Komunikaty PR

Bezpieczeństwo sanitarne - czy open space przejdzie do lamusa?

2020-09-29  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania press ( 0.02 MB )

Na całym świecie trwają dyskusje na temat dalszych środków mających na celu powstrzymanie pandemii Covid-19. Izrael ponownie wprowadził lockdown, a premier Wielkiej Brytanii rozważa kolejne zamknięcie gospodarki. Liczba zarażonych osób w Polsce w ostatnim czasie gwałtownie wzrosła. Aby uniknąć kolejnego zamrożenia gospodarki, kraj został podzielony na strefy, które zostaną zamknięte, gdy liczba zarażonych osób drastycznie wzrośnie – wszystko to, aby uniknąć ponownego lockdownu, który może być tragiczny w skutkach dla gospodarki kraju. W dobie wciąż trwającej pandemii należy zadbać o zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa sanitarnego, szczególnie pracownikom w miejscu ich pracy, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo zakażenia koronawirusem przez kolejne osoby. Czy zapewnienie sanitarnego bezpieczeństwa w open space jest możliwe?

Zdaniem ekspertów Poly – globalnej firmy specjalizującej się w rozwiązaniach do komunikacji i współpracy – idealnym rozwiązaniem w dobie pandemii jest praca hybrydowa. Ta metoda pozwoli zachować elastyczność, przy odpowiednim wyposażeniu technologicznym pracowników, i połączyć system pracy z biura z trybem home office. Zapewnienie zespołowi rozwiązań technologicznych, które umożliwią pracę zarówno w przestrzeni coworkingowej, open space w biurze, czy w domu to inwestycja w komfort ich pracy.

– Niefortunne okoliczności pandemii Covid-19 skłoniły firmy do zakwestionowania tradycyjnych sposobów działania i podjęcia próby stworzenia nowej definicji pracy, która sprosta wyzwaniom XXI wieku. Praca hybrydowa, czyli tryb elastycznej pracy możliwej z różnych lokalizacji, zarówno z przestrzeni coworkingowych, biura czy domu sprosta wymaganiom zarówno pracodawców, jak i całego zespołu. Wszystkie te przestrzenie robocze będą sprzyjać produktywności i kreatywności pracowników. Dzięki możliwej różnorodności będą one dostosowywać się do stylu pracy każdego pracownika i do rodzaju jego pracy – komentuje Jakub Abramczyk, Sales Director Eastern Europe w firmie Poly.

W dobie rozwoju pandemii konieczne jest podjęcie działań przedsiębiorców w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa pracowników w biurze. Przydatne mogą okazać się niepozorne oznaczenia przypominające zarówno o noszeniu maseczek w miejscach, w których jest to niezbędne, jak i zachowanie społecznego dystansu czy konieczności częstszego mycia rąk. Dodatkowo, warto zadbać o dezynfekcje powierzchni biura oraz sprzętów wspólnych i używać urządzeń, których nie trzeba często dotykać podczas używania. Warto, aby pracownicy mieli osobiste zestawy słuchawkowe, aby móc przynieść je do domu i zabrać z powrotem do biura, zgodnie ze stylem pracy i indywidualnymi potrzebami. Mimo to powinni oni również mieć stały dostęp do płynów do dezynfekcji, dzięki czemu sami będą mogli kontrolować przestrzeń wokół siebie oraz poziom sanitarności urządzeń, z których korzystają w codziennej pracy np. słuchawki, klawiatury czy ekrany. Szczególnie istotne jest poczucie społecznej odpowiedzialności i zachęcanie pracowników do stosowania się do obostrzeń, które mogą wydać się z pozoru błahe, lecz w znacznym stopniu wpływają na poziom bezpieczeństwa całego zespołu.

- Zdajemy sobie sprawę, że część pracowników jest już zmęczona ciągłą pracą w domowych warunkach, gdzie kontakt z zespołem jest ograniczony i czasami nie wszystkie procesy mogą przebiegać tak płynnie, jak podczas pracy całego zespołu z biura. Przestrzenie typu open space są wręcz niezbędne w przypadku części zawodów obecnych czasów. Jesteśmy przekonani, że system pracy hybrydowej zapewni pracownikom elastyczność oraz odpowiedni poziom produktywności. Zaangażowanie pracodawcy w zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa w biurze i otwartość pracowników na nowe możliwości z pewnością pozwoli wszystkim stworzyć nowy system pracy, który usatysfakcjonuje przedstawicieli obu stron – dodaje Jakub Abramczyk.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gospodarka BCC: budżet, inwestycje, podatki Biuro prasowe
2024-12-30 | 08:00

BCC: budżet, inwestycje, podatki

Polska gospodarka w ostatnich latach rozwija się w sposób dynamiczny, jednak nie bez wyzwań. Tempo wzrostu, chociaż nieco słabsze od oczekiwań z początku roku 2024 było solidne, a w
Gospodarka Cyfrowe Priorytety Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej
2024-12-28 | 13:00

Cyfrowe Priorytety Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej

W grudniu odbyła się prezentacja polskich priorytetów cyfrowych na czas prezydencji z udziałem wicepremiera i ministra cyfryzacji Krzysztofa Gawkowskiego, wiceministra cyfryzacji
Gospodarka Rok 2024 jest rekordowym pod względem niewypłacalności na świecie
2024-12-20 | 11:00

Rok 2024 jest rekordowym pod względem niewypłacalności na świecie

Jest to niestety rekord, z którego nikt się nie cieszy, zwłaszcza w kluczowej dla polskiej gospodarki Europie Zachodniej – mającej największy wkład w globalną liczbę

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty

W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.

Problemy społeczne

Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej

W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.

Zagranica

Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia

USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.