SCB otrzymał 350 mln zł na finansowanie ekologicznych inwestycji
Santander Consumer Bank nawiązał relacje z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju (EBOiR). W ramach tej współpracy otrzymany od EBOiR kredyt zostanie przeznaczony na pożyczki finansujące inwestycje klientów, które pomagają oszczędzić energię w budynkach mieszkalnych. Partnerstwo z EBOiR jest oferowane instytucjom, które mają duży udział w sprzedaży ekologicznych produktów i podejmują inicjatywy w zakresie zrównoważonego rozwoju.
Wrocław, 12 października 2022 r. Współpraca Santander Consumer Banku z EBOiR pozwoli mu zwiększyć możliwości udzielania kredytów na ekologiczne produkty. Fundusze w złotówkach zostaną przekazane prywatnym właścicielom budynków mieszkalnych, którzy będą chcieli sfinansować m.in. panele fotowoltaiczne, wymianę kotłów węglowych czy inne technologie z kategorii energii odnawialnej.
- Jesteśmy dumni, że ekologiczna oferta Santander Consumer Banku zwróciła uwagę EBOiR – mówi Renata Serafin-Francuz, Menadżer ds. ALM z Departamentu Zarządzania Finansowego z Santander Consumer Banku. – Wspieranie naszych klientów w zakupie rozwiązań przyjaznych środowisku jest dla nas bardzo ważne. W tym celu jako jeden z pierwszych banków, zgłosiliśmy się do programu „Czyste Powietrze”, chcąc wprowadzić do swojej oferty kredyt z dotacją na ekorozwiązania dla domu. Już wcześniej jednak oferowaliśmy raty na pompy ciepła i panele fotowoltaiczne. Mamy nadzieję, że dzięki współpracy z EBOiR będziemy mogli jeszcze bardziej przyczynić się do zwiększania liczby technologicznych rozwiązań, które wykorzystują energie odnawialne.
Kredyt dla Santander Consumer Banku został udzielony w ramach „Programu Finansowania Efektywności Energetycznej w Budynkach Mieszkalnych w Polsce” – PolREFF, przeznaczonego na inwestycje przyjazne środowisku. Ich celem jest obniżenie zużycia i tym samym kosztów energii ponoszonych przez konsumentów oraz zmniejszenie emisji dwutlenku węgla.
Black Friday: polując na okazje, nie daj się złowić oszustom
Black Week: Polacy polują na produkty, które wcześniej odłożyli na półkę
VeloBank otworzył nową placówkę partnerską w Turku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.