Brave Lamb Studio S.A. rozpoczął prace nad prospektem emisyjnym na GPW
Brave Lamb Studio S.A., developer gier wideo z Grupy Kapitałowej Movie Games, rozpoczął pracę nad prospektem emisyjnym. Spółka będzie ubiegać się o debiut na GPW. Prace nad prospektem są prowadzone wraz z Grupą INC S.A. Brave Lamb Studio spodziewa się zakończenia procedury emisyjnej jeszcze w tym roku.
Brave Lamb Studio to spółka produkująca gry komputerowe segmentu indie premium. Zespół składa się ze specjalistów mających za sobą doświadczenie w pracy dla takich firm jak Techland, Flying Wild Hog czy CI Games.
Spółka zdecydowała się na rozpoczęcie prac nad prospektem właśnie teraz z uwagi na takie czynniki, jak: skompletowanie silnego zespołu z kompetencjami umożliwiającymi porting produkcji na platformy konsolowe; przychody ze współpracy z francuskim wydawcą Nacon; przychodzi z działalności konsultanckiej; a także rozpoczęcie realizacji drugiego projektu.
Obecnie Brave Lamb Studio pracuje nad dwiema produkcjami. Pierwsza to War Hospital, strategia połączona z grą ekonomiczną i survivalową, polegająca na zarządzaniu polowym szpitalem podczas I wojny światowej. Partnerem wydawniczym tytułu jest francuski koncern Nacon. Gra przeznaczona jest na platformy PC, Xbox i PlayStation, zaś jej opublikowany w początku lutego 2022 r. animowany zwiastun obejrzano 127 tys. razy na samym kanale PlayStation w serwisie Youtube.
Drugą produkcją studia jest Enemy of the State, kooperacyjna strzelanka w rzucie izometrycznym, inspirowana nowojorskim półświatkiem lat 20. ubiegłego wieku i cechująca się unikalnym stylem wizualnym z elementami art deco.
- Cieszę się, że Brave Lamb Studio zmierza w kierunku GPW. Od samego momentu założenia Spółki chciałem stworzyć realnie funkcjonującą firmę z dużym zespołem developerskim, realizującym projekty wewnętrznie. Wierzę, że dzięki takim atutom jak i globalnemu wydawcy tytułu, miejscem spółki jest Główny Parkiet, co dodatkowo potwierdzają dwie zamknięte rundy finansowania inwestorskiego - mówi Michał Dziwniel, Członek Zarządu i Head of Studio w Brave Lamb Studio.
Brave Lamb Studio S.A. ogłosiła plany wejścia na GPW już w 2021 r., realizując ofertę publiczną akcji na platformie CrowdConnect.pl z Domem Maklerskim INC S.A. Zgromadzone środki zostały przeznaczone na rozpoczęcie prac nad nowym projektem.
----------------------------
O Brave Lamb Studio:
Brave Lamb Studio to Spółka produkująca gry komputerowe segmentu premium indie. Naszym celem strategicznym jest tworzenie gier nastawionych na głęboką narrację popartą koniecznością dokonywania przez gracza trudnych moralnie wyborów. Niezależność produkcyjna, połączona z nastawieniem na wysoką jakość wykonywanych projektów czyni z nas unikatowym przedsięwzięciem na polskim rynku game dev.
Brave Lamb Studio jest złożone ze specjalistów mających za sobą wiele lat doświadczenia w branży, pracujących dla takich firm jak Techland, Flying Wild Hog czy CI Games. Duże doświadczenie kluczowych osób w Spółce przekształca się w ograniczenie wielu ryzyk produkcyjnych, a także na możliwość wytwarzania projektów o wysokiej jakości dla graczy.

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.