BERGER Bau przebuduje zabytkowy budynek administracyjno-biurowy w Złotoryi

Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut
ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl
Firma BERGER Bau podjęła się kompleksowej przebudowy zabytkowego budynku administracyjno-biurowego w Złotoryi przy ul. Stromej 6. Inwestycja o wartości ponad 11,5 miliona złotych zakłada realizację robót na przestrzeni 16 miesięcy od daty podpisania umowy – czyli 8 lipca 2024 roku. Prace rozpoczęły się niemal natychmiast po podpisaniu kontraktu, już 11 lipca 2024 roku nastąpiło przekazanie placu budowy.
Przedmiotem inwestycji jest szeroko zakrojona modernizacja zabytkowego budynku, który po zakończeniu prac stanie się nowoczesnym i funkcjonalnym obiektem biurowym. Prace obejmują zarówno remont elewacji, jak i dostosowanie poszczególnych kondygnacji – od piwnicy po drugie piętro – do nowych funkcji. Podstawowym celem jest poprawa standardów pracy oraz dostosowanie budynku do współczesnych wymagań technologicznych i środowiskowych, co obejmuje m.in. instalację systemów wentylacyjnych, centralnego ogrzewania, a także fotowoltaiki.
Wyzwania techniczne i konserwatorskie
Realizacja projektu wymaga zastosowania specjalnych rozwiązań technicznych, szczególnie z uwagi na status budynku jako obiektu zabytkowego. Pod stałym nadzorem konserwatora zabytków, BERGER Bau jako wykonawca musi dostosować się do restrykcyjnych wymagań, a wśród nich do zakazu izolacji termicznej od zewnątrz. Zamiast tego zdecydowano się na wykorzystanie płyt PIR do izolacji wewnętrznej, co pozwala zachować historyczny wygląd elewacji.
- Prowadzone przez BERGER Bau prace budowlane obejmują m.in. wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, modernizację dachu oraz instalację nowoczesnych systemów technicznych - sygnalizacji napadu i włamania, kontroli dostępu do wybranych pomieszczeń, a także nowoczesnych instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. W ramach zagospodarowania terenu przewidziano również oświetlenie zewnętrzne oraz budowę parkingu, co zwiększy funkcjonalność całego kompleksu – mówi Zbigniew Koczwara, Kierownik Budowy w firmie BERGER Bau.
Nowocześnie i ekologicznie
Inwestycja obejmuje także montaż instalacji fotowoltaicznej, co wpisuje się w trendy zrównoważonego budownictwa. Jak wskazuje Kierownik Budowy, zastosowane technologie mają na celu nie tylko poprawę efektywności energetycznej budynku, ale również zapewnienie komfortu użytkownikom biur. Przebudowa pomieszczeń sanitarnych oraz modernizacja instalacji wodno-kanalizacyjnych i elektrycznych stanowią kluczowe elementy poprawy standardu technicznego obiektu.
Realizacja inwestycji potrwa niemal do końca 2025 roku, a po jej zakończeniu budynek przy ul. Stromej 6 stanie się jednym z najbardziej rozwiniętych obiektów biurowych w Złotoryi. Dzięki przemyślanej adaptacji i nowoczesnym rozwiązaniom technicznym, obiekt będzie gotowy, by spełniać najwyższe standardy użytkowe, jednocześnie zachowując swoje historyczne walory.

Sieć stacji paliw MOYA otworzyła jubileuszową 500. stację w Kobyłce

Koniec przebudowy ul. Suwak. Na Służewcu pojedziemy nową ulicą!

Modernizacje w branży wod-kan
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.