4 pomysły na firmową imprezę integracyjną w outdoorze
Okres wiosenno-letni to idealny czas na organizację imprezy firmowej w plenerze. Obcowanie z naturą sprzyja pogłębianiu przyjacielskich więzi, odstresowuje i rozładowuje napięcia. Jak zorganizować wydarzenie, które dostarczy pracownikom moc niezapomnianych wrażeń i ułatwi im zbudowanie dobrych relacji? Przedstawiamy 4 pomysły na firmową imprezę integracyjną w outdoorze.
Spotkania integracyjne to filar sprawnie funkcjonującego i rozumiejącego się zespołu pracowników. Wspólne spędzanie czasu poza murami firmy wzmacnia relacje między poszczególnymi pracownikami, którzy mogą pokazać się z tej innej, prywatnej strony. W sezonie wiosenno-letnim warto wykorzystać piękną, słoneczną pogodę i przenieść spotkanie integracyjne w plener! Co można robić w outdoorze?
Integracja z dobrym jedzeniem w tle
Zielone otoczenie, które tworzy aurę spokoju, radosne rozmowy pracowników, promienie słońca przyjemnie muskające skórę i zapach wyśmienitych pieczonych potraw, który przywołuje na myśl najmilsze wspomnienia z dziecięcych wakacji, spędzanych na wsi u dziadków – integracja w formie firmowego ogniska lub grilla to idealny sposób na odstresowanie, rozluźnienie atmosfery w zespole i odpoczynek od codziennych obowiązków zawodowych.
Organizacja ogniska lub grilla integracyjnego nie wymaga specjalnych umiejętności. Czasem wystarczy tylko trochę zaangażowania, żeby przygotować wydarzenie, które na długo zostanie w pamięci pracowników. Najważniejszym etapem przygotowań jest wybór miejsca. Imprezę można zaplanować w prywatnym ogrodzie lub w specjalnie wyznaczonym miejscu np. na terenie należącym do obiektu wypoczynkowego lub restauracji.
Na imprezie nie może zabraknąć przyjemnej muzyki. Dobrym pomysłem jest zabranie laptopa lub specjalnego głośnika bezprzewodowego. Aby muzyka nie ucichła w najmniej spodziewanym momencie przyda się przenośna stacja zasilania, do której podłączymy sprzęt. – podpowiada Piotr Kuźniarski z EcoFlow. – Stacja RIVER 2 o pojemności 256 Wh może zasilać głośnik przez niemal 8 godzin. – precyzuje.
Firmowe igrzyska olimpijskie – namiastka zdrowej rywalizacji
Zdrowa rywalizacja wzmacnia zespół! Współzawodnictwo kształtuje charakter, uczy kreatywności, rozwija logiczne myślenie, podnosi umiejętności przydatne w codziennej pracy, rozładowuje napięcia i… zapewnia wyśmienitą zabawę! Organizacja firmowych igrzysk olimpijskich wypełnionych po brzegi ciekawymi konkurencjami to świetny sposób na integrację.
Jakich zabaw nie może zabraknąć na takiej imprezie? Świetnie sprawdzi się sztafeta, wyścig w workach czy mecz piłki nożnej. Ciekawym rozwiązaniem jest gra „Ślepe zaufanie”. Zabawa polega na pokonaniu specjalnego toru przeszkód w parach. Haczyk? Jedna osoba ma zasłonięte oczy, a druga jest jej przewodnikiem. Konkurencja uczy skutecznej komunikacji, uważnego słuchania i współpracy.
Piesze wycieczki w nieznane
Czasem nie zdajemy sobie sprawy piękna i potencjału naszej najbliższej okolicy. Każdy region Polski jest urokliwy na swój sposób. Warto przynajmniej raz wybrać się na pieszą wycieczkę, by odkryć wspaniałe miejsca znajdujące się w otoczeniu. Wędrówka może być świetną okazją do integracji! Wspólny spacer wzmacnia więzi, poprawia nastroje w zespole i doskonale rozluźnia napiętą atmosferę.
Podstawą do udanej pieszej wycieczki jest porządny research. Istną kopalnią wiedzy na temat atrakcji w najróżniejszych zakątkach Polski jest internet, a w tym blogi i wideoblogi podróżnicze, czy też media społecznościowe.
Kemping w malowniczym miejscu – gwarancja niezapomnianych przygód
Wyjazd na kemping to ciekawa alternatywa dla klasycznego wyjazdu integracyjnego. Miłośnicy takiej formy spędzania wolnego czasu cenią ją za niezależność, wyjątkowy komfort i szerokie możliwości organizacyjne.
Firmowy wypoczynek na kempingu powinien obfitować w różne aktywności, które ułatwią pracownikom wzmacnianie koleżeńskich więzi. Obiekty, specjalizujące się w organizacji wydarzeń integracyjnych dla firm, zwykle oferują bogate programy rozrywkowe dostosowane do charakteru danego miejsca. Znajdziemy w nich takie aktywności jak wycieczki z przewodnikiem, sporty wodne i plażowe, imprezy tematyczne i inne. Często zapewniają też pełne wyżywienie oraz dodatkowe udogodnienia, które wpływają na komfort wypoczynku.
Na kemping także warto zabrać przenośną stację zasilania. Urządzenie może przydać się podczas awarii prądu, na sesji plenerowej w malowniczej okolicy czy na pikniku. Stacja RIVER 2 Max o pojemności 512 Wh bez problemu zasili 80% powszechnie używanych sprzętów. Może dostarczyć energii 60-watowej lodówce turystycznej nawet przez 12 godzin, czy też naładować drona aż 10 razy. Biwakowanie ze stacją jest zdecydowanie przyjemniejsze i… bezpieczniejsze – mówi Kuźniarski.
Integracja pracowników powinna stanowić nieodłączny element funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa. Kiedy pracownicy mają dobre relacje i dobrze czują się w swoim towarzystwie, bez problemu realizują wszystkie zadania zawodowe, z łatwością pokonują każdą przeszkodę i odnoszą sukcesy. Zgrany zespół pracowników to przepis na sukces w biznesie!

CIMA i Templar Executives podpisały memorandum o współpracy w celu wzmocnienia odporności cybernetycznej w Europie

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.