Polski. Od 2014 roku nasza kadra nieprzerwanie ze stadionu schodzi niepokonana.
PGE Narodowy był także areną zmagań innych sportowców – w 2012 roku odbył się tu VII SuperFinał rozgrywek futbolu amerykańskiego, a na płycie boiska miał także miejsce finisz Maratonu Warszawskiego. Ze względu na olbrzymią przestrzeń i aż 58 tys. miejsc dla widzów na PGE Narodowym odbyło się też wiele koncertów światowych gwiazd. To tu wystąpili m.in. The Rolling Stones, Madonna, Coldplay, Beyoncé, Metallica czy Roger Waters.
Czytaj także
- 2024-11-18: Sprzedaż kart telemetrycznych M2M mocno przyspieszyła. Dzięki nim internet rzeczy wspiera cyfryzację firm
- 2024-10-31: Rosnące ceny energii i usług podbijają inflację. W pierwszej połowie przyszłego roku będzie się utrzymywać około 5-proc. wzrost cen
- 2024-11-05: Leczenie okulistyczne coraz skuteczniejsze. Pomagają w tym inwestycje w infrastrukturę i nowe technologie
- 2024-11-08: Spadek sprzedaży detalicznej może się okazać tymczasowy. Konsumenci dalej są skłonni do dużych zakupów
- 2024-11-05: Wyniki wyborów w USA kluczowe dla przyszłości NATO i Ukrainy. Ewentualna wygrana Donalda Trumpa będzie bardziej nieprzewidywalna
- 2024-10-31: Ruszyła największa elektrownia gazowa w Polsce. Dostarczy energię dla ok. 3 mln gospodarstw
- 2024-11-05: Polski rynek odzieży sportowej i outdoorowej notuje stabilne wzrosty. Kupujący szukają technologicznych nowinek
- 2024-11-07: Eksport produktów spożywczych z Polski spowalnia. Producentom coraz trudniej konkurować niższą ceną
- 2024-10-28: Polski przemysł nie jest gotowy na większy udział OZE. Potrzebne są inwestycje w magazyny energii
- 2024-11-08: Firmy czują rosnącą presję na inwestycje w dekarbonizację. Do zmian muszą się dostosować także małe przedsiębiorstwa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Akcesja Ukrainy będzie dużym wyzwaniem dla unijnego rolnictwa. Obie strony czeka kilka lat przygotowań
Ukraina ze względu na wielkość terytorium i żyzne grunty jest rolniczą potęgą. Jej przystąpienie do Unii Europejskiej może być wyzwaniem dla całego europejskiego rolnictwa. Pokazały to ostatnie lata, kiedy zwolnienie z ceł ukraińskich produktów zdestabilizowało sytuację rynków rolnych w części krajów. Ukraińskie rolnictwo wciąż nie spełnia unijnych wymagań. Komisja Europejska oceniła gotowość branży rolnej na 2 w sześciopunktowej skali.
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Konsument
Media społecznościowe pełne treści reklamowych od influencerów. Konieczne lepsze ich dopasowanie do odbiorców
Ponad 60 proc. konsumentów kupiło produkt na podstawie rekomendacji lub promocji przez twórców internetowych. 74 proc. uważa, że treściom przekazywanym przez influencerów można zaufać – wynika z badania EY Future Consumer Index. W Polsce na influencer marketing może trafiać ok. 240–250 mln zł rocznie, a marki widzą ogromny potencjał w takiej współpracy. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się mikroinfluencerzy, czyli osoby posiadające od kilku do kilkudziesięciu tysięcy followersów, ale o silnym zaangażowaniu.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.