Beata Krawczyk dołączyła do zarządu Trans.eu
Od września do Trans.eu – wrocławskiej firmy IT – dołączyła Beata Krawczyk, zajmując miejsce w zarządzie spółki i obejmując nowo powstały dział Operations. Ma silną wizję i jasno sprecyzowany plan działań, który umocni międzynarodową ekspansję firmy. Jednym z jej głównych celów jest standaryzacja procesów Customer Experience w europejskich oddziałach spółki.
25-letnie doświadczenie
Beata Krawczyk w trakcie swojej dotychczasowej kariery pracowała w środowisku międzynarodowym, doświadczenie zdobywając w takich firmach, jak Wim Bosman, Mainfreight, H&S Group BV, VIVE Group. Odpowiadała w nich m.in.: za rozwój sprzedaży i nowych linii biznesowych, w tym wyspecjalizowanych usług dla sektora płynów spożywczych. Opracowywała także nowe kierunki rozwoju dla firm z branż FMCG, motoryzacyjnej i produkcyjnej, osiągając na tym polu coroczne wzrosty sprzedaży. Ma za sobą wieloletnią praktykę w zarządzaniu, budowaniu zespołów i kierowaniu nimi.
Dla Trans.eu, które zajmuje się digitalizacją sektora TSL, szczególnie cenne będzie jej 25-letnie doświadczenie w branży transportowej.
– Przejście do Trans.eu to dla mnie naturalny krok w karierze. Rynek TSL znam od podszewki, dlatego tworząc rozwiązania dla tej branży, potrafię postawić się w roli klienta. Wiem, jak dobrze zbudowane produkty potrafią uelastycznić łańcuch dostaw i zoptymalizować procesy. Jestem pewna, że zdobywana przez lata wiedza pozwoli mi płynnie wejść w nową rolę i będzie cenna dla organizacji – mówi Beata Krawczyk, Wiceprezes Zarządu i Chief Operations Officer w Trans.eu.
Beata Krawczyk z Trans.eu jest związana od 2018 roku. Przez ten czas pełniła funkcję członkini Rady Nadzorczej. Wraz z początkiem września br. objęła obszar Operations, który odpowiada za budowanie pozytywnych doświadczeń wśród użytkowników platformy stworzonej przez Trans.eu. Zajęła także miejsce w Zarządzie.
Kolejny krok w rozwoju firmy
Jednym z nadrzędnych celów Trans.eu jest globalny rozwój. Aktualnie ok. 90 procent przychodów firmy pochodzi z rynku polskiego i krajów bałtyckich. Pozostałe 10% przynosi Europa Zachodnia. Firma dąży do tego, aby do 2025 roku te proporcje się wyrównały. Nowa rola Beaty Krawczyk ma być krokiem w tym kierunku i wynika z międzynarodowej ekspansji firmy.
– Spółka jest w okresie dynamicznego wzrostu. Imponująca kariera Beaty i jej doświadczenia zdobyte w poprzednich firmach niewątpliwie umocnią nasz Zarząd w tym czasie. Jestem przekonany, że poprowadzi dział Operations w najlepszym z możliwych kierunków – podkreśla Piotr Hunker, Prezes Zarządu i Company Leader w Trans.eu.
Na nową członkinię zarządu czeka szereg wyzwań wynikających ze specyfiki i obecnej sytuacji branży transportowej.
– Aktualnie jednym z problemów branży TSL są rosnące koszty. Ten wzrost postępuje na tyle szybko, że jedynie automatyzacja procesów i narzędzi pozwoli osiągnąć rentowność naszym klientom. Firma, do której dołączyłam wyznacza trendy w tym zakresie i wypełnia luki potrzeb branżowych, chociażby w zakresie bezpieczeństwa zawierania transakcji czy zwiększania wiarygodności i transparentności partnerów biznesowych – dodaje Beata Krawczyk. – Jednym z największych wyzwań związanych z moją nową rolą i długofalowym celem jest wypracowanie scentralizowanych standardów Customer Experience. Ważne jest, aby nasz organiczny wzrost gwarantował klientowi w każdym kraju zbliżone lub identyczne parametry obsługi – dodaje Beata Krawczyk.
Aktualnie firma otwiera nowe oddziały w krajach zachodnich. Ich rozwój wymaga spójności działań operacyjnych, w tym jasno określonych standardów przy obsłudze klienta i budowaniu pozytywnych, długofalowych relacji.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Kolejne 9 mld zł trafi na budowę i modernizację sieci energetycznych. Inwestycje pomogą wyeliminować ryzyko blackoutu
Modernizacja i cyfryzacja sieci to dziś jeden z priorytetów spółek energetycznych w Polsce. Inwestycje te wzmacniają odporność systemu elektroenergetycznego i ograniczają ryzyko blackoutu, analogicznego do tego, który niedawno miał miejsce w Hiszpanii, ale też umożliwiają przyłączenie większej ilości zielonych źródeł energii. Enea pozyskała właśnie niskooprocentowaną pożyczkę w ramach KPO w wysokości 9 mld zł, które przeznaczy na budowę i modernizację sieci w północnej i zachodniej Polsce.
Rolnictwo
Gminne komisje szacują już straty w uprawach spowodowane przez majowe przymrozki. Najbardziej poszkodowani są sadownicy

W maju przygruntowe przymrozki pojawiły się na terenie niemal całego kraju. W niektórych miejscach temperatura obniżała się nawet do kilku stopni na minusie. Straty w rolnictwie i sadownictwie są bardzo duże, w niektórych regionach kraju sięgają nawet 90 proc. Ucierpiały nie tylko owoce i zboża, ale też część warzyw. Trwają już przygotowania naborów dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku przymrozków.
Polityka
Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.