Komunikaty PR

Bartek Kujbida pokieruje zespołem Platige Image w Kanadzie

2024-05-06  |  17:49

Platige Image buduje zespół w Montrealu, a szefem najbardziej rozpoznawalnego za granicą polskiego studia produkcji i postprodukcji został Bartek Kujbida, który będzie odpowiedzialny za ekspansję firmy na rynku kanadyjskim oraz rozbudowę zespołu animacji.        

Bartek Kujbida to Animation Supervisor, który od niemal dwóch dekad pracuje i zdobywa doświadczenie przy produkcjach hollywoodzkich hitów, seriali i gier wideo AAA. Nadzorował zespoły animacji dla takich realizacji jak "Aquaman 2: Zaginione Królestwo" i "Pogromcy Duchów. Dziedzictwo", a niedawno był odpowiedzialny za drugi sezon "Władcy Pierścieni: Pierścienie Władzy" dla Amazona. Jako Head of Studio w Platige Image, Bartek poprowadzi kanadyjski zespół, który we współpracy z warszawskim oddziałem będzie realizował animację na najwyższym poziomie.

Obecność naszego zespołu w Kanadzie i powierzenie jego prowadzenia tak doświadczonej i rozpoznawalnej w branży osobie to kolejny krok w rozwoju Grupy Platige Image. Montreal od lat jest siedzibą największych globalnych studiów zajmujących się animacją komputerową. Teraz do tego grona dołączy zespół Platige – mówi Karol Żbikowski, CEO Platige Image. Nasza obecność w Kanadzie pozwoli nam łatwiej zdobywać projekty VFX z północnoamerykańskiego rynku – dodaje.

Platige Image od 25 lat zajmuje czołowe miejsce wśród polskich studiów produkcji oraz postprodukcji. Specjalizuje się w grafice komputerowej, animacji 3D, a także efektach wizualnych na potrzeby filmu, rozrywki i reklamy. Studio realizuje także design na potrzeby transmisji na żywo oraz przygotowuje oprawy dla studiów telewizyjnych z użyciem technologii Vizrt. Jest zdobywcą takich wyróżnień, jak: BAFTA, European Film Award, Goya i SIGGRAPH, było również nominowane do Oscarów, Złotej Palmy Festiwali Filmowego w Cannes oraz Złotego Lwa Festiwalu Filmowego w Wenecji.

W lutym 2022 Grupa Platige Image powołała spółkę w USA. Zadaniem amerykańskiego oddziału prowadzonego przez Aureliena Simon jest pozyskiwanie i realizacja zamówień z rynku reklamowego. Wdrażając strategię rozwoju, w maju 2023 r., Platige otworzyło największe w tej części Europy studio motion capture. Epic Games przyznało studiu status partnera serwisowego Unreal Engine. Platige zaangażowało się także w prace naukowo-badawcze. W połowie 2023 roku nawiązano współpracę z polskim Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, której celem jest opracowanie zastosowań sztucznej inteligencji w branży kreatywnej.

Bartek rozpoczął swoją karierę w 2005 roku w firmie Rainmaker w Vancouver, aby po latach przenieść się do Montrealu, gdzie dołączył do MPC Montreal. Ten krok pozwolił mu pełnić wiodące role przy pracy nad takimi filmami, jak “Głębia strachu” czy “Doktor Dolittle”. Po otwarciu studia DNEG Montreal, w 2018 roku poszerzał swoje umiejętności lidera mierząc się z większymi projektami i stając na czele zespołów. Nadzorując teamy pracujące przy tak ikonicznych projektach, jak “Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy”, szybko zaangażował się w kształtowanie oraz rozwijanie lepszego workflow, metodologii, narzędzi i w budowanie globalnych zespołów animatorskich dla studia. Bartek odpowiada obecnie za pomoc Platige Image w dotarciu do środowiska północnoamerykańskich animatorów poprzez budowanie zespołu w Montrealu, a także podnoszenie jakości animacji Platige.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie Biuro prasowe
2024-07-05 | 12:25

Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie

  Już ponad 40 tys. samochodów jest we flocie Masterlease. Należąca do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego, Masterlease jest głównym centrum kompetencyjnym dla
Firma Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?
2024-06-28 | 01:00

Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?

Według badań przeprowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw, 88% ankietowanych uważa, że wdrożenie narzędzi Przemysłu 4.0 zwiększa konkurencyjność ich firm na rynku. 39%
Firma Nowa era w branży imprez firmowych
2024-06-28 | 01:00

Nowa era w branży imprez firmowych

Planowanie imprezy firmowej może zająć nawet rok. W tym czasie należy wziąć pod uwagę nie tylko podstawowe kwestie jak termin i miejsce wydarzenia, ale również zadbać o ciekawe

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Sektor finansowy walczy o pracowników. Coraz ważniejsze stają się kompetencje technologiczne

W Polsce 66 proc. organizacji ma trudności w obsadzaniu wakatów nowymi pracownikami o pożądanych kompetencjach. Największe problemy z rekrutacją ma branża finansów i nieruchomości (74 proc.) – wynika z raportu ManpowerGroup „Niedobór talentów”. Wśród najbardziej pożądanych umiejętności są te, które wiążą się z rozwojem technologii. Z jednej strony potrzebna jest chęć pracowników do samorozwoju, by nadążać za trendami, z drugiej – sami pracodawcy muszą ich do tego zachęcać i motywować. To jedno z wielu wyzwań stojących przed firmami.

Ochrona środowiska

Regulacje dotyczące zrównoważonego rozwoju będą dużym wyzwaniem dla biznesu. Firmy potrzebują dużego wsparcia od państwa

W związku z koniecznością wdrażania ESG firmy potrzebują dużego wsparcia zarówno edukacyjnego, merytorycznego, jak i finansowego. Dostosowanie się do wymogów prawnych w tym obszarze jest bowiem dla biznesu, szczególnie małego i średniego, dużym wyzwaniem. Warto jednak wykorzystać ten czas na niezbędne przygotowania i zyskanie przewag konkurencyjnych. Może temu służyć ścisła współpraca z dużymi kontrahentami, którzy są bardziej zaawansowani we wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju. – Pomoc jest zdecydowanie potrzebna ze strony państwa – ocenia Marta Wrembel, wiceprezeska ESG Impact Network.

Transport

Wymiana oświetlenia w stolicy na ostatniej prostej. Zwrot z inwestycji już widać na rachunkach za prąd

Zamiast żółtego lub pomarańczowego światła z sodowych latarni w stolicy coraz częściej spotykamy jasne oświetlenie LED. Do tej pory udało się wymienić ponad 60 tys. opraw, a cały proces ma się zakończyć na przełomie tego i przyszłego roku. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przekonuje, że inwestycja w wymianę opraw świetlnych pozwala ograniczyć zużycie prądu nawet o dwie trzecie w porównaniu do starych lamp. Oszczędności, jakie wygenerował ratusz, już sięgają wielu milionów złotych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.