BVT zmieniło nazwę na LexBono
Spółka notowana na NewConnect z branży finansowej zakończyła proces zmiany nazwy. Od 23 listopada działa jako LexBono. W rezultacie zrealizowała jeden z kroków w transformacji modelu biznesowego. LexBono rozwija działalność w nowym obszarze: dochodzeniu roszczeń z tytułu wadliwych umów bankowych, w tym związanych z kredytami frankowymi.
Zmiana marki jest wynikiem uchwał walnego zgromadzenia akcjonariuszy LexBono z 16 października. Akcjonariusze zatwierdzili propozycję zarządu dotyczącą wejściu na nowy rynek. Spółka, której siedziba znajduje się w Tarnowie, będzie prowadzić samodzielną działalność w zakresie pozyskiwania i obsługi roszczeń klientów banków z tytułu wadliwych umów kredytowych. Zmiana nazwy z BVT na LexBono ma na celu podkreślenie rozpoczęcie nowego etapu w ponad 10-letniej historii spółki.
- Rejestracja nowej marki spółki to dla nas ważny krok w procesie transformacji modelu biznesowego. Istotą nowej nazwy jest chęć podkreślenie znaczenia nowego obszaru oraz fakt, że jednoznacznie kojarzy się ona z obsługą spraw prawnych, co pomoże operować na rozproszonym rynku obsługi roszczeń z tytułu wadliwych kredytów bankowych. Liczymy, że dzięki silnej i rozpoznawalnej marce będziemy coraz skuteczniej docierać do nowych klientów oraz do partnerów biznesowych, którzy będą zainteresowani wspólną działalnością na rynku roszczeń kredytowych – mówi Robert Gądek, prezes LexBono.
Wcześniejsza marka spółki – BVT – będzie nadal używana do działalności związanej z obsługą wierzytelności, która będzie kontynuowana niezależnie. Od ponad 10 lat spółka zajmuje się odzyskiwaniem wierzytelności, w tym m.in. masowych, pochodzących od operatorów usług komunikacyjnych, z branży telekomunikacyjnej i finansowej oraz obrotem wierzytelnościami.
LexBono prowadzi już od roku działalność w obszarze obsługi roszczeń klientów banków, związanych z wadliwymi umowami kredytowymi. W drugiej połowie 2022 roku spółka zawiązała konsorcjum z jedną z renomowanych kancelarii prawnych, specjalizujących się w obsłudze spraw związanych z nieprawidłowościami w umowach kredytów hipotecznych, waloryzowanych w walutach obcych. Do tej pory konsorcjum pozyskało ponad 1,6 tys. spraw kredytowych, z czego ponad 250 jest aktywnie prowadzonych, a pozostałe są analizowane pod kątem prawnym. Przez ten czas BVT zbudowało zespół prawników, specjalizujących się w tematyce roszczeń wobec banków oraz dostosowało systemy IT do obsługi spraw związanych z kredytami, dla sprawnego nadzorowania prowadzonych spraw oraz natychmiastowo dostępnej informacji dla klientów i obsługującego zespołu.
Od 2015 roku akcje LexBono są notowane na rynku NewConnect.

Pożyczki bez zaświadczeń i formalności – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają tę formę finansowania?
Walletto Fintech Poland i rozwój polskiego ekosystemu fintech

Obawiasz się bessy na giełdzie? Sprawdź, co łączy największe krachy w historii
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Kwestie bezpieczeństwa priorytetem UE. Polska prezydencja ma w tym swój udział
– Polska prezydencja skierowała oczy Europy na obronność – przekonuje Magdalena Sobkowiak-Czarnecka z KPRM. Większość europejskich państw jest zgodna, że najważniejszą kwestią jest obecnie finansowanie bezpieczeństwa i obronności. Jednym z priorytetów białej księgi w sprawie obronności europejskiej będzie Tarcza Wschód, która obejmuje umocnienia wzdłuż wschodniej i północnej granicy Polski.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.