Komunikaty PR

BFF Banking Group i Kooling dla ochrony środowiska

2023-05-17  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelia Kolad
BFF Banking Group

ul. Kilińskiego 66
91-118 Łódź
ewelina.kolad|bff.com| |ewelina.kolad|bff.com
+48 42 272 82 90
https://pl.bff.com/pl/

BFF Bank - największy niezależny specjalistyczny podmiot finansowy we Włoszech i wiodąca instytucja w Europie, specjalizująca się w faktoringu i pożyczkach dla administracji publicznej, a we Włoszech także w usługach związanych z instrumentami kapitałowymi, bankowością i płatnościami korporacyjnymi – ogłasza porozumienie z Kooling w celu promocji zrównoważonej mobilności.

 

Dzięki współpracy z Kooling - liderem w zarządzaniu Big Data w dziedzinie mobilności i zrównoważonego rozwoju - BFF będzie w stanie skuteczniej mierzyć i raportować swoje działania  oraz ich wpływ na środowisko.

Ponadto, za pośrednictwem aplikacji Kooling, Spółka proponuje swoim pracownikom udział we wspólnej akcji mającej na celu redukcję emisji CO2. Aplikacja pozwala użytkownikom rejestrować swoje codzienne nawyki transportowe i ich wpływ na środowisko, torując drogę do konkretnych kroków w kierunku bardziej świadomej ekologicznie codziennej rutyny.

Inicjatywa ta jest zgodna z polityką społeczną i zrównoważonego rozwoju BFF, która obejmuje między innymi stopniową zmianę biur (w Madrycie (LEED Platinum) i Łodzi (LEED Gold)), wraz z budową przyszłej siedziby głównej "Casa BFF" w Mediolanie planowaną na 2024 r. (certyfikat LEED Platinum).

Marilena Ferri, Dyrektor HR i Rozwoju Organizacyjnego, BFF Banking Group, powiedziała: "Transport ma bardzo duży wpływ na klimat, dlatego uważamy, że ważne jest inwestowanie w budowanie większej świadomości i promowanie narzędzi, które pomogą nam poprawić nasze nawyki. Dzięki tej inicjatywie chcemy zwiększyć skuteczność naszych analiz dotyczących środowiskowych konsekwencji naszego życia zawodowego i wyborów związanych z mobilnością, a także zachęcić nas wszystkich do odpowiedzialnego zachowania".

David Falconi, Założyciel i dyrektor generalny Kooling, dodał: "Jesteśmy podekscytowani i zaszczyceni, że możemy wykorzystać naszą technologię do pomocy BFF w zakresie ochrony środowiska. Usuwając złożoność i niepewność z procesu gromadzenia i pomiaru danych oraz rozwijając potencjał pracowników dzięki spersonalizowanym spostrzeżeniom, Kooling przyczyni się do realizacji ambitnej strategii środowiskowej BFF, jednocześnie generując znaczną wydajność operacyjną ".

 


BFF Banking Group

BFF Banking Group jest wiodącym, niezależnym graczem w Europie, specjalizującym się w faktoringu i zarządzaniu należnościami administracji publicznej, usługach związanych z instrumentami kapitałowymi, płatnościami bankowymi i korporacyjnymi. Grupa działa we Włoszech, Chorwacji, Czechach, Francji, Grecji, Polsce, Portugalii, Słowacji i Hiszpanii. Jest obecna także w Niemczech, Holandii i Irlandii, gdzie oferuje depozyty on-line. Obsługuje w sumie 12 państw w całej Europie. BFF jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Mediolanie. W 2021 r. odnotował skonsolidowany skorygowany zysk netto w wysokości 146 mln euro, przy wskaźniku CET1 Grupy na poziomie 17% na koniec marca 2023 r. www.bff.com

 

Kooling

Kooling to londyńska firma technologiczna wspierająca ambicje firm, instytucji i miast w zakresie zrównoważonego rozwoju. Koncentrując się na największym źródle emisji - mobilności i transporcie - platforma Big Data firmy Kooling oferuje bezprecedensową automatyzację pomiarów, raportowanie regulacyjne, a także szkolenia i zaangażowanie pracowników na dużą skalę. W tym celu Kooling łączy zastrzeżone algorytmy analizy danych, czujniki i techniki grywalizacji.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Jak przygotować się do sprzątania okolicy? [CHECKLISTA] Biuro prasowe
2024-04-22 | 15:00

Jak przygotować się do sprzątania okolicy? [CHECKLISTA]

Śmieci to zmora naszych czasów. Wróg, o tyle niebezpieczny, że za rozprzestrzenia się w zastraszającym tempie po niemal całej planecie, a czas jego rozkładu jest zazwyczaj
Ochrona środowiska Dzień Ziemi już 22.04, w tym roku pod hasłem Planeta kontra tworzywa sztuczne
2024-04-17 | 01:00

Dzień Ziemi już 22.04, w tym roku pod hasłem "Planeta kontra tworzywa sztuczne"

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi - święto ustanowione w 1970 roku, które ma na celu promowanie postaw proekologicznych i uświadamianie problemów ochrony środowiska. W tym roku
Ochrona środowiska Nowy raport Fundacji Climate Strategies Poland
2024-04-12 | 01:00

Nowy raport Fundacji Climate Strategies Poland

Nowy raport Fundacji Climate Strategies Poland nie pozostawia złudzeń: samo raportowanie nie zbuduje konkurencyjności klimatycznej. Polskie firmy powinny pilnie się dekarbonizować, nie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Zmiany klimatu i dezinformacja wśród największych globalnych zagrożeń. Potrzeba nowego podejścia do zarządzania ryzykiem

Niestabilność polityczna i gospodarcza, coraz większa polaryzacja społeczeństwa, kryzys kosztów utrzymania, rosnąca liczba konfliktów zbrojnych i ryzyka cybernetyczne związane z rozwojem sztucznej inteligencji – to największe zagrożenia dla biznesu wskazywane w tegorocznym „Global Risks Report 2024”. Z raportu wynika, że obawy o bliską i dalszą przyszłość wciąż są zdominowane przez ryzyka klimatyczne i środowiskowe. Jednak w tym roku przykryły je niebezpieczeństwa związane z dezinformacją, wspieraną przez AI, która może wywoływać coraz większe niepokoje społeczne. – W tym roku na świecie 3 mld ludzi weźmie udział w wyborach, więc konieczność zaradzenia temu ryzyku staje się coraz pilniejsza – podkreśla Christos Adamantiadis, CEO Marsh McLennan w Europie.

Ochrona środowiska

Ciech od czerwca będzie działać jako Qemetica. Chemiczny gigant ma globalne aspiracje i nową strategię na sześć lat

Globalizacja biznesu, w tym możliwe akwizycje w Europie i poza nią – to jeden z głównych celów nowej strategii Grupy Ciech. Przedstawione plany na sześć lat zakładają także m.in. większe wykorzystanie patentów, współpracę ze start-upami w obszarze czystych technologii i przestawienie biznesu na zielone tory. – Mamy ambitny cel obniżenia emisji CO2 o 45 proc. do 2029 roku – zapowiada prezes spółki Kamil Majczak. Nowej strategii towarzyszy zmiana nazwy, która ma podsumować prowadzoną w ostatnich latach transformację i lepiej podkreślać globalne aspiracje spółki. Ciech oficjalnie zacznie działać jako Qemetica od czerwca br.

Finanse

72 proc. firm IT planuje podwyżki. W branży wciąż ogromna jest różnica w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn

W ubiegłym roku rynek pracy IT był znacznie mniej dynamiczny niż w poprzednich latach – wynika z „Raportu płacowego branży IT w 2024” Organizacji Pracodawców Usług IT. Przy wysokim poziomie podwyżek specjaliści rzadziej zmieniali pracę, ale niektórych zmusiły do tego cięcia w zatrudnieniu wynoszące w zależności od wielkości firmy od 12 do 26 proc. Ten rok zapowiada się bardziej optymistycznie: 61 proc. przedsiębiorstw planuje zwiększać zatrudnienie, a 72 proc. – pensje. Eksperci zwracają uwagę na wciąż duży rozstrzał między wynagrodzeniami kobiet i mężczyzn w tej branży.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.