Komunikaty PR

5G, INTERNET RZECZY I MODELE BIZNESOWE POZWALAJĄCE WYPŁYNĄĆ NA BŁĘKITNY OCEAN

2020-02-28  |  13:45

KIGEiT zaprasza na dyskusję o nowych modelach biznesowych w Przemyśle 4.0.

Możliwości, jakie niesie ze sobą sieć 5G i rozwój Internetu Rzeczy, nowe modele biznesowe dające firmom szansę na uzyskanie przewagi konkurencyjnej oraz predyspozycja polskich przedsiębiorstw do wypływania na błękitny ocean będą tematem Diginno Innovation Session – dyskusji, która odbędzie się 9 marca 2020 roku w Warszawie, w ramach tegorocznej edycji Forum Gospodarczego TIME (https://fgtime.pl/). Zapraszamy osoby reprezentujące kadrę kierowniczą firm produkcyjnych i związanych z cyfryzacją tego sektora.

Sesja, zatytułowana „5G, Internet Rzeczy – kto będzie pływał w błękitnym oceanie? Nowe modele biznesowe w Przemyśle 4.0”, poświęcona będzie szansom wynikającym z rozwoju techniki i technologii, w szczególności sieci 5G i Internetu Rzeczy. Postaramy się znaleźć odpowiedź na pytania: czy polskie firmy są gotowe aby konkurować na nowych rynkach, czy widzą szanse wynikające z postępu technicznego i technologicznego, na ile prawodawstwo przewiduje zmiany i wychodzi im naprzeciw?

Dyskusja realizowana jest w ramach projektu Digital Innovation Network (DIGINNO), ukierunkowanego na przyspieszenie rozwoju gospodarki cyfrowej i przejścia na jednolity rynek cyfrowy w Regionie Morza Bałtyckiego. Sesję rozpocznie Idongesit Williams, wykładowca Uniwersytetu Aalborg w Kopenhadze wystąpieniem odnoszącym się do wyników Business Needs Assesment w regionie krajów Morza Bałtyckiego. Moderatorem panelu będzie Krzysztof Chełpiński (KIGEiT), natomiast w dyskusji udział wezmą Małgorzata Bieniaszewska (MB-Pneumatyka), Aleksander Poniewierski (EY), Andrzej Soldaty (Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości) oraz Paweł Wideł (Groupe PSA/Opel).

Sesja Diginno Innovation Session odbędzie się w poniedziałek 9 marca w godz. w godz. 14.00 – 15.15 w warszawskim hotelu Hilton przy ul. Grzybowskiej 63. Osoby zainteresowane udziałem zapraszamy do rejestracji: https://app.evenea.pl/event/diginno/

Więcej informacji o sesji: https://fgtime.pl/program/#1548707084053-a7488697-3772

Więcej informacji o programie DIGINNO na: https://kigeit.org.pl/diginno/

DIGINNO - informacje o projekcie

Digital Innovation Network (DIGINNO), projekt realizowany w Polsce przez KIGEiT jest ukierunkowany na przyspieszenie rozwoju gospodarki cyfrowej i procesu przejścia na jednolity rynek cyfrowy w Regionie Morza Bałtyckiego. Ma to nastąpić poprzez rozwijanie umiejętności decydentów, przedsiębiorstw (ze szczególnym uwzględnieniem MŚP), stowarzyszeń branżowych, które umożliwią szybsze i wydajniejsze wdrażanie cyfrowych rozwiązań. Działania pokazujące nowe możliwości w zakresie Przemysłu 4.0 są ważnym elementem tego procesu.

O Krajowej Izbie Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji

KIGEiT powstała w 1992 roku i działa na podstawie ustawy o izbach gospodarczych. Jest organizacją typu not-for-profit, zrzeszającą grupę podmiotów gospodarczych zajmujących się produkcją, handlem, usługami lub pracami naukowo-badawczymi w zakresie lub na rzecz elektroniki, telekomunikacji, informatyki, teleinformatyki, energetyki, elektrotechniki, automatyki przemysłowej, a także audiowizualnych mediów elektronicznych. KIGEiT zrzesza ponad 190 członków, którzy zatrudniają bezpośrednio ponad 58 000 osób i mają przychody na poziomie ponad 68 mld zł rocznie. KIGEiT jest członkiem DigitalEurope, Krajowej Izby Gospodarczej oraz Polskiego Komitetu Światowej Rady Energetycznej

Dodatkowe informacje:

Dorota Sapija, Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji, e-mail: dorota.sapija@kigeit.org.pl

tel. 608 03 84 01

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane? Biuro prasowe
2025-03-18 | 12:40

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zwyżki nożycowe to jeden z kilku typów podnośników koszowych. Cechują się one bardzo kompaktową konstrukcją, dlatego sprawdzają się przy pracach, w których
Przemysł Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie
2025-01-23 | 11:00

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Wybór właściwego sprzętu spawalniczego to kluczowy element każdej firmy zajmującej się obróbką metali. Wśród wielu dostępnych na rynku rozwiązań szczególnie
Przemysł Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
2024-12-27 | 17:30

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic

Adaptico to firma z siedzibą w Katowicach, która zajmuje się dystrybucją produktów i systemów zwiększających bezpieczeństwo w zakładach pracy. Firma

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Szkolenie Online IMM

Prawo

Problemy społeczne

Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.

Motoryzacja

Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.