Komunikaty PR

TomTom i East View Geospatial łączą siły

2024-07-11  |  17:40
Biuro prasowe

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, oraz East View Geospatial (EVG) ogłosili dziś współpracę w zakresie dostarczania globalnych danych mapowych dla Departamentu Obrony Australii.

Rządy wykorzystują dokładne mapy do różnych celów. Od łagodzenia skutków klęsk żywiołowych po wykonywanie zadań związanych z bezpieczeństwem narodowym. Precyzyjne i aktualne informacje geoprzestrzenne mają kluczowe znaczenie dla skutecznego podejmowania decyzji. Te dane wspierają rządy w ich strategicznych działaniach politycznych i operacyjnych. Umożliwiają na przykład dokładną i niezawodną identyfikację kluczowych lokalizacji oraz dróg ewakuacji w sytuacjach awaryjnych czy kryzysowych.

EVG od lat świadczy usługi w zakresie danych mapowych dla rządów, decydentów z sektora publicznego i ośrodków analitycznych. EVG wykorzystuje TomTom Orbis Maps do tworzenia globalnych, wektorowych map bazowych gotowych do pracy w ArcGIS. TomTom Orbis Maps, wspierane przez przepływy pracy, skrypty i procedury generalizacji EVG, mogą być wykorzystywane przez szeroką gamę klientów z sektora publicznego, wydajnie i ekonomicznie.

Pierwszy klient tego rozwiązania, Departament Obrony Australii, ocenił jego skuteczność na podstawie dokładności map w różnych odległych obszarach geograficznych. W swojej ocenie Departament odnotował niezwykły poziom pokrycia oraz dokładności, które zagwarantują pewność potrzebną do podejmowania decyzji zależnych od lokalizacji. Pomoże to chronić i zwiększać bezpieczeństwo, dobrobyt oraz suwerenność Australii.

„TomTom stworzył jedną z najpotężniejszych platform na świecie”, powiedział Rodney Buhrsmith, Business Development, EVG. „Ich platforma wykorzystuje możliwości otwartych danych, takich jak OpenStreetMap, poprzez walidację, sprawdzanie jakości i integrację wszystkich istotnych źródeł oraz łączenie ich z wiodącymi w branży własnymi danymi o lokalizacji. W ten sposób TomTom zapewnia jakość, szczegółowość i poziomy pokrycia, które w połączeniu z techniczną wiedzą EVG w zakresie przekształcania danych geoprzestrzennych, zapewniają klientom wyjątkowo potężną, globalną, wektorową mapę bazową”.

„Cieszymy się, że możemy współpracować ze wspaniałymi partnerami, takimi jak East View Geospatial, dostarczając nasze aktualne, wiarygodne, globalne dane lokalizacyjne, aby wspierać rządy i podmioty sektora publicznego w spełnianiu ich specyficznych wymagań i wyzwań”, powiedział Mike Schoofs, Chief Revenue Officer, TomTom. „Dzięki TomTom Orbis Maps wykorzystujemy potencjał otwartych danych do obsługi nawet najbardziej zaawansowanych przypadków użycia zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym, co świadczy o wszechstronności naszej technologii lokalizacji”.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft Biuro prasowe
2024-07-16 | 07:50

Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił, że umacnia i rozszerza swoją współpracę z firmą Microsoft. Mapy i dane o ruchu drogowym TomTom będą
IT i technologie AUVIDIA, OBIECUJĄCY LIDER W DZIEDZINIE AI, WSPÓŁPRACUJE Z PANASONIC
2024-07-11 | 13:00

AUVIDIA, OBIECUJĄCY LIDER W DZIEDZINIE AI, WSPÓŁPRACUJE Z PANASONIC

Przenosząc produkcję swoich spersonalizowanych płytek nośnych AI do własnych zakładów, firma Auvidea potrzebowała zaufanego partnera, który mógłby dostarczyć
IT i technologie Jaki model AI wybrać? Jest już specjalny benchmark
2024-07-11 | 09:32

Jaki model AI wybrać? Jest już specjalny benchmark

Salesforce wprowadził pierwszy na świecie benchmark LLM, który ma pomóc firmom w ocenie szybko rosnącej liczby dużych modeli językowych (LLM) do wykorzystania w ich systemach

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gospodarka

Sektor MŚP wyczekuje cofnięcia Polskiego Ładu. W 2025 roku mały biznes może liczyć na więcej korzystnych zmian

Obrona interesów MŚP w postępowaniach interwencyjno-procesowych oraz uruchomienie mediacji pomiędzy organami administracji i przedsiębiorcami będą priorytetami w nowej kadencji Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Od czerwca to stanowisko piastuje Agnieszka Majewska. Jak wskazuje, najpilniejszą potrzeba jest jednak reforma danin publicznych, przede wszystkim zmiana sposobu rozliczania składki zdrowotnej. – Przedsiębiorcom mocno zależy, żeby wrócić do tego, co było przed Polskim Ładem. W tej chwili niektórzy zgłaszają się do Biura Rzecznika MŚP, wskazując, że płacą składki w wysokości ok. 300 tys. zł, to są olbrzymie pieniądze – mówi Agnieszka Majewska. Koalicjanci w rządzie mają jednak różne pomysły na tę reformę.

Problemy społeczne

Pielęgniarki narzekają na przeciążenie pracą i braki kadrowe. Jest to odczuwalne zwłaszcza dla młodego personelu

Niemal 3/4 pielęgniarek pozytywnie ocenia swoją satysfakcję zawodową z pracy, przede wszystkim doceniając zróżnicowanie zajęć i dobre relacje ze współpracownikami – wynika z badania SGGW w Warszawie. Duża grupa, zwłaszcza młodych osób wchodzących do zawodu, narzeka jednak na przeciążenie pracą i niedobór personelu. Obecnie Polska jest jednym z krajów o najniższej liczbie pielęgniarek, a ich średnia wieku to ponad 54 lata. Liczba odejść z zawodu będzie więc rosła z roku na rok.

Prawo

Prace nad przepisami o asystencji osobistej na ostatniej prostej. Pomoże ona zaktywizować zawodowo osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunów

Osoby z niepełnosprawnościami czekają na ustawowe uregulowanie asystencji osobistej. Jak zapowiedział w czerwcu Łukasz Krasoń, pełnomocnik rządu ds. osób z niepełnosprawnościami, projekt przepisów jest już na ostatniej prostej. Upowszechnienie się asystencji osobistej pozwoliłoby sporej grupie osób z niepełnosprawnościami na bardziej aktywne życie, także pod względem zawodowym. Z danych GUS wynika, że tylko 19,6 proc. z nich jest aktywnych zawodowo. – Asystencja osobista jest jak tlen i zapewnia możliwości niezależnego życia – mówi prezeska Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna Małgorzata Szumowska.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.