Alians OZE i Ariston łączą siły
Branża OZE po raz kolejny pokazuje, że potrafi łączyć siły na rzecz zwiększenia produkcji tańszej i zdrowszej energii. Firma Alians OZE, jeden z liderów instalacji fotowoltaicznych w Polsce właśnie zawarła umowę partnerską z Ariston, międzynarodową marką zapewniającą komfort cieplny.
Obie firmy znają się nie od dziś. W ofercie Alians OZE już wcześniej były dostępne pompy ciepła marki Ariston. Podpisanie umowy partnerskiej wpłynie na dynamiczny rozwój dotychczasowej współpracy.
- Będziemy wspierać się produktowo, sprzedażowo oraz wizerunkowo. Instalacja fotowoltaiczna i pompa ciepła to idealne połączenie w ekonomicznym i ekologicznym domu oraz firmie. Przedstawiciele Alians są w stanie zaproponować zarówno instalację PV jaki pompę Ariston. Natomiast Ariston w ramach swojej oferty pomp ciepła będzie miał dla swoich klientów komplementarny produkt, czyli instalację fotowoltaiczną – informuje Jakub Jadziewicz, Członek Zarządu Alians OZE..
A jakie korzyści z tej współpracy widzi Ariston?
- Dzięki połączeniu wspólnych kompetencji będziemy mogli zaproponować naszym Klientom kompleksową ofertę na najwyższym poziomie. W dzisiejszych czasach budowanie wizerunku firmy dbającej o komfort w sposób odpowiedzialny jest bardzo istotne, czego potwierdzeniem jest nasze motto „comfort always on” – mówi Jacek Pluciński Sales Senior Manager Residential w Ariston.
Eksperci od kilku lat przekonują, że połączenie gruntowych i powietrznych pomp ciepła z instalacją fotowoltaiczną to wręcz idealne rozwiązanie. Tym bardziej, że od 2016 r. tzw. prosumenci mogą odbierać nagromadzoną latem energię z paneli słonecznych do zasilenia pompy ciepła zimą, gdy jest ona najbardziej potrzebna.
- Coraz więcej osób stawia na połączenie pompy ciepła z fotowoltaiką, która produkuje darmowy prąd z energii słońca. Takie rozwiązanie zaspakaja zapotrzebowanie na ogrzanie wnętrza domu oraz wody użytkowej, ale i na energię elektryczną. Pompa ciepła z fotowoltaiką przynosi wymierne korzyści nie tylko w sezonie grzewczym, ale i w pozostałych miesiącach roku, ponieważ latem pompa ciepła zasilana energią wyprodukowaną przez panele PV może pracować na potrzeby przygotowywania ciepłej wody użytkowej oraz skutecznie chłodzić pomieszczenia w upalne dni. Dzięki temu zapewniamy sobie komfortową temperaturę w domu praktycznie przez cały rok, jednocześnie dbając o środowisko naturalne - dodaje Jacek Pluciński.
Oprócz zdrowej dla środowiska energii, zasilenie pomp ciepła prądem wyprodukowanym z fotowoltaiki ma także wymierne efekty ekonomiczny dla konsumentów.
- Pompa ciepła do swojego funkcjonowania potrzebuje energii elektrycznej. Koszty energii z sieci to ok. 600 – 700 zł/MWh. Koszt z instalacji PV jest „darmowy”. Do tego energia pochodząca z sieci w ponad 70% jest wytworzona z węgla, a energia z instalacji PV jest zielona. A więc korzystanie z pompy ciepła zasilanej energią słoneczną, to w pełni ekologiczne i atrakcyjne ekonomiczne rozwiązanie – podkreśla Jakub Jadziewicz.

PGE i Ørsted udostępnią terminal instalacyjny T5 w Gdańsku dla projektu Ocean Winds

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.