Komunikaty PR

81. Tour de Pologne zabezpieczany przez Grupę Impel

2024-07-30  |  14:00

W czasie 81. Tour de Pologne Grupa Impel już po raz 14. współpracuje z Lang Team jako oficjalna ochrona wyścigu. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa dla pochodzącego ze stolicy Dolnego Śląska Impela, ponieważ jej start zaplanowano we Wrocławiu.

81. Tour de Pologne rozpoczyna się 12 sierpnia, a sportowa rywalizacja zakończy się 18 sierpnia w Krakowie. Zawodnicy będą rywalizować na trasie o łącznej długości 1049,3 km w ramach siedmiu etapów. Bezpieczeństwo na newralgicznych odcinkach zapewnia Grupa Impel, która zadba o ochronę w obszarze linii mety każdego etapu, zabezpieczenie hoteli na trasie wyścigu, w których nocują zawodnicy oraz parkingów z ze sprzętem drużyn kolarskich i wozami transmisyjnymi. Dodatkowo koordynatorzy z Impela zaangażowani są w tworzenie dokumentacji i planów zmiany organizacji ruchu na odcinku w Katowicach.

To dla nas ogromny zaszczyt, że po raz kolejny możemy być partnerem Lang Team jako oficjalna ochrona wyścigu. W tym roku radość jest tym większa, bo Tour de Pologne rozpoczyna się we Wrocławiu i pierwsze 3 etapy w całości odbywają się na Dolnym Śląsku – mówi Janusz Pniak z Grupy Impel, koordynator ds. bezpieczeństwa Tour de Pologne.

Grupa Impel jest nie tylko partnerem zapewniającym bezpieczeństwo w czasie wyścigu, ale też od lat aktywnie włącza się w promocję tego jednego z najbardziej prestiżowych wyścigów kolarskich na świecie.

W naszej firmie nie brakuje entuzjastów kolarstwa i aktywnego spędzania czasu w plenerze, więc zaangażowanie w to wydarzenie to także ukłon w stronę naszych pracowników. Po raz kolejny organizujemy Tour de Impel, czyli wyzwanie rowerowe dla naszej kadry. W Tour de Pologne Amatorów wystartuje też nasza ekipa, za którą mocno trzymam kciuki. Dodatkowo w tym roku w sposób szczególny włączamy się w promocję Tour de Pologne we Wrocławiu, z którego wywodzi się Impel. Ściśle współpracujemy z miastem Wrocław i wieloma podmiotami w ramach akcji „Zobacz na żywo i kibicuj z nami! Wrocław odlicza dni do startu Tour de Pologne”, której efekty już wkrótce będzie można zobaczyć na ulicach stolicy Dolnego Śląska – mówi Jakub Dzik, dyrektor generalny (CEO) Grupy Impel.

Wspólne kibicowanie na trasie wpisuje się w ideę organizatora Tour de Pologne, dyrektora generalnego wyścigu, Czesława Langa.

W ubiegłym roku, w czasie jubileuszowej 80. edycji, Tour de Pologne zgromadził na całej trasie ponad 3 mln osób. To wielkie narodowe święto, a oprócz sportowych emocji pokazujemy nasz kraj i dlatego z dużą uwagą wybieramy trasę wyścigu. Wszyscy mówią, że w czasie organizowanej przez nas imprezy jest bardzo bezpiecznie. Współpraca z Grupą Impel owocuje wieloma pochwałami i dlatego kontynuujemy ją już od 14 lat.

 

 

 

Grupa Impel od niemal 35 lat dostarcza usługi outsourcingowe dla firm i instytucji. Wśród rozwiązań oferowanych przez Impel są m.in. ochrona imprez masowych, ochrona osób i mienia, a także zaawansowane rozwiązania dla firm w zakresie elektronicznych systemów zabezpieczeń czy mobilne wieże monitorujące. Impel zapewnia także specjalistyczne usługi utrzymania czystości, serwisu technicznego, catering czy outsourcing procesów kadrowo-płacowych oraz księgowości dla firm. Więcej informacji na temat rozwiązań oferowanych przez Grupę Impel można znaleźć na stronie impel.pl.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Sportigio łączy sport, technologię i biznes: relacja z Innovation Day 2024 Biuro prasowe
2024-07-23 | 09:00

Sportigio łączy sport, technologię i biznes: relacja z Innovation Day 2024

Sportigio, startup z branży sportstech, który rewolucjonizuje współpracę i komunikację między klubami sportowymi, ich fanami oraz sponsorami, zorganizował wydarzenie dla
Sport Dobrostan psychiczny kluczowym wyzwaniem
2024-07-03 | 17:30

Dobrostan psychiczny kluczowym wyzwaniem

Wraz z publikacją raportu zrównoważonego rozwoju za 2023 rok, ASICS ujawnia, jak priorytetowe traktowanie dobrostanu psychicznego i fizycznego pomaga napędzać jego agendę
Sport Jedyny w swoim rodzaju interaktywny wyścig rowerowy przed warszawską Promenadą
2024-07-01 | 11:00

Jedyny w swoim rodzaju interaktywny wyścig rowerowy przed warszawską Promenadą

G City – właściciel Promenady, przygotował nową atrakcję dla klientów i okolicznych mieszkańców praskiego centrum handlowego. Jest to interaktywna platforma Promenada

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Trzynaście państw UE wytwarza już więcej energii z OZE niż z paliw kopalnych. Polska jeszcze nie, ale też bije rekordy w zielonej energii

30 do 27 proc. – tak wyglądał w UE w I połowie br. udział energii z odnawialnych źródeł versus z paliw kopalnych. To oznacza, że po raz pierwszy w historii mieliśmy na Starym Kontynencie więcej zielonej energii. Takim osiągnięciem może się już pochwalić prawie połowa państw członkowskich. W Polsce – po bardzo dynamicznym wzroście produkcji energii słonecznej – udział OZE sięga już ok. 30 proc., a węgla spada poniżej 60 proc. Mimo znaczących postępów w ostatnich dwóch latach wciąż wiele aspektów zielonej transformacji w kraju wymaga poprawy. Motywacją do przyspieszenia zmian są korzyści finansowe – na rachunkach za prąd – oraz środowiskowe.

Sport

Siatkówka z coraz większym wsparciem sponsorów. Największe firmy inwestują nie tylko w drużyny narodowe, ale i ligowe kluby

Polska liga siatkówki jest jednym z chętniej oglądanych w Polsce wydarzeń sportowych. W ubiegłym sezonie spotkania w fazie zasadniczej przyciągnęły do hal ponad pół miliona osób, a średnia oglądalność meczów ligowych wzrosła do ponad 84 tys. Sukcesy sportowe i zainteresowanie widzów przekładają się na coraz większe zaangażowanie sponsorów, także w siatkówkę ligową. Stołeczny zespół siatkarzy Projekt Warszawa pozyskał nowego sponsora tytularnego – została nim PGE Polska Grupa Energetyczna.

Infrastruktura

Na budowę sieci światłowodowych w Polsce trafi z UE niespełna 7 mld zł. Inwestycje może jednak zahamować biurokracja

W Polsce światłowód ma już blisko połowa z 9,5 mln użytkowników internetu stacjonarnego, a ta technologia szybko zyskuje na popularności – w ubiegłym roku zwiększyła swój udział w rynku o 10 proc. – Środki unijne przeznaczone na dobudowanie sieci światłowodowych w Polsce to w tej chwili w sumie 6–7 mld zł – zauważa Jacek Wiśniewski, prezes zarządu Nexery. Jak wskazuje, w praktyce zagospodarowanie tych pieniędzy może być jednak problematyczne ze względu na biurokrację, brak koordynacji między różnymi urzędami i resortami oraz krótki czas, jaki pozostał na ich wydatkowanie.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.