Akcjonariusze Sunway Network SA zadecydowali o przejęciu spółki z Hongkongu
Akcjonariusze Sunway Network SA, notowanej na rynku NewConnect firmy technologicznej z sektora VR i AR, przegłosowali podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy przejęcie spółki Sunway Network Company Limited z siedzibą w Hongkongu. Proces ten zostanie zrealizowany poprzez emisję 16 000 000 akcji serii B, które zostaną objęte przez udziałowców azjatyckiej firmy w zamian za 100 proc. udziałów w jej kapitale zakładowym. Tym samym Sunway Network SA zakończy zaplanowane w strategii rozwoju przejęcie spółki, której wartość oszacowano na 193 mln PLN. Firma będzie mogła w pełni przystąpić do realizacji swoich kolejnych celów strategicznych, w tym wprowadzenia na rynek innowacyjnych okularów AR, przeznaczonych między innymi dla sektora militarnego.
- Z nieukrywaną satysfakcją obserwujemy zbliżającą się finalizację transakcji. Aktualnie koncentrujemy nasze wysiłki na zakończeniu prac nad produkcją okularów AR, które nie tylko planujemy dostarczyć polskiemu wojsku, ale również naszym potencjalnym sojusznikom. Okulary te są przełomowe — jako jedni z pierwszych na rynku oferujemy tak zaawansowane technologicznie rozwiązanie, które może zrewolucjonizować wyposażenie wojskowe. Prototyp produkcyjny, który zostanie zaprezentowany już we wrześniu br. podczas targów zbrojeniowych w Kielcach, będzie zapewniał stereoskopowe widzenie nocne i termiczne oraz funkcje skanowania otoczenia 3D za pomocą wbudowanego LIDAR’e dużej rozdzielczości. Liczymy, że inwestorzy dostrzegą unikalny potencjał naszej technologii oraz projektów, które realizujemy – mówi Arnold Adamczyk, udziałowiec Sunway Network Company Limited.
Sunway Network Company Limited specjalizuje się w projektach związanych z wirtualną i rozszerzoną rzeczywistością oraz zaawansowanymi technologiami. Firma, w swojej dotychczasowej historii, zrealizowała kilkadziesiąt projektów dla kontrahentów z USA, Hong Kongu i Polski, przynosząc znaczące przychody. Bogate doświadczenie, liczni partnerzy biznesowi oraz zgromadzone know-how, pozwalają spółce aspirować do debiutu na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w najbliższej przyszłości.
Zakończenie procesu transakcyjnego uczyni nas jedną z bardziej wyróżniających się firm na rynku NewConnect. Dysponujemy portfolio z kilkudziesięcioma zrealizowanymi z sukcesem projektami, posiadamy innowacyjną technologię oraz niezbędne know-how, które są kluczowe do realizacji zaawansowanych technologicznie zleceń. Wierzymy, że nasz potencjał zostanie wkrótce dostrzeżony i doceniony przez inwestorów, zwłaszcza biorąc pod uwagę nasze ambitne plany rozwoju na polskim rynku – dodaje Tomasz Hofman, członek zarządu Sunway Network SA.
Produkty Sunway Network, w tym trenażery strzeleckie, są już dostępne na polskim rynku. Firma niedawno zakończyła pierwszą fazę prac nad najnowszą wersją tego produktu, która już teraz oferuje szereg nowych funkcji, m. in. treningi z użyciem laserowej makiety paralizatora elektrycznego. Rozszerza to obszar sprzedaży o sektor sił policyjnych i innych służb mundurowych.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Coraz więcej Polaków widzi korzyści płynące z obecności w UE. Co ósmy wciąż jednak nie potrafi ich wskazać
Członkostwo w UE cieszy się wśród Europejczyków rekordowo wysokim poparciem – wynika z tegorocznego Eurobarometru. Korzyści dla swojego kraju dostrzega 74 proc. obywateli Unii – to odsetek najlepszy od początku badań w 1983 roku. A w Polsce jest on jeszcze wyższy. Doceniamy przede wszystkim wkład UE w bezpieczeństwo, nowe możliwości zawodowe i rozwój gospodarczy kraju. Po 21 latach naszej obecności w UE wciąż jednak potrzebna jest europejska edukacja.
Polityka
Zmiany w obowiązku magazynowania gazu mogą obniżyć ceny surowca. To pomoże się przygotować do sezonu zimowego

Elastyczność bez zagrożenia dla bezpieczeństwa energetycznego – tak nową propozycję przepisów dotyczących uzupełniania zapasów gazu przed sezonem zimowym określają jej inicjatorzy z Parlamentu Europejskiego. Europosłowie proponują nieznaczne zmniejszenie wymaganego poziomu zapełnienia magazynów i rozciągnięcie w czasie terminu, w którym trzeba spełnić ten obowiązek. Jak podkreśla Borys Budka, ma to zapobiec spekulacjom na rynku gazu i tym samym pomóc obniżyć ceny surowca.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.