Komunikaty PR

BFF OTWIERA WYSTAWĘ SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ NA SŁOWACJI

2022-01-20  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelia Kolad
BFF Banking Group

ul. Kilińskiego 66
91-118 Łódź
ewelina.kolad|bff.com| |ewelina.kolad|bff.com
+48 42 272 82 90
https://pl.bff.com/pl/

 

BFF ma przyjemność ogłosić otwarcie pierwszego pokazu wystawy objazdowej “ART FACTOR – Dziedzictwo Pop-artu w powojennej sztuce włoskiej” w Bratysławie. Wystawa inauguruje drugi etap projektu, który został zapoczątkowany w 2020 r. albumem o tej samej nazwie, wydanym przez Skira editore Milan Genève Paris.

Dziś, kolekcja zilustrowana w albumie wykonuje skok w przyszłość: część prac została wybrana do podróży po krajach Europy, w których działa BFF.

Od 21 stycznia do 25 marca dzieła sztuki, które na stałe znajdują się w mediolańskiej siedzibie BFF, znajdą nową oprawę w Galerii Zoya w Bratysławie, w barokowym Pałacu Erdody. Następnie wystawa zostanie przeniesiona do Warszawy gdzie od 12 kwietnia do 18 maja 2022 r. będzie gościć w Pałacu Kultury i Nauki. Wystawę w kolejnych etapach trasy, będzie można także zobaczyć w Atenach, Lizbonie, Madrycie, Paryżu i Mediolanie.

Wybór prac przedstawia sztukę włoską drugiej połowy XX wieku, opisując jej drogę w kierunku Pop-artu, uosabianego przez twórczość takich artystów jak Valerio Adami, Franco Angeli, Enrico Baj, Lucio Del Pezzo, Gianfranco Pardi, Mario Schifano i Emilio Tadini. Począwszy od połowy lat 60., artyści ci angażowali się w długotrwałą tradycję ikonograficzną, przekształcając i przekraczając awangardę i techniki stylistyczne z przeszłości, wykorzystując przy tym bogatą gamę środków, które często służyły aktywizacji społeczeństwa i kultury.

 W istocie wystawa dzieł sztuki, pod kuratelą Marii Alicaty, opowiada właśnie tę historię: pragnienie bycia aktywnym uczestnikiem - a nie widzem - tych inicjatyw, które tworzą wartość dla społeczeństwa, promując wymianę kulturową i nowe perspektywy dzięki sztuce i jej naukom.

Maria Alicata, kurator wystawy, powiedziała: "Ta inicjatywa podkreśla historię, w której duch przedsiębiorczości łączył się z zaangażowaniem w sztukę i kulturę. Kolekcja korzysta z tego, że pozostała wierna idei, która przyświecała jej tworzeniu i rozwojowi. Z godną pochwały dalekowzrocznością, na długo przed tym, jak stało się to powszechne, BFF zaczęło przecierać szlak, którym obecnie podąża wiele firm we Włoszech i na całym świecie, a który polega na łączeniu tożsamości i wartości korporacyjnych ze współczesną sztuką i kulturą. BFF pełnił rolę lidera w tym obszarze.”

Massimiliano Belingheri, CEO BFF Banking Group, mówi: "Ta wystawa stanowi kamień milowy w dążeniu BFF do uczynienia z kolekcji sztuki źródła wspólnej, podzielanej wiedzy i wartości. Sztuka nas inspiruje, kreatywność i wyobraźnia artystów wskazują nowe kierunki rozwoju. Jesteśmy ciekawi i stawiamy na innowacyjność, stąd decyzja o promowaniu wystawy "Art Factor" jako siły napędowej do rozwoju biznesu i społeczności, płaszczyzny wymiany kulturowej pomiędzy różnymi krajami, szczególnie w tak historycznym momencie."

Marek Duban, Dyrektor BFF Banking Group na Słowację i Czechy, dodaje: "Cieszymy się, że pierwszym miastem, w którym odbędzie się wystawa objazdowa jest Bratysława, a Słowacy będą pierwszymi wśród swoich europejskich sąsiadów, którzy będą mogli zobaczyć ją na miejscu. Inicjatywa ta pozwoliła nam poznać i nawiązać współpracę z lokalnym środowiskiem kulturalnym, tworząc, mamy nadzieję, trwałą relację. Szczególnie dziękujemy Galerii Zoya za promowanie i goszczenie ważnej dla nas kolekcji w jednym z najbardziej prestiżowych miejsc na mapie miasta."

Iveta Ledecká, dyrektor Zoya Gallery & Zoya Museum, komentuje: "Bardzo się cieszę, że Galeria Zoya jako pierwsza będzie gościć wystawę objazdową zorganizowaną przez BFF. Jest to unikalny i starannie dobrany wybór włoskiej sztuki współczesnej z końca XX wieku. Celem Galerii Zoya jest nie tylko promowanie słowackich artystów i ich prac, ale także stworzenie zagranicznym artystom i instytucjom możliwości prezentacji dzieł z ich rodzimej sceny artystycznej. W tym przypadku zakres tematyczny kolekcji Galerii Zoya i Grupy BFF jest dość podobny: Pop-art i artyści XX wieku. Każdy kraj ma swoich wybitnych artystów, którzy odzwierciedlają jego aktualne sprawy lub wydarzenia historyczne. A dziś mamy tu wybór dzieł wybitnych włoskich artystów, które zanurzą nas we wszechstronności włoskiej sztuki i w jej integracji z międzynarodowym środowiskiem, w którym odgrywa ważną rolę."


BFF Banking Group

BFF Banking Group jest wiodącym, niezależnym graczem w Europie, specjalizującym się w faktoringu i zarządzaniu należnościami administracji publicznej, usługach związanych z instrumentami kapitałowymi, płatnościami bankowymi i korporacyjnymi. Grupa działa we Włoszech, Chorwacji, Czechach, Francji, Grecji, Polsce, Portugalii, Słowacji i Hiszpanii. Jest obecna także w Niemczech, Holandii i Irlandii, gdzie oferuje depozyty on-line. Obsługuje w sumie 12 państw w całej Europie. BFF jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Mediolanie. W 2020 r. odnotował skonsolidowany skorygowany zysk netto w wysokości 97,6 mln euro, przy wskaźniku CET1 Grupy na poziomie 18,5% na koniec września 2021 r. www.bff.com

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kultura BRAK ZDJĘCIA
2024-04-24 | 01:00

Jak dbać o prawa autorskie?

Od 1995 roku dzięki inicjatywie UNESCO obchodzimy 23 kwietnia Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji powinniśmy przyjrzeć się dobrym praktykom dbania o prawa autorskie, np. dorobkowi Tove Jansson, autorki Muminków.
Kultura Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Chińskiego 2024
2024-04-16 | 20:00

Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Chińskiego 2024

Ośrodek „Instytut Konfucjusza w Krakowie” serdecznie zaprasza wszystkich na obchody Międzynarodowego Dnia Języka Chińskiego ONZ. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 20 kwietnia
Kultura Przyszłość historycznych holenderskich wiatraków jest bezpieczna
2024-03-28 | 15:00

Przyszłość historycznych holenderskich wiatraków jest bezpieczna

Partnerstwo – z Fundacją Światowego Dziedzictwa Kinderdijk – będzie polegało na wykorzystaniu wiedzy technicznej AkzoNobel oraz innowacyjnych powłok firmy w celu konserwacji

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.