AkzoNobel buduje największą bazę magazynową w Chinach

Magdalena Mikołajczak
more communications agency
Katowicka 4/9
03-932 Warszawa
magdalena.mikolajczak|more-ca.com| |magdalena.mikolajczak|more-ca.com
505165355
more-ca.com
AkzoNobel stawia ogromny hub logistyczny (centrum produkcji, magazynowania i transportu) w swoim zakładzie farb dekoracyjnych w Songjiang, w Szanghaju. Inwestycja o wartości 10,3 miliona euro stanie się największą bazą magazynową firmy w Chinach i ma zostać ukończona do połowy 2023 roku. Nowy obiekt będzie wykorzystywać inteligentne technologie cyfrowe i zaawansowane zarządzanie bezpieczeństwem w celu dostosowania pracy i przestrzeni magazynowej do potrzeb różnych kategorii produktów.
– Wschodnie Chiny to dla nas strategiczny region. W ciągu najbliższej dekady spodziewamy się stałego wzrostu popytu, a nowy obiekt zapewni firmie wyjście naprzeciw tej prognozie. Fundamentem podejmowanych inwestycji jest nieustanne zaangażowanie w lepszą obsługę naszych klientów, optymalizację zasobów i pionierskie, tj. bardziej zrównoważone produkty - przekonuje Mark Kwok, prezes AkzoNobel na Chiny i Azję Północną oraz dyrektor biznesowy ds. farb dekoracyjnych w Chinach i Azji Północnej.
Inwestycja stanowi doskonały przykład realizacji przez AkzoNobel polityki zrównoważonego rozwoju. Firma ambitnie dąży do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla o 50% i całkowitego przejścia na odnawialną energię elektryczną do 2030 roku. Pomoże w tym wykorzystanie naturalnej energii, optymalizacja logistyki i automatyzacja poszczególnych procesów. Dlatego obiekt wyposażony został w termoizolacyjny i przepuszczający światło dach oraz posiada blisko 5000 paneli słonecznych, które wygenerują 1,6 mln kWh energii elektrycznej. Dodatkowo, nowopowstająca inwestycja będzie zbierać czystą energię i przetwarzać ją do oświetlenia magazynowego i biurowego, a także ładowania wózków widłowych.
– Odpowiednia integracja naszych zasobów pomoże nam skutecznie stawić czoła wszelkim wyzwaniom związanym z łańcuchem dostaw, wzmocni na rynku naszą konkurencyjność i profesjonalizm dostaw – dodaje Jerry Zhang, dyrektor ds. łańcucha dostaw AkzoNobel w Chinach i Azji Północnej.
Na początku tego roku AkzoNobel ogłosił kolejną inwestycję w Songjiang, czyli nową linię produkcyjną farb teksturowych na bazie wody. Zakład o powierzchni 2 500 metrów kwadratowych zwiększy zdolność produkcyjną produktów Dulux, przeznaczonych na międzynarodowe rynki.
Zakończenie budowy huba logistycznego planowane jest na maj 2023 r.
O AkzoNobel
Dostarczamy powstałe w sposób zrównoważony innowacyjne farby i powłoki, na których w coraz większym stopniu polegają nasi klienci, lokalne społeczności i środowisko. Dlatego wszystko co robimy zaczyna się od naszego celu People. Planet. Paint. Nasze portfolio zawiera światowej klasy marki, takie jak Dulux, International, Sikkens i Interpon, które cieszą się zaufaniem klientów na całym świecie. Prowadzimy działalność w ponad 150 krajach i stawiamy sobie za cel osiągnięcie pozycji światowego lidera w naszej branży. Właśnie tego możesz oczekiwać od wiodącego producenta farb, który swoje cele opiera o uznane na świecie wskaźniki naukowe i podejmuje rzeczywiste działania mające na celu sprostanie globalnym wyzwaniom i ochronę przyszłych pokoleń. Więcej na Poland | AkzoNobel.

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.