Komunikaty PR

AUVIDIA, OBIECUJĄCY LIDER W DZIEDZINIE AI, WSPÓŁPRACUJE Z PANASONIC

2024-07-11  |  13:00
Biuro prasowe

Przenosząc produkcję swoich spersonalizowanych płytek nośnych AI do własnych zakładów, firma Auvidea potrzebowała zaufanego partnera, który mógłby dostarczyć kluczową linię produkcyjną SMT oraz wsparcie niezbędne do rozwoju jej działalności.

 

Kiedy niemiecka firma Auvidea, wschodzący lider w dziedzinie sztucznej inteligencji, postanowiła zintegrować produkcję swoich spersonalizowanych płytek nośnych AI we własnych zakładach, zwróciła się do Panasonic Factory Solutions o wsparcie w postaci linii produkcyjnych SMT. Panasonic szybko dostarczył niezbędne maszyny i ekspertyzę, co pozwoliło Auvidea spełnić natychmiastowe wymagania klientów, a także stał się kluczowym partnerem w długoterminowej ekspansji produkcji.

W szybko rozwijającym się sektorze AI firma Auvidea zyskała uznanie jako czołowy projektant i producent spersonalizowanych płytek nośnych opartych na platformie NVIDIA Jetson. Jako jedyny partner NVIDIA Elite w Europie, Auvidea dostarcza swoje produkty do aplikacji uczenia maszynowego, które rosną w zawrotnym tempie. Firma odgrywa kluczową rolę w dostarczaniu technologicznych komponentów do innowacyjnych rozwiązań AI, od usprawnienia zarządzania ruchem po rewolucję w efektywnej produkcji rolnej.

Początkowo zlecaliśmy część naszej produkcji na zewnątrz, ale szybko stało się to frustrujące, mówi Oliver Stelbrink, CTO w Auvidea GmbH. Nasze produkty są bardzo specjalistyczne i często wytwarzane w małych partiach. W rezultacie nasza produkcja była często opóźniana lub przesuwana na dalszy plan w obliczu większych projektów. Dlatego postanowiliśmy przejąć pełną kontrolę nad produkcją

W odróżnieniu od innych producentów, którzy mają długie terminy realizacji zamówień na maszyny, Panasonic natychmiast zaoferował idealne urządzenie SMT – Panasonic AM100. Modułowa maszyna Panasonic AM100 z pojedynczą głowicą potrafi precyzyjnie umieszczać szeroką gamę komponentów.

Auvidea kontynuowała rozwój, wprowadzając większą maszynę Panasonic NPM-W2. Następnie zintegrowała całą linię produkcyjną Panasonic NPM-W2 wraz z drukarką i zainstalowała oprogramowanie PanaCIM firmy Panasonic, które wspiera zarządzanie materiałami w inteligentnej fabryce.

 

Wiodące wyposażenie przemysłowe

Linia maszyn NPM-W2 zwiększa produktywność i jakość produkcji. Dzięki integracji maszyny do montażu NPM-W2, drukarki oraz procesów inspekcji, jest to jedno z najbardziej elastycznych i wszechstronnych rozwiązań pick-and-place dostępnych na rynku.

„Panasonic zawsze wspiera nas w konfiguracji systemów i szybko odpowiada na wszelkie pytania oraz potrzeby konserwacyjne. Przez sześć lat współpracy z Panasonic nigdy nie mieliśmy przestoju w linii produkcyjnej,” wyjaśnia Oliver Stelbrink, CTO Auvidea.

Patrząc w przyszłość, Auvidea widzi w Panasonic kluczowego partnera, niezbędnego do realizacji planów podwojenia zdolności produkcyjnych w ciągu najbliższych trzech lat. Nasza reputacja opiera się na zdolności do szybkiego projektowania, prototypowania, testowania i produkcji spersonalizowanych rozwiązań dla naszych klientów, którzy są liderami rewolucji AI. Panasonic był integralnym elementem naszych sukcesów w realizacji tych obietnic wielokrotnie, komentuje Stelbrink

Aby przeczytać pełną historię klienta, odwiedź: https://eu.connect.panasonic.com/gb/en/case-studies/auvidea-partners-panasonic-scale-its-fast-growing-ai-carrier-board-business

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft Biuro prasowe
2024-07-16 | 07:50

Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił, że umacnia i rozszerza swoją współpracę z firmą Microsoft. Mapy i dane o ruchu drogowym TomTom będą
IT i technologie TomTom i East View Geospatial łączą siły
2024-07-11 | 17:40

TomTom i East View Geospatial łączą siły

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, oraz East View Geospatial (EVG) ogłosili dziś współpracę w zakresie dostarczania globalnych danych mapowych dla
IT i technologie Jaki model AI wybrać? Jest już specjalny benchmark
2024-07-11 | 09:32

Jaki model AI wybrać? Jest już specjalny benchmark

Salesforce wprowadził pierwszy na świecie benchmark LLM, który ma pomóc firmom w ocenie szybko rosnącej liczby dużych modeli językowych (LLM) do wykorzystania w ich systemach

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gospodarka

Sektor MŚP wyczekuje cofnięcia Polskiego Ładu. W 2025 roku mały biznes może liczyć na więcej korzystnych zmian

Obrona interesów MŚP w postępowaniach interwencyjno-procesowych oraz uruchomienie mediacji pomiędzy organami administracji i przedsiębiorcami będą priorytetami w nowej kadencji Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Od czerwca to stanowisko piastuje Agnieszka Majewska. Jak wskazuje, najpilniejszą potrzeba jest jednak reforma danin publicznych, przede wszystkim zmiana sposobu rozliczania składki zdrowotnej. – Przedsiębiorcom mocno zależy, żeby wrócić do tego, co było przed Polskim Ładem. W tej chwili niektórzy zgłaszają się do Biura Rzecznika MŚP, wskazując, że płacą składki w wysokości ok. 300 tys. zł, to są olbrzymie pieniądze – mówi Agnieszka Majewska. Koalicjanci w rządzie mają jednak różne pomysły na tę reformę.

Problemy społeczne

Pielęgniarki narzekają na przeciążenie pracą i braki kadrowe. Jest to odczuwalne zwłaszcza dla młodego personelu

Niemal 3/4 pielęgniarek pozytywnie ocenia swoją satysfakcję zawodową z pracy, przede wszystkim doceniając zróżnicowanie zajęć i dobre relacje ze współpracownikami – wynika z badania SGGW w Warszawie. Duża grupa, zwłaszcza młodych osób wchodzących do zawodu, narzeka jednak na przeciążenie pracą i niedobór personelu. Obecnie Polska jest jednym z krajów o najniższej liczbie pielęgniarek, a ich średnia wieku to ponad 54 lata. Liczba odejść z zawodu będzie więc rosła z roku na rok.

Prawo

Prace nad przepisami o asystencji osobistej na ostatniej prostej. Pomoże ona zaktywizować zawodowo osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunów

Osoby z niepełnosprawnościami czekają na ustawowe uregulowanie asystencji osobistej. Jak zapowiedział w czerwcu Łukasz Krasoń, pełnomocnik rządu ds. osób z niepełnosprawnościami, projekt przepisów jest już na ostatniej prostej. Upowszechnienie się asystencji osobistej pozwoliłoby sporej grupie osób z niepełnosprawnościami na bardziej aktywne życie, także pod względem zawodowym. Z danych GUS wynika, że tylko 19,6 proc. z nich jest aktywnych zawodowo. – Asystencja osobista jest jak tlen i zapewnia możliwości niezależnego życia – mówi prezeska Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna Małgorzata Szumowska.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.