Komunikaty PR

Bezpieczny staż w Żabce

2020-11-30  |  14:00
Biuro prasowe

Żabka od lat wspiera młodzież, która z uwagi na trudną sytuację społeczną ma utrudniony start w dorosłe życie. To właśnie do młodych ludzi powyżej 16. roku życia skierowany jest program „Bezpieczny staż z Żabką”, w ramach którego mogą oni odbyć staż w wybranym sklepie i dzięki temu postawić pierwsze kroki ku samodzielności. Program realizowany jest wspólnie z Fundacją Samodzielni Robinsonowie. W sumie odbyło się już 7 edycji programu, w których wzięło udział 89 Robinsonów i Robinsonek; dziesięciu z nich, po zakończeniu stażu, nawiązało niezależną współpracę z franczyzobiorcami. Łącznie stażyści przepracowali w sklepach sieci Żabka ponad 9000 godzin.

W ramach programu „Bezpieczny staż z Żabką” podopieczni Fundacji Samodzielni Robinsonowie, pod okiem wieloletnich franczyzobiorców Żabki, odbywają płatne praktyki w sklepach sieci. Staże finansowane są przez firmę Żabka Polska.

- Żabka stawia na edukację i rozwój osobisty, jednocześnie chce pomagać tam, gdzie lokalne społeczności tej pomocy potrzebują. W projekt zaangażowani są nasi franczyzobiorcy, którzy jako mentorzy i opiekunowie stażystów z jednej strony przekazują swoje doświadczenie młodzieży, a z drugiej sami zyskują wsparcie i dodatkową motywację. Często zawiązują się bliskie relacje pomiędzy młodzieżą a pracownikami sklepów. Cieszy nas również fakt, że wielu spośród naszych stażystów znajduje po zakończeniu projektu zatrudnienie w Żabkach, a jedna z podopiecznych Fundacji została naszą franczyzobiorczynią. To doskonały przykład obustronnych korzyści! Planujemy rozszerzenie programu na centra logistyczne Żabki, chcemy także, by staże odbywały się nie tylko w czasie wakacji i ferii. Myślimy również o tym, by do staży w sklepie dołożyć autorskie szkolenia w ramach naszej Akademii Żabki – mówi Adam Manikowski Wiceprezes ds. Operacyjnych Żabka Polska. 

W program zaangażowało się do tej pory 51 franczyzobiorców prowadzących sklepy sieci Żabka w 17 lokalizacjach w: Warszawie,  Łodzi, Sieradzu, Szczecinie, Rybniku, Jastrzębiu Zdrój, Zduńskiej Woli, Zawierciu, Krakowie, Krzeszowicach, Poznaniu, Pilicy, Żorach, Katowicach, Tomaszowie Mazowieckim, Czerwionce, Gdańsku; oraz Centrum Logistyczne w Nadarzynie. Młodzież odbywająca staż mogła również liczyć na wsparcie 26 opiekunów ze strony Fundacji.

W czasie 7 edycji programu zorganizowano w sumie 103 staże dla 89 Robinsonów i Robinsonek – wszystkie w czasie ferii lub wakacji. Stażyści pracowali w sumie ponad 9000 godzin. 10 osób nawiązało niezależną współpracę z franczyzobiorcami (praca czasowa).

„Bezpieczny staż” nie jest jedynym realizowanym przez Żabkę programem, którego odbiorcami są ludzie młodzi. Sieć tworzy także możliwość lepszego startu w dorosłość najbardziej uzdolnionym dzieciom swoich franczyzobiorców, współpracowników oraz pracowników. W ubiegłym roku Żabka przyznała 40 stypendiów, a w tym roku szkolnym programem stypendialnym objęła rekordową liczbę dzieci i młodzieży, rozdając 60 stypendiów. Dzięki nim z większą swobodą mogą one rozwijać pasje i talenty.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Handel Żabka i Red Bull MOBILE łączą siły. Kup starter i odbierz przekąskę Haps! Biuro prasowe
2024-07-31 | 10:30

Żabka i Red Bull MOBILE łączą siły. Kup starter i odbierz przekąskę Haps!

31 lipca br. wystartuje kampania promująca starter na usługę Red Bull MOBILE, który kupić można m.in. w sieci sklepów Żabka. Będzie to jednocześnie pierwsza promocja oferty
Handel Handel transgraniczny bez tajemnic – wysokooktanowe paliwo e-handlu
2024-07-31 | 08:40

Handel transgraniczny bez tajemnic – wysokooktanowe paliwo e-handlu

Polscy konsumenci nie stronią od e-zakupów zagranicznych. W polskich sklepach internetowych robi zakupy aż 75% internautów, a aż 30% użytkowników Internetu w naszym kraju
Handel Port Łódź z certyfikatem BREAM In-Use
2024-07-31 | 01:00

Port Łódź z certyfikatem BREAM In-Use

Centrum handlowe Port Łódź należące do Ingka Centres, to nowoczesna przestrzeń z licznymi rozwiązaniami technologicznymi, które umożliwiają ograniczenie negatywnego wpływu

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zmiany w ustawie wiatrakowej przełożą się na dodatkowe wpływy do budżetów gmin. Do 2030 roku sięgnąć mogą one 935 mln zł

Nowelizacja ustawy wiatrakowej, a szczególnie zmniejszenie wymaganej odległości farm od zabudowań, może zwiększyć potencjał polskiej energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie. Przychody z podatków od takich instalacji mogą wynieść w każdej z gmin nawet kilka milionów złotych rocznie. Na turbinach wiatrowych w gminie zyskają również sami mieszkańcy, ponieważ 10 proc. łącznej mocy zainstalowanej będzie możliwe do objęcia przez mieszkańców na zasadzie tzw. wirtualnego prosumenta. – Wokół energetyki wiatrowej krąży jednak wiele mitów. Konieczna jest edukacja społeczeństwa – podkreśla Anna Kosińska z Res Global Investment.

Problemy społeczne

Ukraińscy uchodźcy w Polsce mają coraz lepszy dostęp do opieki zdrowotnej. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi

Uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywają w Polsce, mają coraz lepszy dostęp do polskiego systemu opieki zdrowotnej i coraz lepiej rozumieją, jak się w nim poruszać. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi, blisko co piąty korzysta z usług stomatologicznych, a wśród dzieci obserwowany jest wzrost poziomu wyszczepienia. Statystyki zebrane przez GUS i Światową Organizację Zdrowia pokazują też, że wyzwania, z którymi wciąż się mierzą – jak długie kolejki do specjalistów, duże koszty konsultacji i leczenia czy wysokie ceny leków – pokrywają się z tymi, z którymi boryka się również polskie społeczeństwo.

Ochrona środowiska

Średnie i małe firmy mogą mieć problem z gromadzeniem danych do raportów zrównoważonego rozwoju. Bez nich grozi im utrata partnerów biznesowych

Duże podmioty już w 2025 roku będą musiały opublikować swoje raporty zrównoważonego rozwoju w zgodzie z wymogami unijnej dyrektywy CSDR. To pociągnie za sobą zmiany w całym łańcuchu wartości i wpłynie również na MŚP. Ich więksi partnerzy biznesowi zaczną bowiem wymagać od nich dostarczania określonych danych – dotyczących m.in. ich emisji gazów cieplarnianych i wpływu na środowisko – aby móc je uwzględnić w swoich sprawozdaniach. – Mniejsze firmy, które są partnerami czy podwykonawcami dużych koncernów, będą musiały ten wymóg spełnić – podkreśla Dariusz Brzeziński z Meritoros. Jego zdaniem w praktyce mogą jednak mieć z tym duży problem.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.