Artur Pollak kontynuuje misję w zarządzie Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo- H
Markus Baltzer, prezes zarządu Bayer Sp. z o.o., został ponownie wybrany na prezesa Izby. Taka sama decyzja zapadła odnośnie trzech pozostałych członków: Dirk Fünfhausen, prezes zarządu Messer Sp. z o.o, Andrzej Janiszewski, prezes zarządu Trumpf Polska Sp. z o.o., Wojciech Trojanowski członek zarządu Strabag Sp. z o.o. oraz w drodze kooptacji Daniela Armano-Wallner, CFO Siemens Sp. z o.o. Poza tym Bartosz Stenthoff, Country Director z Heinz Glas Działdowo Sp. z.o.o zastąpi Petera Knauer (prezesa zarządu Hochland Polska). Ponadto w zarządzie pozostają wiceprezesi Isabella Krüger-Pawlowski, METRO Advertising Sp. z o.o. i Steffen Zimny, Zumax.Co oraz członkowie zarządu Artur Pollak (prezes APA Group), Agnieszka Popko (Managing Director i członek zarządu ECE Projektmanagement Polska), Katarzyna Byczkowska (prezes BASF Polska) i dr Andrzej Modzelewski (CEO E.ON Polska).
Członkowie Zarządu AHK Polska wybierani są na okres dwóch lat. Działalność w charakterze członka Zarządu Izby Gospodarczej jest honorowa.
Ponowny wybór prezesa i członków zarządu izby świadczy o tym, że nasza współpraca jest wzorcowa. Sprzyja to wymianie doświadczeń z bardzo różnych obszarów w ramach naszej sieci.
-powiedział dr Lars Gutheil, Dyrektor Generalny AHK Polska
Członkowie zarządu AHK Polska to kadra zarządzająca wiodących międzynarodowych inwestorów, których działalność w znaczący sposób przyczynia się do rozwoju polskiej gospodarki.
AHK Polska, zrzeszająca około 1000 firm członkowskich, jest największą międzynarodową izbą w Polsce.
XXVII Walne Zgromadzenie Firm Członkowskich AHK Polska odbyło się w warszawskim hotelu Regent. Gośćmi tegorocznego Zgromadzenia była Konsul Honorowa RFN w Charkowie, Tetyana Gavrysh oraz Edwin Bendyk, prezes zarządu Fundacji Batorego.
Artur Pollak, prezes zarządu APA Group, Członek Rady Programowej Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej oraz Członek Zarządu Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej, a także Członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego. Zasiada w Radzie Loży Katowickiej Business Centre Club. Współtwórca Polskiego Klastra IoT & AI “Sinotaic”. Ekspert w zakresie komputerowych systemów sterowania. Przewodził kilkunastu projektom, tworząc fabryki określane mianem Industry 4.0 w Europie i Chinach. Twórca ultranowoczesnego showroomu technologicznego w Gliwicach Black House oraz Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0. Współpracował z takimi koncernami jak: VW, GM, 3M, Daimler, MAN, Amazon, Tesla czy Siemens.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

60 proc. młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE. Chcą mieć udział w kształtowaniu jej polityk
Tegoroczny Eurobarometr wskazuje, że sześciu na 10 młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE i uważa, że ich kraje korzystają z obecności w Unii. Doceniają przede wszystkim swobodę podróżowania bez granic i paszportów. Jednocześnie deklarują chęć większego wpływu na kierunek, w którym rozwijana jest wspólnota, i wskazują na nowe wyzwania, przed którymi stoi ich pokolenie i którymi UE powinna się zająć.
Konsument
Branża pomp ciepła w Polsce odczuwa konsekwencje dezinformacji. Krążące mity zniechęcają do tej technologii

Przedstawiciele branży pomp ciepła biją na alarm: mity i dezinformacja krążące w przestrzeni publicznej, brak wystarczającego wsparcia informacyjnego rządu i nieprawidłowości w działalności nieuczciwych firm w poprzedniej edycji programu Czyste Powietrze – to główne przyczyny pogorszenia wizerunku tej technologii. Branża walczy z dezinformacją i stara się wzmacniać świadomość społeczną w zakresie ekologicznych i ekonomicznych korzyści z instalacji pomp ciepła. Jednocześnie podkreśla potrzebę kompleksowych działań ze wsparciem rządu.
Handel
W UE trwa dyskusja o większej kontroli przesyłek e-commerce o wartości poniżej 150 euro. Zwolnienie z cła jest nadużywane

Do Europy w ubiegłym roku trafiło ok. 4,5 mld przesyłek e-commerce o niskiej wartości, czyli poniżej progu 150 euro, który zwalnia z cła. To dwa razy więcej niż w 2023 roku. W 65 proc. przypadków wartość przesyłki jest zaniżana właśnie z uwagi na politykę celną, co zdaniem instytucji unijnych jest naruszeniem uczciwej konkurencji. W dodatku wiele z tych produktów nie spełnia norm bezpieczeństwa czy norm środowiskowych wymaganych w Europie. Dlatego trwa dyskusja nad tym, jak zwiększyć kontrolę nad wpływającymi z zagranicy paczkami.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.