Ayming Polska: kluczowe zmiany kadrowe i rozszerzenie oferty o raportowanie ESG
W odpowiedzi na dynamiczny rozwój rynku i nowe wyzwania biznesowe, Ayming Polska dokonuje kluczowych zmian kadrowych, mianując Piotra Frankowskiego na stanowisko Dyrektora Zarządzającego oraz ogłaszając awans Magdaleny Burzyńskiej w strukturach międzynarodowych. Firma informuje również o rozszerzeniu swojej oferty o kompleksowe wsparcie w raportowaniu ESG.
Piotr Frankowski, z ponad 20-letnim doświadczeniem w sektorze doradztwa i wdrażania innowacyjnych modeli biznesowych, obejmuje stanowisko Dyrektora Zarządzającego Ayming Polska. Frankowski wnosi do firmy bogatą wiedzę i praktykę zdobytą w takich firmach jak SAS Institute, Empik, mBank i EY. Jego doświadczenie w budowaniu strategii oraz zarządzaniu rozwojem innowacji i usług doradczych dla sektora finansowego jest cenne dla dalszego wzrostu i ekspansji Ayming Polska.
Cieszę się, że dołączam do Ayming Polska - firmy o ugruntowanej pozycji na rynku i będącej jednym z liderów w finansowaniu innowacji w Polsce. Umacnianie tej pozycji oraz zapewnienie skutecznej integracji nowych inicjatyw z naszą bieżącą działalnością należą do moich priorytetów strategicznych. Firma znajduje się obecnie w kluczowym momencie swojego rozwoju. Wprowadzenie na polski rynek platformy do zarządzania środowiskiem pracy Acciline+ stanowi ważny element naszej strategii digitalizacji i rozszerzenia portfolio produktów. Dodatkowo, start usługi raportowania ESG jest naszą odpowiedzią na dynamicznie zmieniające się otoczenie regulacyjne i środowiskowe - komentuje Piotr Frankowski, Dyrektor Zarządzający, Ayming Polska.
Jednocześnie, dotychczasowa Dyrektor Zarządzająca, Magdalena Burzyńska, która z sukcesem zarządzała Ayming Polska przez ponad 10 lat, otrzymuje awans w ramach struktur międzynarodowych Ayming. Pod jej kierownictwem, firma rozbudowała obszar finansowania innowacji, umacniając swoją pozycję jako lidera rynku w tym segmencie. Teraz, Burzyńska zajmie się rozwojem usługi raportowania ESG na szczeblu globalnym. Jej bogate doświadczenie i udowodniona skuteczność w budowaniu silnej pozycji rynkowej będą cenne w dalszym rozszerzaniu działalności firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej.
Po dekadzie rozbudowywania obszaru finansowania innowacji w Ayming Polska, moja nowa rola międzynarodowa koncentruje się na rozwijaniu usługi raportowania ESG, kluczowego elementu strategii Grupy Ayming. Ta usługa, obejmująca zarządzanie i raportowanie w obszarach środowiska, społeczeństwa i ładu korporacyjnego, jest coraz ważniejsza dla każdej firmy dążącej do zrównoważonego rozwoju. Moim celem jest wspieranie klientów w adaptacji do nowych wymogów rynkowych i regulacyjnych, co ma fundamentalne znaczenie dla przyszłości biznesu - mówi Magdalena Burzyńska, ESG International Director, Grupa Ayming.
Raportowanie ESG - nowa usługa Ayming Polska
W odpowiedzi na dynamicznie zmieniające się otoczenie rynkowe oraz w ramach realizacji strategii biznesowej Grupy Ayming, Ayming Polska rozszerza swoje usługi o kompleksowe wsparcie w zarządzaniu obszarem ESG. W zakres obsługi znaleźć się ma: analiza śladu węglowego, strategia redukcji emisji CO2, pomoc w pozyskiwaniu certyfikatów zrównoważonego rozwoju, pełna diagnostyka ESG, ocena wpływu działań firmy oraz planowanie i raportowanie zrównoważonego rozwoju.
Jest to strategiczna odpowiedź na globalne wyzwania, takie jak zmiany klimatyczne oraz rosnące wymogi dotyczące transparentności w działaniach środowiskowych, społecznych i ładu korporacyjnego.

Deklaracja dochodów i zwrot podatku w Europie: odpowiedzi na pytania Polaków

BCC: Podatkowe podsumowanie 2024 roku

Faktura korygująca - poprawienie błędów na dokumencie pierwotnym
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii


Praca

Ogromna baza magazynowa zbóż w Wielkopolsce do likwidacji. Pracę może stracić kilkaset osób
Baza magazynowa zbóż w Witoldowie to obiekt zarządzany od 30 lat przez spółkę Top Farms Wielkopolska, która prowadzi działalność na gruntach dzierżawionych z Zasobów Skarbu Państwa. Teraz baza ma zostać rozebrana, a wydzierżawiona ziemia – trafić do Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa. Spółka Top Farms wnioskowała do KOWR-u o utworzenie ośrodków produkcji rolniczej, które umożliwiłyby dalsze funkcjonowanie wielu takich strategicznych obiektów rolniczych. Brak decyzji KOWR jest zagrożeniem dla stabilności dużych, nowoczesnych gospodarstw towarowych, a tym samym również dla bezpieczeństwa żywnościowego Polski.
Konsument
Eksperci apelują do Ministerstwa Zdrowia o zmianę w polityce nikotynowej. Powinna lepiej chronić dzieci i młodzież

Wprowadzanie kolejnych zakazów w ustawie tytoniowej nie przyniesie spodziewanego rezultatu – oceniają lekarze i terapeuci pracujący z osobami uzależnionymi. Według nich należy osobno rozpisać działania rozwiązujące problem na poziomie osób dorosłych, które już palą, i te, które będą nakierowane na ochronę dzieci i młodzieży przed dostępem do wyrobów nikotynowych. Stowarzyszenie Jump93 wraz z przedstawicielami środowisk psychiatrycznych i zdrowia publicznego zaapelowało o systemowe podejście do polityki nikotynowej, z uwzględnieniem potencjału strategii redukcji szkód.
Bankowość
Rynek oczekuje pierwszego cięcia stóp procentowych w Polsce w maju. Są ku temu przesłanki ekonomiczne

Na podstawie ostatnich wypowiedzi prof. Adama Glapińskiego, przewodniczącego Rady Polityki Pieniężnej, ekonomiści oczekują, że już na posiedzeniu 7 maja może zapaść pierwsza od ponad półtora roku decyzja o zmianie poziomu stóp procentowych w dół. RPP dostosuje się w ten sposób do polityki głównych banków centralnych oraz słabnącej presji inflacyjnej. Zdaniem prezesa Q Value będzie to działanie w dobrym kierunku, choć spóźnione i być może spowodowane czynnikami politycznymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.