TomTom i East View Geospatial łączą siły
TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, oraz East View Geospatial (EVG) ogłosili dziś współpracę w zakresie dostarczania globalnych danych mapowych dla Departamentu Obrony Australii.
Rządy wykorzystują dokładne mapy do różnych celów. Od łagodzenia skutków klęsk żywiołowych po wykonywanie zadań związanych z bezpieczeństwem narodowym. Precyzyjne i aktualne informacje geoprzestrzenne mają kluczowe znaczenie dla skutecznego podejmowania decyzji. Te dane wspierają rządy w ich strategicznych działaniach politycznych i operacyjnych. Umożliwiają na przykład dokładną i niezawodną identyfikację kluczowych lokalizacji oraz dróg ewakuacji w sytuacjach awaryjnych czy kryzysowych.
EVG od lat świadczy usługi w zakresie danych mapowych dla rządów, decydentów z sektora publicznego i ośrodków analitycznych. EVG wykorzystuje TomTom Orbis Maps do tworzenia globalnych, wektorowych map bazowych gotowych do pracy w ArcGIS. TomTom Orbis Maps, wspierane przez przepływy pracy, skrypty i procedury generalizacji EVG, mogą być wykorzystywane przez szeroką gamę klientów z sektora publicznego, wydajnie i ekonomicznie.
Pierwszy klient tego rozwiązania, Departament Obrony Australii, ocenił jego skuteczność na podstawie dokładności map w różnych odległych obszarach geograficznych. W swojej ocenie Departament odnotował niezwykły poziom pokrycia oraz dokładności, które zagwarantują pewność potrzebną do podejmowania decyzji zależnych od lokalizacji. Pomoże to chronić i zwiększać bezpieczeństwo, dobrobyt oraz suwerenność Australii.
„TomTom stworzył jedną z najpotężniejszych platform na świecie”, powiedział Rodney Buhrsmith, Business Development, EVG. „Ich platforma wykorzystuje możliwości otwartych danych, takich jak OpenStreetMap, poprzez walidację, sprawdzanie jakości i integrację wszystkich istotnych źródeł oraz łączenie ich z wiodącymi w branży własnymi danymi o lokalizacji. W ten sposób TomTom zapewnia jakość, szczegółowość i poziomy pokrycia, które w połączeniu z techniczną wiedzą EVG w zakresie przekształcania danych geoprzestrzennych, zapewniają klientom wyjątkowo potężną, globalną, wektorową mapę bazową”.
„Cieszymy się, że możemy współpracować ze wspaniałymi partnerami, takimi jak East View Geospatial, dostarczając nasze aktualne, wiarygodne, globalne dane lokalizacyjne, aby wspierać rządy i podmioty sektora publicznego w spełnianiu ich specyficznych wymagań i wyzwań”, powiedział Mike Schoofs, Chief Revenue Officer, TomTom. „Dzięki TomTom Orbis Maps wykorzystujemy potencjał otwartych danych do obsługi nawet najbardziej zaawansowanych przypadków użycia zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym, co świadczy o wszechstronności naszej technologii lokalizacji”.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

60 proc. młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE. Chcą mieć udział w kształtowaniu jej polityk
Tegoroczny Eurobarometr wskazuje, że sześciu na 10 młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE i uważa, że ich kraje korzystają z obecności w Unii. Doceniają przede wszystkim swobodę podróżowania bez granic i paszportów. Jednocześnie deklarują chęć większego wpływu na kierunek, w którym rozwijana jest wspólnota, i wskazują na nowe wyzwania, przed którymi stoi ich pokolenie i którymi UE powinna się zająć.
Konsument
Branża pomp ciepła w Polsce odczuwa konsekwencje dezinformacji. Krążące mity zniechęcają do tej technologii

Przedstawiciele branży pomp ciepła biją na alarm: mity i dezinformacja krążące w przestrzeni publicznej, brak wystarczającego wsparcia informacyjnego rządu i nieprawidłowości w działalności nieuczciwych firm w poprzedniej edycji programu Czyste Powietrze – to główne przyczyny pogorszenia wizerunku tej technologii. Branża walczy z dezinformacją i stara się wzmacniać świadomość społeczną w zakresie ekologicznych i ekonomicznych korzyści z instalacji pomp ciepła. Jednocześnie podkreśla potrzebę kompleksowych działań ze wsparciem rządu.
Handel
W UE trwa dyskusja o większej kontroli przesyłek e-commerce o wartości poniżej 150 euro. Zwolnienie z cła jest nadużywane

Do Europy w ubiegłym roku trafiło ok. 4,5 mld przesyłek e-commerce o niskiej wartości, czyli poniżej progu 150 euro, który zwalnia z cła. To dwa razy więcej niż w 2023 roku. W 65 proc. przypadków wartość przesyłki jest zaniżana właśnie z uwagi na politykę celną, co zdaniem instytucji unijnych jest naruszeniem uczciwej konkurencji. W dodatku wiele z tych produktów nie spełnia norm bezpieczeństwa czy norm środowiskowych wymaganych w Europie. Dlatego trwa dyskusja nad tym, jak zwiększyć kontrolę nad wpływającymi z zagranicy paczkami.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.