Komunikaty PR

2. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Karola Kurpińskiego

2022-09-09  |  01:00
Biuro prasowe

„Karol Kurpiński wśród klasyków” to temat drugiej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Karola Kurpińskiego zaplanowanej w dniach 15–17/09/2022.

Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja sylwetki Karola Kurpińskiego – reformatora polskiego życia muzycznego i wybitnego twórcy, który odcisnął swój muzyczny ślad w kompozycjach m.in. F. Chopina, C. M. von Webera czy R. Wagnera.

Intencją organizatorów jest zaprezentowanie możliwie szerokiego spektrum twórczości Karola Kurpińskiego i muzyków doby klasycyzmu, stąd w programie znalazły się utwory kameralne, pieśni i arie czy utwory na orkiestrę.

Podczas koncertów zostaną zaprezentowane utwory K. Kurpińskiego, m.in. jego najsłynniejsze dzieło Warszawianka, a także takich kompozytorów jak W. A. Mozart, S. Carvalho, L. van Beethoven czy J. Haydn.

Program Festiwalu

W ramach drugiej edycji festiwalu zaplanowano 4 niepowtarzalne koncerty muzyki klasycznej, które w tym roku odbędą się nie tylko w Warszawie.

Uroczysta inauguracja zaplanowana została na 15 września 2022 r. i odbędzie się w Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, kolejne koncerty zabrzmią w Nowej Miodowej - Sali Koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1 oraz w Bazylice Św. Krzyża w Warszawie.

W tegorocznej edycji wezmą udział artyści z Polski, Rumunii, Portugalii, Ukrainy, Litwy, Turcji.

Wystąpią: Orkiestra Filharmonii Kameralnej im. W. Lutosławskiego w Łomży, którą poprowadzi maestro Filipe Cunha z Portugalii oraz Kaunas City Symphony Orchestra (Litwa), którą z kolei dyrygować będzie Jan Miłosz Zarzycki.

W roli solistów: Marianna Humetsk- fortepian (Ukraina), Yuliya Levyuk – sopran (Ukraina), Nazarii Kachala – tenor (Ukraina)Mateusz Kasprzak–Łabudziński – skrzypce, Adrian Stanciu – altówka (Rumunia).

Gwiazdą Uroczystego Zakończenia festiwalu będzie Veriko Tchumburidze skrzypaczka turecko–gruzińskiego pochodzenia, która zdobyła I nagrodę w prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego w wieku zaledwie dwudziestu lat, natychmiast zwracając w ten sposób uwagę świata muzycznego.

Organizator, Mecenas, Partnerzy 

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Editions Spotkania założona w 2015 roku przez Piotra Jeglińskiego.

Mecenasem II Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Karola Kurpińskiego jest PKN ORLEN, który aktywnie wspiera ważne wydarzenia promujące kulturę wysoką.

Partnerami wydarzenia są: Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu, Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży oraz Nowa Miodowa – Sala Koncertowa ZPSM Nr 1 w Warszawie.

Patroni medialni: TVP Kultura, Polskie Radio Chopin, PRESTO.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Liczymy, że Festiwal wpisze się na stałe w kalendarz imprez kulturalnych naszego kraju i będzie swoistą wizytówką współczesnej polskiej kultury bazującej na solidnych fundamentach naszego muzycznego dziedzictwa. A zagraniczni wykonawcy (soliści, orkiestra) zaproszeni do zaprezentowania się na festiwalu staną się niejako ambasadorami muzyki Karola Kurpińskiego, nie tylko w swoich krajach, ale i na całym świecie.

Zapraszamy do śledzenia informacji na temat II Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Karola Kurpińskiego na kanałach społecznościowych IG i FB oraz na www.fundacjaes.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kultura Moda w natarciu… ma szansę zmienić nasz świat na lepsze – ciekawe spojrzenie na trendy na konferencji w Osace Biuro prasowe
2025-05-14 | 06:00

Moda w natarciu… ma szansę zmienić nasz świat na lepsze – ciekawe spojrzenie na trendy na konferencji w Osace

Marki modowe mają wpływ na postawy społeczne. Są też istotne z punktu widzenia ochrony środowiska naturalnego. O wyzwaniach na przyszłość dla branży modowej i nie tylko
Kultura Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę
2024-12-19 | 08:00

Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę

Książka to prezent świąteczny, na który decyduje się ponad połowa Polaków. Jak pokazują wyniki „Badania o książkach” przeprowadzonego przez IMAS International na
Kultura Świąteczny eko-prezent dla mieszkańców Szczecina
2024-12-18 | 12:15

Świąteczny eko-prezent dla mieszkańców Szczecina

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia mieszkańcy Szczecina otrzymali od Browaru Bosman i Miasta Szczecin wyjątkowy eko-prezent. Browar opracował koncepcję parku przy ulicy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konferencja Rozszerzona Odpowiedzialność Producenta

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Rady Podatkowej

Infrastruktura

Kolejne 9 mld zł trafi na budowę i modernizację sieci energetycznych. Inwestycje pomogą wyeliminować ryzyko blackoutu

Modernizacja i cyfryzacja sieci to dziś jeden z priorytetów spółek energetycznych w Polsce. Inwestycje te wzmacniają odporność systemu elektroenergetycznego i ograniczają ryzyko blackoutu, analogicznego do tego, który niedawno miał miejsce w Hiszpanii, ale też umożliwiają przyłączenie większej ilości zielonych źródeł energii. Enea pozyskała właśnie niskooprocentowaną pożyczkę w ramach KPO w wysokości 9 mld zł, które przeznaczy na budowę i modernizację sieci w północnej i zachodniej Polsce.

Rolnictwo

Gminne komisje szacują już straty w uprawach spowodowane przez majowe przymrozki. Najbardziej poszkodowani są sadownicy

W maju przygruntowe przymrozki pojawiły się na terenie niemal całego kraju. W niektórych miejscach temperatura obniżała się nawet do kilku stopni na minusie. Straty w rolnictwie i sadownictwie są bardzo duże, w niektórych regionach kraju sięgają nawet 90 proc. Ucierpiały nie tylko owoce i zboża, ale też część warzyw. Trwają już przygotowania naborów dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku przymrozków.

Polityka

Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.