Newsy

Ewel0na: Warunki na planie „Królowej przetrwania” były straszne. Nie wiem, czy chciałabym powtórzyć coś takiego

2024-02-06  |  06:21

Influencerka podkreśla, że przyjmując propozycję udziału w takim formacie, uczestniczki mniej więcej wiedzą, na co się decydują. Ona sama jednak nijak nie mogła się przekonać do tych ekstremalnych warunków, które zastała na miejscu. Walcząc o tytuł „królowej przetrwania” w tajskiej dżungli, musiała się zmierzyć ze swoimi fobiami, zmusić się do spania pod namiotem i nauczyć się funkcjonować bez dostępu do łazienki i toalety. Ewel0na nie ukrywa, że to wszystko było dla niej o wiele trudniejsze niż na przykład spory z innymi uczestniczkami.

– Wydaje mi się, że te warunki, które tam były, miały bardzo duży wpływ na to, że dochodziło między nami do konfliktów, ale również i nasze temperamenty i charaktery, bo, jak widać, każda z nas jest bardzo spicy i żadna nie da sobie w kaszę dmuchać. Na pewno nie chciałam, żebyśmy się kłóciły w swoim zespole, bo przez to mogłybyśmy przegrywać. Ale jeżeli chodzi o same kłótnie, wymiany zdań, to można powiedzieć, że jestem w tym doświadczona, bo we wcześniejszym programie, w którym brałam udział, takie rzeczy były na porządku dziennym – mówi agencji Newseria Lifestyle Ewel0na.

Influencerka przyznaje, że na miejscu trzeba było stawić czoła wielu trudnościom. Jej samej niełatwo było się odnaleźć w tajskiej dżungli, bo na co dzień jest przyzwyczajona do funkcjonowania w dość komfortowych warunkach.

– Przetrwanie na miejscu naprawdę było najtrudniejsze. Gdybym nie miała potwierdzenia na kamerach, że naprawdę byłam w tej dżungli i że przetrwałam chociażby jeden dzień, to nikt z moich znajomych by mi nie uwierzył, nikt. Warunki były ekstremalne. Jak dojechałyśmy na ten camp dla wygranych, to ja pytałam, czy na pewno jest to ten dla wygranych, bo mi się wydawało, że to jest ten loser camp. Dramat, po prostu dramat. Ja nawet nigdy nie spałam pod namiotem. Dla mnie to było po prostu coś strasznego – mówi.

Ewel0na podkreśla, że musiała oswoić wiele lęków. Panicznie boi się chociażby pająków, a tam ich nie brakowało, nawet w miejscach teoretycznie przeznaczonych do wypoczynku.

– Starałam się sobie wmówić, że w tym namiocie jest przytulnie i jak już weszłam do tego namiotu, chciałam sobie zarezerwować łóżko, to nagle zauważyłam tarantulę. I jak tutaj człowiek ma się zachęcić do tego, żeby tam zostać? Szybko więc wybiegłam – wspomina.

Konfrontacja z dziką przyrodą, brak dostępu do telefonu i internetu, a także funkcjonowanie bez kuchni, łazienki i toalety były dla niej barierą wręcz nie do pokonania. Co więcej, musiała pokazać się swoim fanom bez cenzury i instagramowego filtra.

– Przyznam szczerze, że było ciężko. Chyba nawet mogę śmiało stwierdzić, że z dnia na dzień było coraz ciężej. Szczegółów nie będę zdradzać, bo to bez sensu, żebym spoilerowała, bo później nikt nie będzie chciał oglądać z zaciekawieniem, ale było megaciężko, ekstremalnie. Nie wiem, czy chciałabym powtórzyć coś takiego drugi raz – dodaje Ewel0na.

Program „Królowa przetrwania” można oglądać na platformie Player i na antenie TVN7.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Konsument

Tanie dekoracje do domu coraz poważniejszym problemem dla środowiska. Eksperci ostrzegają przed skutkami fast homeware

Sztuczne dekoracje kwiatowe, wiosenne wianki, puchate króliki, kurczaczki wielkanocne czy plastikowe świecidełka bożonarodzeniowe – ostatnie lata to prawdziwy boom na sezonowe dekoracje do domu. Trend ten znacząco zyskał na popularności w czasie pandemii, kiedy w domach pracowaliśmy i spędzaliśmy większość wolnego czasu, a podchwyciły go sklepowe marki, które wprowadziły do oferty taki asortyment i kuszą sezonowymi promocjami na niego. Eksperci podkreślają, że o ile w dekorowaniu domu nie ma nic złego, o tyle wybieranie tanich dekoracji i zmienianie ich co kilka tygodni czy miesięcy to trend szkodliwy i dla naszych portfeli, i dla środowiska. I porównują fast homeware do szkodliwości fast fashion, czyli taniej mody w naszych szafach.

Psychologia

Beata Pawlikowska: To wszystko, czego doświadczyłam w dżungli amazońskiej, wstrząsnęło mną i pokazało mi prawdę o sobie samej. To właśnie był początek zmian w moim życiu

Pisarka preferuje podróżowanie w pojedynkę. Lubi wyjeżdżać w trudne, niedostępne rejony świata, bo takie wyprawy są także podróżą w głąb siebie. Chociażby w dżungli amazońskiej przekonała się, że decyzje, jakie podejmujemy na różnych etapach naszego życia, wynikają właśnie z naszego postrzegania samych siebie i świata. A z kolei to postrzeganie zależy od podświadomych przekonań, które są naszym wewnętrznym programem wgranym w dzieciństwie. W swojej książce zatytułowanej „Kody podświadomości” podróżniczka tłumaczy, że jeśli ktoś podświadomie wierzy na przykład w to, że nie ma prawa do szczęścia i jest gorszy od innych, to jego życiowa droga będzie właśnie wiernym odbiciem tych przekonań.