Komunikaty PR

Konto firmowe od Volkswagen Bank z korzyściami dla MŚP

2022-04-20  |  11:15
Biuro prasowe

Wielu praktyków biznesu dowodzi, że do powstania i późniejszego rozwoju firmy potrzebne są zwykle trzy czynniki – pomysł, konsekwencja oraz kapitał. Dwa pierwsze świadczą o sile i unikalnych zdolnościach menedżerów i właścicieli firm. Trzeci, czyli kapitał, to naturalne paliwo, bez którego trudno o naturalny wzrost. Nie zawsze jednak płynie ono szerokim strumieniem. Jak pokazują badania, nadal część przedsiębiorców skarży się na trudności z wyegzekwowaniem należności od swoich kontrahentów. Pomóc mogą rozwiązania oferowane przez niektóre banki, które łączą zalety konta firmowego i wsparcia dla przedsiębiorców.

Konto firmowe powinno odzwierciedlać potrzeby współczesnych, mobilnych przedsiębiorców. Towarzyszyć im w codziennej pracy i być zawsze pod ręką – na przykład pod postacią w pełni funkcjonalnej aplikacji mobilnej. W standardzie powinien być dostęp do konta przez bankowość internetową, a także przez profesjonalną infolinię. Kontrola finansów to zdecydowanie jeden z ważniejszych aspektów skutecznego zarządzania własną organizacją.

Bezpieczna karta w biznesie

Szukając dla siebie optymalnego rozwiązania, warto przeanalizować ofertę rachunku Plus Konto Biznes od Volkswagen Bank. Zwłaszcza, że od kwietnia bank startuje z nową ofertą. Przedsiębiorcy, którzy do września zamówią pierwszą kartę Visa Business, mogą skorzystać z 6 miesięcy bezpłatnej obsługi, liczonej od dnia wydania. Ponadto za 0 zł otrzymają ubezpieczenie karty.

– Karta debetowa Visa Business do rachunku Plus Konto Biznes pozwala na dokonywanie płatności zbliżeniowych, bezpieczne zakupy w Internecie, wypłaty gotówki w bankomatach oraz w POS w ramach Visa Cash Back. To jednocześnie wygodne narzędzie do zarządzania wydatkami w firmie – podkreśla Daria Pawęda, Dyrektor Departamentu Rozwoju Biznesu i Obsługi Klienta w Volkswagen Bank.

Duże udogodnienie stanowi fakt, że do jednego rachunku Plus Konto Biznes można zamówić kilka kart i udostępnić je pracownikom, utrzymując cały czas kontrolę nad przepływem firmowych pieniędzy.

Zatory płatnicze zmorą MŚP

Jak wynika z ostatniego raportu PARP, mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa stanowią aż 99,8 proc. ze wszystkich 2,2 mln firm w Polsce. Pracuje w nich 6,75 mln osób. Co trzeci badany w raporcie PARP deklaruje, że kontrahenci, którzy spóźniają się z płatnościami, są dla jego firmy problemem (w poprzedniej edycji mówił tak co piąty przedsiębiorca). Jeszcze boleśniej sytuacja prezentuje się we wnioskach z badania KRD i NFG. Tutaj aż 56 proc. właścicieli firm twierdzi, że największą barierę finansową do dalszego rozwoju stanowią dla nich właśnie faktury płacone po terminie.

Powyższe dane wskazują, MŚP zdecydowanie potrzebują spokoju finansowego. Licząc się z głosem swoich klientów, Volkswagen Bank dołączył do oferty usługę odzyskiwania należności z tytułu niezapłaconych faktur, którą realizuje firma Vindicat. Tym samym bank wspiera swoich klientów w tym, co najważniejsze – zachowaniu płynności finansowej, niezbędnej do rozwoju biznesu.

– Problem zatorów płatniczych jest dużym wyzwaniem dla firm w Polsce. Wiele z nich nie automatyzuje procesu związanego z monitorowaniem płatności i skutecznym odzyskiwaniem należności. Vindicat, jako lider windykacji online w Polsce, automatyzuje ten proces od momentu wystawienia faktur w systemie. Dzięki zastosowanym innowacjom, skuteczność procesu monitoringu i windykacji na etapie polubownym wynosi ponad 90 proc. Nasza współpraca z Volkswagen Bank spotkała się z dużym zainteresowaniem przedsiębiorców. Jestem przekonany, że przyczyni się ona do zwiększenia świadomości prawidłowego zarządzania płynnością finansową w firmie – mówi Bogusław Bieda, Prezes Zarządu Vindicat.pl.

Volkswagen Bank, działający w ramach Volkswagen Financial Services, specjalizuje się w działalności kredytowej i depozytowej. Oferuje m.in. konta firmowe, lokaty, karty bankowe, kredyty, w tym także linię produktów bankowych dla klasycznej motoryzacji. Więcej informacji na stronie internetowej Volkswagen Financial Services.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Bankowość BRAK ZDJĘCIA
2022-06-10 | 13:25

Getin Bank uatrakcyjnia ofertę depozytową na nowe środki. Nawet 6,5% w skali rok

Getin Bank ponownie uatrakcyjnia warunki „Lokaty na Nowe Środki” oraz oferty „Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”. Na „Lokacie na Nowe Środki” bank proponuje promocyjne oprocentowanie nawet
Bankowość Santander Consumer Bank: Rosnące koszty materiałów budowlanych są wyzwaniem
2022-06-07 | 16:10

Santander Consumer Bank: Rosnące koszty materiałów budowlanych są wyzwaniem

Jak pokazuje najnowsze badanie Santander Consumer Banku „Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2022” – aż 33 proc. Polaków uważa, że  remont domu
Bankowość BRAK ZDJĘCIA
2022-06-07 | 12:10

Getin Noble Bank na podium rankingu Złoty Bankier szósty rok z rzędu!

Getin Noble Bank ponownie znalazł się w ścisłej czołówce prestiżowego rankingu „Złoty Bankier”. Zajął 2 miejsce w głównej kategorii „Złoty Bank - Najlepsza wielokanałowa jakość obsługi”. Bank

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Przed wakacjami Polacy szukają alternatyw dla kupowania walut w kantorach. Coraz częściej są nimi karta płatnicza i smartfon

W tegoroczne wakacje 40 proc. Polaków wybiera się na zagraniczny urlop, a 25 proc. planuje tzw. city breaks, czyli krótkie weekendowe wypady do miast w innych krajach – wynika z niedawnego badania Visa CEE Travel and Payment Intentions Study. Podczas takich wojaży wielu turystów wciąż woli płacić gotówką – badanie przeprowadzone dla Banku Millennium pokazało, że 43 proc. Polaków wymienia walutę w kantorach. To rozwiązanie ma jednak sporo minusów, dlatego przed wakacjami coraz więcej osób szuka płatniczych alternatyw. Ponad połowa badanych przez Visę Polaków chciałaby za granicą płacić kartą lub smartfonem.

Regionalne - Łódzkie

Specjalistyczne karetki pozwalają ratować życie noworodków po niedotlenieniu. Taki sprzęt trafił właśnie do szpitala w Łodzi

Niedotlenienie okołoporodowe i niewydolność oddechowa u noworodka mogą doprowadzić do jego niepełnosprawności fizycznej i intelektualnej, a w najgorszym wypadku nawet śmierci. Hipotermia lecznicza, polegająca na kontrolowanym obniżeniu temperatury ciała, pozwala temu zapobiec. Liczy się jednak czas, bo po sześciu godzinach niedotlenienia zmiany w mózgu dziecka mogą być już nieodwracalne. Dlatego Uniwersytet Medyczny w Poznaniu wspólnie z Generali Polska i Fundacją The Human Safety Net wdrażają projekt, który pozwala zastosować tę terapię już w trakcie transportu noworodka do szpitala – w karetce neonatologicznej. Specjalistyczny sprzęt trafił właśnie do łódzkiego Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki. – Zamierzamy dostarczać je do kolejnych placówek – zapowiada Andrea Simoncelli, przewodniczący rady nadzorczej Generali Polska. 

Transport

Kryzys żywnościowy wisi nad krajami Afryki i Bliskiego Wschodu. Problemem brak dostaw z Rosji i Ukrainy oraz galopujący wzrost cen

– W Polsce nie zabraknie nam produktów na półkach, są natomiast kraje, które w znacznie większym stopniu niż państwa UE doświadczą problemów żywnościowych – mówi Jan Strzelecki, ekspert Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Wśród nich są przede wszystkim kraje Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu, w których import pszenicy z Rosji i Ukrainy odpowiadał za 90 proc. dostaw. Państwom europejskim kryzys podażowy nie grozi, ale dużym wyzwaniem będą rosnące ceny żywności, które po wakacjach mogą być o 20 proc. wyższe niż rok wcześniej – wynika z analizy PIE.
 

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.