Komunikaty PR

Bezpieczeństwo sanitarne - czy open space przejdzie do lamusa?

2020-09-29  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania press ( 0.02 MB )

Na całym świecie trwają dyskusje na temat dalszych środków mających na celu powstrzymanie pandemii Covid-19. Izrael ponownie wprowadził lockdown, a premier Wielkiej Brytanii rozważa kolejne zamknięcie gospodarki. Liczba zarażonych osób w Polsce w ostatnim czasie gwałtownie wzrosła. Aby uniknąć kolejnego zamrożenia gospodarki, kraj został podzielony na strefy, które zostaną zamknięte, gdy liczba zarażonych osób drastycznie wzrośnie – wszystko to, aby uniknąć ponownego lockdownu, który może być tragiczny w skutkach dla gospodarki kraju. W dobie wciąż trwającej pandemii należy zadbać o zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa sanitarnego, szczególnie pracownikom w miejscu ich pracy, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo zakażenia koronawirusem przez kolejne osoby. Czy zapewnienie sanitarnego bezpieczeństwa w open space jest możliwe?

Zdaniem ekspertów Poly – globalnej firmy specjalizującej się w rozwiązaniach do komunikacji i współpracy – idealnym rozwiązaniem w dobie pandemii jest praca hybrydowa. Ta metoda pozwoli zachować elastyczność, przy odpowiednim wyposażeniu technologicznym pracowników, i połączyć system pracy z biura z trybem home office. Zapewnienie zespołowi rozwiązań technologicznych, które umożliwią pracę zarówno w przestrzeni coworkingowej, open space w biurze, czy w domu to inwestycja w komfort ich pracy.

– Niefortunne okoliczności pandemii Covid-19 skłoniły firmy do zakwestionowania tradycyjnych sposobów działania i podjęcia próby stworzenia nowej definicji pracy, która sprosta wyzwaniom XXI wieku. Praca hybrydowa, czyli tryb elastycznej pracy możliwej z różnych lokalizacji, zarówno z przestrzeni coworkingowych, biura czy domu sprosta wymaganiom zarówno pracodawców, jak i całego zespołu. Wszystkie te przestrzenie robocze będą sprzyjać produktywności i kreatywności pracowników. Dzięki możliwej różnorodności będą one dostosowywać się do stylu pracy każdego pracownika i do rodzaju jego pracy – komentuje Jakub Abramczyk, Sales Director Eastern Europe w firmie Poly.

W dobie rozwoju pandemii konieczne jest podjęcie działań przedsiębiorców w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa pracowników w biurze. Przydatne mogą okazać się niepozorne oznaczenia przypominające zarówno o noszeniu maseczek w miejscach, w których jest to niezbędne, jak i zachowanie społecznego dystansu czy konieczności częstszego mycia rąk. Dodatkowo, warto zadbać o dezynfekcje powierzchni biura oraz sprzętów wspólnych i używać urządzeń, których nie trzeba często dotykać podczas używania. Warto, aby pracownicy mieli osobiste zestawy słuchawkowe, aby móc przynieść je do domu i zabrać z powrotem do biura, zgodnie ze stylem pracy i indywidualnymi potrzebami. Mimo to powinni oni również mieć stały dostęp do płynów do dezynfekcji, dzięki czemu sami będą mogli kontrolować przestrzeń wokół siebie oraz poziom sanitarności urządzeń, z których korzystają w codziennej pracy np. słuchawki, klawiatury czy ekrany. Szczególnie istotne jest poczucie społecznej odpowiedzialności i zachęcanie pracowników do stosowania się do obostrzeń, które mogą wydać się z pozoru błahe, lecz w znacznym stopniu wpływają na poziom bezpieczeństwa całego zespołu.

- Zdajemy sobie sprawę, że część pracowników jest już zmęczona ciągłą pracą w domowych warunkach, gdzie kontakt z zespołem jest ograniczony i czasami nie wszystkie procesy mogą przebiegać tak płynnie, jak podczas pracy całego zespołu z biura. Przestrzenie typu open space są wręcz niezbędne w przypadku części zawodów obecnych czasów. Jesteśmy przekonani, że system pracy hybrydowej zapewni pracownikom elastyczność oraz odpowiedni poziom produktywności. Zaangażowanie pracodawcy w zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa w biurze i otwartość pracowników na nowe możliwości z pewnością pozwoli wszystkim stworzyć nowy system pracy, który usatysfakcjonuje przedstawicieli obu stron – dodaje Jakub Abramczyk.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gospodarka BRAK ZDJĘCIA
2024-07-29 | 14:45

Producenci napojów ogłosili nazwę operatora systemu kaucyjnego

W związku z otrzymaniem zgody UOKiK na założenie wspólnego przedsiębiorcy, 12 przedstawicieli branży napojowej w Polsce wybrało nazwę spółki – KAUCJA.PL - Krajowy System Kaucyjny SA. Docelowo będzie ona pełniła
Gospodarka Niewypłacalność firm na świecie znów w górę – wzrost o 10%
2024-07-25 | 20:00

Niewypłacalność firm na świecie znów w górę – wzrost o 10%

W skrócie:  • Według stanu na połowę 2024 r. w większości krajów odnotowywano ciągłą tendencję wzrostową liczby upadłości przedsiębiorstw, co potwierdza
Gospodarka Sukces w biznesie i tenisie na trzy nogi – refleks, precyzja i mental
2024-07-24 | 09:30

Sukces w biznesie i tenisie na trzy nogi – refleks, precyzja i mental

Biznes i sport, mimo że są na pierwszy rzut oka różne, mają więcej wspólnego, niż mogłoby się wydawać. Weźmy na przykład tenis. W obu przypadkach kluczowa jest

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

Przemysł

Koszty instalacji robotów wciąż zbyt wysokie dla firm. Są one jednak świadome konieczności takich inwestycji

Koszty pracy ludzkiej są nadal niskie, a korzyść z instalacji robota na linii produkcyjnej nie jest jeszcze tak duża. To – według raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego – jedna z głównych barier w procesie robotyzacji w Polsce. Jednak dynamicznie rosnące średnie i minimalne wynagrodzenie, a także pogłębiający się niedobór pracowników mogą powoli tę tendencję zmieniać na korzyść robotów. Poza kwestią kosztową wadami, które widzą przedstawiciele firm przemysłowych, są m.in. zależność od stabilnych dostaw energii i technologii zagranicznych dostawców. Problemem nie są jednak kwestie obaw co do wpływu robotów na rynek pracy.

Zdrowie

Załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego ćwiczą techniki zabiegowe ratujące życie pacjentów. W centrum szkoleniowym odwzorowywane są najcięższe przypadki

Załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które tylko w ubiegłym roku były wzywane do prawie 12 tys. wypadków i pilnych, trudnych przypadków, muszą się ciągle szkolić, żeby być w stanie jak najlepiej pomagać pacjentom m.in. po ciężkich urazach, poparzeniach czy nagłym zatrzymaniu akcji serca. – Szkolenia to podstawa naszego funkcjonowania – podkreśla prof. dr hab. n. med. Robert Gałązkowski, koordynator Mobilnej grupy zabezpieczenia medycznego i wieloletni dyrektor LPR. Lekarze, ratownicy medyczni i pielęgniarze rozpoczęli szkolenia w warszawskim Centrum Edukacji Medycznej – specjalistycznym ośrodku Grupy LUX MED, gdzie mogą ćwiczyć najtrudniejsze techniki zabiegowe, ratujące życie pacjentów, w warunkach jak najbardziej odwzorowujących realia.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.