BVT zmieniło nazwę na LexBono
Spółka notowana na NewConnect z branży finansowej zakończyła proces zmiany nazwy. Od 23 listopada działa jako LexBono. W rezultacie zrealizowała jeden z kroków w transformacji modelu biznesowego. LexBono rozwija działalność w nowym obszarze: dochodzeniu roszczeń z tytułu wadliwych umów bankowych, w tym związanych z kredytami frankowymi.
Zmiana marki jest wynikiem uchwał walnego zgromadzenia akcjonariuszy LexBono z 16 października. Akcjonariusze zatwierdzili propozycję zarządu dotyczącą wejściu na nowy rynek. Spółka, której siedziba znajduje się w Tarnowie, będzie prowadzić samodzielną działalność w zakresie pozyskiwania i obsługi roszczeń klientów banków z tytułu wadliwych umów kredytowych. Zmiana nazwy z BVT na LexBono ma na celu podkreślenie rozpoczęcie nowego etapu w ponad 10-letniej historii spółki.
- Rejestracja nowej marki spółki to dla nas ważny krok w procesie transformacji modelu biznesowego. Istotą nowej nazwy jest chęć podkreślenie znaczenia nowego obszaru oraz fakt, że jednoznacznie kojarzy się ona z obsługą spraw prawnych, co pomoże operować na rozproszonym rynku obsługi roszczeń z tytułu wadliwych kredytów bankowych. Liczymy, że dzięki silnej i rozpoznawalnej marce będziemy coraz skuteczniej docierać do nowych klientów oraz do partnerów biznesowych, którzy będą zainteresowani wspólną działalnością na rynku roszczeń kredytowych – mówi Robert Gądek, prezes LexBono.
Wcześniejsza marka spółki – BVT – będzie nadal używana do działalności związanej z obsługą wierzytelności, która będzie kontynuowana niezależnie. Od ponad 10 lat spółka zajmuje się odzyskiwaniem wierzytelności, w tym m.in. masowych, pochodzących od operatorów usług komunikacyjnych, z branży telekomunikacyjnej i finansowej oraz obrotem wierzytelnościami.
LexBono prowadzi już od roku działalność w obszarze obsługi roszczeń klientów banków, związanych z wadliwymi umowami kredytowymi. W drugiej połowie 2022 roku spółka zawiązała konsorcjum z jedną z renomowanych kancelarii prawnych, specjalizujących się w obsłudze spraw związanych z nieprawidłowościami w umowach kredytów hipotecznych, waloryzowanych w walutach obcych. Do tej pory konsorcjum pozyskało ponad 1,6 tys. spraw kredytowych, z czego ponad 250 jest aktywnie prowadzonych, a pozostałe są analizowane pod kątem prawnym. Przez ten czas BVT zbudowało zespół prawników, specjalizujących się w tematyce roszczeń wobec banków oraz dostosowało systemy IT do obsługi spraw związanych z kredytami, dla sprawnego nadzorowania prowadzonych spraw oraz natychmiastowo dostępnej informacji dla klientów i obsługującego zespołu.
Od 2015 roku akcje LexBono są notowane na rynku NewConnect.

Ceny ubezpieczeń spadły o 3% w pierwszym kwartale 2025 r.

Pożyczki bez zaświadczeń i formalności – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają tę formę finansowania?
Walletto Fintech Poland i rozwój polskiego ekosystemu fintech
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.