Komunikaty PR

Bank BNP Paribas stawia na zieloną energię

2020-10-05  |  12:00

Bank BNP Paribas podpisał umowę z firmą Respect Energy (dawniej TRMEW Obrót), na podstawie której 100 proc. energii elektrycznej kupowanej bezpośrednio przez Bank będzie pochodzić z elektrowni wodnych. Dzięki temu BNP Paribas znacząco przyczyni się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery, a także obniży emisję dwutlenku siarki, tlenków azotu i pyłów zawieszonych.

„Respect Energy to jedyny polski dostawca energii mający w ofercie prąd pochodzący wyłącznie z odnawialnych źródeł. Widzimy, że nasza filozofia biznesu coraz częściej spotyka się z entuzjastycznym przyjęciem klientów. Chcą oni korzystać z czystej zielonej energii i przyczyniać się do poprawy stanu środowiska naturalnego. Cieszymy się, że od dziś, do grona naszych klientów dołącza tak istotna instytucja finansowa jak Bank BNP Paribas”, powiedział prezes zarządu Respect Energy - Sebastian Jabłoński.

„Od lat w Banku BNP Paribas zwracamy szczególną uwagę na kwestie ochrony środowiska, zarówno w działaniach biznesowych, jak i wewnątrz naszej organizacji. Nasza postawa, skupiająca się na kwestiach zwiększania odpowiedzialności wobec środowiska naturalnego, znajduje odzwierciedlenie we wszystkich naszych aktywnościach. Cieszymy się, że teraz będziemy mogli także jako instytucja finansowa w 100 proc. korzystać z czystej zielonej energii elektrycznej. Jestem przekonany, że dobrze zaplanowane i realizowane działania na rzecz gospodarki niskoemisyjnej przynoszą nie tylko wymierne efekty ekologiczne, lecz także dają nowe impulsy do rozwoju gospodarczego i są ważnym elementem misji społecznej. Tak jest właśnie w naszym przypadku. Życzylibyśmy sobie by za naszym przykładem także inne firmy nie bały się sięgać po proekologiczne rozwiązania, które będą z pożytkiem nie tylko dla nich, ale dla całej planety” – komentuje Kazimierz Łabno, wiceprezes Zarządu Banku BNP Paribas odpowiedzialny za Obszar Operacji i Wsparcia Biznesu.

BNP Paribas jako Bank Zielonych Zmian wspiera klientów w przechodzeniu na gospodarkę niskoemisyjną, ogranicza negatywny wpływ działalności operacyjnej na środowisko naturalne oraz inspiruje klientów do podejmowania trafnych decyzji finansowych. Dzięki finansowaniu Banku, ponad 15 tysięcy gospodarstw domowych korzysta z paneli fotowoltaicznych. Bank konsekwentnie realizuje również strategię finansowania przedsiębiorstw w Polsce, a także wspierania inwestycji strategicznych z punktu widzenia państwa oraz wywierających pozytywne wpływy: społeczne, ekonomiczne i środowiskowe.

Respect Energy to jeden z największych niezależnych podmiotów na rynku energii elektrycznej w Polsce. Działalność spółki skupia się na handlu hurtowym energią, prawami majątkowymi, gwarancjami pochodzenia a także na pozyskiwaniu energii ze źródeł odnawialnych i sprzedaży jej odbiorcom końcowym. Spółka aktualnie działa na terenie Polski, Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Włoch i Węgier. W 2019 roku obroty spółki wyniosły 2,79 miliarda złotych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Kto będzie odpowiadać za strategiczne zapasy gazu? Komentarz do nowego projektu Biuro prasowe
2024-07-29 | 11:00

Kto będzie odpowiadać za strategiczne zapasy gazu? Komentarz do nowego projektu

Dotychczasowy polski model częściowo zakwestionowała Komisja Europejska jako niezgodny z tzw. Rozporządzeniem SoS dotyczącym środków zapewniających bezpieczeństwo dostaw gazu.
Energetyka Supreme Energy stawia na termomodernizację
2024-07-29 | 01:00

Supreme Energy stawia na termomodernizację

Nowa usługa dopełnia kompleksową ofertę spółki Supreme Energy, jedna z największych w Polsce firm sprzedażowych z sektora OZE, rozszerzyła swoją ofertę, aby wspierać
Energetyka Amazon: W drodze do neutralności klimatycznej – 10 sposobów
2024-07-12 | 12:00

Amazon: W drodze do neutralności klimatycznej – 10 sposobów

Wykorzystywanie bezemisyjnych źródeł energii w całej działalności, obniżenie całkowitego śladu węglowego oraz poziomu emisji dwutlenku węgla, a także wyeliminowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Trzynaście państw UE wytwarza już więcej energii z OZE niż z paliw kopalnych. Polska jeszcze nie, ale też bije rekordy w zielonej energii

30 do 27 proc. – tak wyglądał w UE w I połowie br. udział energii z odnawialnych źródeł versus z paliw kopalnych. To oznacza, że po raz pierwszy w historii mieliśmy na Starym Kontynencie więcej zielonej energii. Takim osiągnięciem może się już pochwalić prawie połowa państw członkowskich. W Polsce – po bardzo dynamicznym wzroście produkcji energii słonecznej – udział OZE sięga już ok. 30 proc., a węgla spada poniżej 60 proc. Mimo znaczących postępów w ostatnich dwóch latach wciąż wiele aspektów zielonej transformacji w kraju wymaga poprawy. Motywacją do przyspieszenia zmian są korzyści finansowe – na rachunkach za prąd – oraz środowiskowe.

Sport

Siatkówka z coraz większym wsparciem sponsorów. Największe firmy inwestują nie tylko w drużyny narodowe, ale i ligowe kluby

Polska liga siatkówki jest jednym z chętniej oglądanych w Polsce wydarzeń sportowych. W ubiegłym sezonie spotkania w fazie zasadniczej przyciągnęły do hal ponad pół miliona osób, a średnia oglądalność meczów ligowych wzrosła do ponad 84 tys. Sukcesy sportowe i zainteresowanie widzów przekładają się na coraz większe zaangażowanie sponsorów, także w siatkówkę ligową. Stołeczny zespół siatkarzy Projekt Warszawa pozyskał nowego sponsora tytularnego – została nim PGE Polska Grupa Energetyczna.

Infrastruktura

Na budowę sieci światłowodowych w Polsce trafi z UE niespełna 7 mld zł. Inwestycje może jednak zahamować biurokracja

W Polsce światłowód ma już blisko połowa z 9,5 mln użytkowników internetu stacjonarnego, a ta technologia szybko zyskuje na popularności – w ubiegłym roku zwiększyła swój udział w rynku o 10 proc. – Środki unijne przeznaczone na dobudowanie sieci światłowodowych w Polsce to w tej chwili w sumie 6–7 mld zł – zauważa Jacek Wiśniewski, prezes zarządu Nexery. Jak wskazuje, w praktyce zagospodarowanie tych pieniędzy może być jednak problematyczne ze względu na biurokrację, brak koordynacji między różnymi urzędami i resortami oraz krótki czas, jaki pozostał na ich wydatkowanie.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.