63 miliony złotych – imponująca wartość zakupów aptek należących do AiP Group
Warszawa, 17 października br. – Pomimo trudności, jakie branża farmaceutyczna napotkała od początku tego roku, do spółki AiP Group dołączyło 18 nowych aptek, dzięki czemu w programie partnerskim AIP Group są już 193 apteki. Wartość zakupów, których wszystkie apteki AiP Group dokonały w hurtowniach za pośrednictwem firmy w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy 2023 r., wyniosła 63 mln złotych, co oznacza wzrost aż o 13 proc. w porównaniu do analogicznego okresu z zeszłego roku.
Ten rok dla branży farmaceutycznej nie należy do najłatwiejszych. W ostatnich 12 miesiącach br. branża urosła wprawdzie wartościowo o 8 proc. rdr., jednak ilościowo spadła o 2 proc. rdr. Wbrew pozorom zaostrzenie przepisów w kraju („Apteka dla aptekarza”), przy rosnących kosztach utrzymania apteki, sprawiają, że rynek staje się coraz mniej przyjazny dla niezależnych aptekarzy. Rozwiązaniem może być dołączenie do franczyzy, by zyskać większą stabilność i poczucie bezpieczeństwa. Na polskim rynku taką spółką jest AiP Group, która zapewnia aptekarzom kompleksową opiekę, fachowe wsparcie na wielu płaszczyznach oraz dostęp do korzystnych ofert i promocji. Od początku tego roku spośród 18 nowych aptek w programie partnerskim AIP Group, 7 z nich zdecydowało się na rebranding i zmianę szyldu na AIP Group.
„Celem naszej spółki jest budowanie niezależności polskich aptek oraz wzmacnianie ich pozycji na rodzimym rynku” – komentuje Paweł Rozesłaniec, prezes zarządu AiP Group. „Za naszym pośrednictwem, od początku roku apteki zrobiły zakupy o wartości 63 milionów złotych, czyli o 13 proc. więcej niż w tym samym okresie w zeszłym roku. To pokazuje, że nasza spółka prężnie się rozwija i jest gwarancją stabilności. To szczególnie ważne w czasach dużej konkurencyjności i zaostrzania przepisów. Cały czas przyjmujemy pod swoje skrzydła nowe placówki, zapewniając jednocześnie gwarancję terytorialności. Dokładamy starań, by współpracujący z nami aptekarze czuli się bezpiecznie w niestabilnych czasach” – dodaje Paweł Rozesłaniec.
Działanie w ramach aptek sieciowych przynosi wiele korzyści – dane pokazują, że ich obrót jest prawie dwukrotnie wyższy od obrotu indywidualnych placówek. Dzięki pomocy i doświadczeniu fachowców spółki, farmaceuci mogą rozwijać swoje apteki i osiągać lepsze wyniki finansowe.
„W dzisiejszych czasach prowadzenie apteki bez udziału w programie partnerskim jest trudne” – mówi Marcin Znamirowski, właściciel Apteki Rodzinnej w Janikowie. „Od początku funkcjonowania apteki, czyli od 2015 roku, współpracujemy z AiP Group i widzimy w tym same korzyści. Mamy dostęp do większej liczby produktów rabatowanych, a jednocześnie nie musimy kupować dużej liczby towaru i korzystać z usług tylko jednej hurtowni. AiP daje nam dużą swobodę – to my decydujemy o tym, co dzieje się w naszej aptece i z których narzędzi spółki korzystamy. Dużym plusem jest również ogromne wsparcie całego zespołu” – podsumowuje Marcin Znamirowski.
AiP Group stawia na rozwój polskich przedsiębiorców i chce stale zwiększać ich konkurencyjność w niełatwej branży farmaceutycznej. Celem spółki jest utrzymanie wolumenów sprzedaży, a także ciągły rozwój marki. Wszystko z myślą o rodzimych farmaceutach i współpracujących producentach leków.

Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo

Biznes z misją. Diagnostyka podsumowała działania w obszarze ESG

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność
Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.
Polityka
Duży udział własności państwowej negatywnie wyróżnia Polskę na tle Europy. Większość Polaków za ograniczeniem wpływu polityków na gospodarkę

Polska negatywnie wyróżnia się na tle krajów UE i OECD pod względem własności państwowej. Państwo kontroluje nie tylko duże, kluczowe dla gospodarki przedsiębiorstwa, lecz również graczy w mniej znaczących sektorach, jak słodycze czy armatura. Zdaniem przedstawicieli FOR „zatruwa” to zarówno gospodarkę, jak i politykę. W badaniach organizacji Polacy wypowiedzieli się proprywatyzacyjnie, choć w przypadku pytań o prywatyzacje dużych firm już nie byli tak zdecydowani.
Transport
Polska jednym z największych rynków aut używanych na świecie. Dwie trzecie kierowców planuje zakup z drugiej ręki

66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i próby oszukania kupującego. 81 proc. kupujących deklaruje, że weryfikuje stan auta przed zakupem, ale często jest to bardzo pobieżny proces.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.