15 lat Colian Logistic w branży TSL
Colian Logistic, spółka logistyczna powołana do życia w 2009 roku przez Grupę Colian, obchodzi jubileusz 15-lecia obecności w branży TSL. Firma, której celem na początku działalności było świadczenie usług wewnątrz organizacji, wyrosła na silnego, niezależnego operatora i wiarygodną markę.
Na przestrzeni ostatnich 15 lat rynek usług logistycznych szybko ewoluował. Pomimo ciągłych zmian w obrębie technologii, obowiązujących przepisów czy rosnących standardów transportowych, Colian Logistic nieustannie umacnia swoją pozycję w branży TSL i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów.
Firma świadczy kompleksowe usługi logistyczne w ramach trzech filarów: transport (drogowy krajowy i zagraniczny oraz transport morski), magazynowanie (na powierzchni blisko 60 000 tys. m2) oraz obsługa klienta. Co więcej, spółka oferuje także usługi agencji celnej.
Obecnie Colian Logistic posiada 13 oddziałów w całym kraju i może pochwalić się imponującą liczbą 250 000 realizowanych zleceń rocznie. Baza tysiąca klientów, ceniących terminowość i fachowość obsługi, przekłada się na 6 000 000 palet przewożonych przez spółkę w skali 12 miesięcy.
Początki firmy były nieśmiałymi krokami w stronę rozwoju działań logistycznych w Grupie Colian. Szybko jednak okazało się, że nasz zespół tworzą specjaliści z pasją, którzy nie tylko dysponują odpowiednią wiedzą, ale przede wszystkim mają ogromny zapał do ciągłego rozwoju. W efekcie nieustannie poszerzamy zakres świadczonych usług i powiększamy grupę stałych klientów. Bardzo dziękuję wszystkim pracownikom za wysiłek i zaangażowanie wkładane w rozwój spółki – mówi Tomasz Kosik, Prezes Zarządu Colian Logistic.
Colian Logistic inwestuje w infrastrukturę i rozwija własną flotę. Jeszcze tym roku zostanie ukończona rozbudowa magazynu w Kostrzynie Wielkopolskim. Nowy obiekt pozwoli zwiększyć posiadane zaplecze magazynowe z 80 000 do blisko 100 000 miejsc paletowych, a to oznacza, że możliwości firmy w zakresie świadczonych usług będą znacznie szersze i przełożą się na sprawniejszą obsługę klientów. Ważną inwestycją w ostatnim czasie był zakup własnej floty – samochody marki DAF XG już wyjechały w trasy, realizując pierwsze zlecenia pod szyldem i w pełnej obsłudze Colian Logistic.
Potencjał firmy dostrzega i docenia rynek, o czym świadczą branżowe nagrody i wyróżnienia, których z roku na rok przybywa – Diamenty Forbesa, Gazele Biznesu czy tytuł Best Managed Companies to jedynie wycinek osiągnięć spółki.

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.