Komunikaty PR

Konto firmowe od Volkswagen Bank z korzyściami dla MŚP

2022-04-20  |  11:15
Biuro prasowe

Wielu praktyków biznesu dowodzi, że do powstania i późniejszego rozwoju firmy potrzebne są zwykle trzy czynniki – pomysł, konsekwencja oraz kapitał. Dwa pierwsze świadczą o sile i unikalnych zdolnościach menedżerów i właścicieli firm. Trzeci, czyli kapitał, to naturalne paliwo, bez którego trudno o naturalny wzrost. Nie zawsze jednak płynie ono szerokim strumieniem. Jak pokazują badania, nadal część przedsiębiorców skarży się na trudności z wyegzekwowaniem należności od swoich kontrahentów. Pomóc mogą rozwiązania oferowane przez niektóre banki, które łączą zalety konta firmowego i wsparcia dla przedsiębiorców.

Konto firmowe powinno odzwierciedlać potrzeby współczesnych, mobilnych przedsiębiorców. Towarzyszyć im w codziennej pracy i być zawsze pod ręką – na przykład pod postacią w pełni funkcjonalnej aplikacji mobilnej. W standardzie powinien być dostęp do konta przez bankowość internetową, a także przez profesjonalną infolinię. Kontrola finansów to zdecydowanie jeden z ważniejszych aspektów skutecznego zarządzania własną organizacją.

Bezpieczna karta w biznesie

Szukając dla siebie optymalnego rozwiązania, warto przeanalizować ofertę rachunku Plus Konto Biznes od Volkswagen Bank. Zwłaszcza, że od kwietnia bank startuje z nową ofertą. Przedsiębiorcy, którzy do września zamówią pierwszą kartę Visa Business, mogą skorzystać z 6 miesięcy bezpłatnej obsługi, liczonej od dnia wydania. Ponadto za 0 zł otrzymają ubezpieczenie karty.

– Karta debetowa Visa Business do rachunku Plus Konto Biznes pozwala na dokonywanie płatności zbliżeniowych, bezpieczne zakupy w Internecie, wypłaty gotówki w bankomatach oraz w POS w ramach Visa Cash Back. To jednocześnie wygodne narzędzie do zarządzania wydatkami w firmie – podkreśla Daria Pawęda, Dyrektor Departamentu Rozwoju Biznesu i Obsługi Klienta w Volkswagen Bank.

Duże udogodnienie stanowi fakt, że do jednego rachunku Plus Konto Biznes można zamówić kilka kart i udostępnić je pracownikom, utrzymując cały czas kontrolę nad przepływem firmowych pieniędzy.

Zatory płatnicze zmorą MŚP

Jak wynika z ostatniego raportu PARP, mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa stanowią aż 99,8 proc. ze wszystkich 2,2 mln firm w Polsce. Pracuje w nich 6,75 mln osób. Co trzeci badany w raporcie PARP deklaruje, że kontrahenci, którzy spóźniają się z płatnościami, są dla jego firmy problemem (w poprzedniej edycji mówił tak co piąty przedsiębiorca). Jeszcze boleśniej sytuacja prezentuje się we wnioskach z badania KRD i NFG. Tutaj aż 56 proc. właścicieli firm twierdzi, że największą barierę finansową do dalszego rozwoju stanowią dla nich właśnie faktury płacone po terminie.

Powyższe dane wskazują, MŚP zdecydowanie potrzebują spokoju finansowego. Licząc się z głosem swoich klientów, Volkswagen Bank dołączył do oferty usługę odzyskiwania należności z tytułu niezapłaconych faktur, którą realizuje firma Vindicat. Tym samym bank wspiera swoich klientów w tym, co najważniejsze – zachowaniu płynności finansowej, niezbędnej do rozwoju biznesu.

– Problem zatorów płatniczych jest dużym wyzwaniem dla firm w Polsce. Wiele z nich nie automatyzuje procesu związanego z monitorowaniem płatności i skutecznym odzyskiwaniem należności. Vindicat, jako lider windykacji online w Polsce, automatyzuje ten proces od momentu wystawienia faktur w systemie. Dzięki zastosowanym innowacjom, skuteczność procesu monitoringu i windykacji na etapie polubownym wynosi ponad 90 proc. Nasza współpraca z Volkswagen Bank spotkała się z dużym zainteresowaniem przedsiębiorców. Jestem przekonany, że przyczyni się ona do zwiększenia świadomości prawidłowego zarządzania płynnością finansową w firmie – mówi Bogusław Bieda, Prezes Zarządu Vindicat.pl.

Volkswagen Bank, działający w ramach Volkswagen Financial Services, specjalizuje się w działalności kredytowej i depozytowej. Oferuje m.in. konta firmowe, lokaty, karty bankowe, kredyty, w tym także linię produktów bankowych dla klasycznej motoryzacji. Więcej informacji na stronie internetowej Volkswagen Financial Services.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Bankowość Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy Biuro prasowe
2024-12-23 | 14:45

Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy

VeloBank otworzył swoją pierwszą placówkę w Grudziądzu, zlokalizowaną w centrum miasta przy ul. Mickiewicza 22, zaledwie kilka kroków od starówki. Dzięki dogodnej
Bankowość Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta
2024-12-23 | 11:00

Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta

Święta to czas, który kojarzy się ze spotkaniami w gronie rodziny i obdarowywaniem bliskich upominkami, ale to nie wszystko. Polacy kultywują tradycję dzielenia się i nie zapominają
Bankowość Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej
2024-12-20 | 11:50

Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej

Koniec grudnia to czas na upominki. W tym roku można się ich spodziewać nie tylko od Świętego Mikołaja, ale również od VeloBanku, który przygotował dla klientów kilka

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Przemysł spożywczy

Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa

Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.

Ochrona środowiska

Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania

Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.