Komunikaty PR

BVT zmieniło nazwę na LexBono

2023-11-24  |  10:00
Biuro prasowe

Spółka notowana na NewConnect z branży finansowej zakończyła proces zmiany nazwy. Od 23 listopada działa jako LexBono. W rezultacie zrealizowała jeden z kroków w transformacji modelu biznesowego. LexBono rozwija działalność w nowym obszarze: dochodzeniu roszczeń z tytułu wadliwych umów bankowych, w tym związanych z kredytami frankowymi.

Zmiana marki jest wynikiem uchwał walnego zgromadzenia akcjonariuszy LexBono z 16 października. Akcjonariusze zatwierdzili propozycję zarządu dotyczącą wejściu na nowy rynek. Spółka, której siedziba znajduje się w Tarnowie, będzie prowadzić samodzielną działalność w zakresie pozyskiwania i obsługi roszczeń klientów banków z tytułu wadliwych umów kredytowych. Zmiana nazwy z BVT na LexBono ma na celu podkreślenie rozpoczęcie nowego etapu w ponad 10-letniej historii spółki.

- Rejestracja nowej marki spółki to dla nas ważny krok w procesie transformacji modelu biznesowego. Istotą nowej nazwy jest chęć podkreślenie znaczenia nowego obszaru oraz fakt, że jednoznacznie kojarzy się ona z obsługą spraw prawnych, co pomoże operować na rozproszonym rynku obsługi roszczeń z tytułu wadliwych kredytów bankowych. Liczymy, że dzięki silnej i rozpoznawalnej marce będziemy coraz skuteczniej docierać do nowych klientów oraz do partnerów biznesowych, którzy będą zainteresowani wspólną działalnością na rynku roszczeń kredytowych – mówi Robert Gądek, prezes LexBono.

Wcześniejsza marka spółki – BVT – będzie nadal używana do działalności związanej z obsługą wierzytelności, która będzie kontynuowana niezależnie. Od ponad 10 lat spółka zajmuje się odzyskiwaniem wierzytelności, w tym m.in. masowych, pochodzących od operatorów usług komunikacyjnych, z branży telekomunikacyjnej i finansowej oraz obrotem wierzytelnościami.

LexBono prowadzi już od roku działalność w obszarze obsługi roszczeń klientów banków, związanych z wadliwymi umowami kredytowymi. W drugiej połowie 2022 roku spółka zawiązała konsorcjum z jedną z renomowanych kancelarii prawnych, specjalizujących się w obsłudze spraw związanych z nieprawidłowościami w umowach kredytów hipotecznych, waloryzowanych w walutach obcych. Do tej pory konsorcjum pozyskało ponad 1,6 tys. spraw kredytowych, z czego ponad 250 jest aktywnie prowadzonych, a pozostałe są analizowane pod kątem prawnym. Przez ten czas BVT zbudowało zespół prawników, specjalizujących się w tematyce roszczeń wobec banków oraz dostosowało systemy IT do obsługi spraw związanych z kredytami, dla sprawnego nadzorowania prowadzonych spraw oraz natychmiastowo dostępnej informacji dla klientów i obsługującego zespołu.

Od 2015 roku akcje LexBono są notowane na rynku NewConnect.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Pożyczki bez zaświadczeń i formalności – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają tę formę finansowania? Biuro prasowe
2025-04-21 | 06:00

Pożyczki bez zaświadczeń i formalności – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają tę formę finansowania?

Na polskim rynku finansowym pojawiają się coraz to nowsze możliwości pozyskiwania dodatkowych środków na różne cele. Wśród nich najpopularniejsze stają się pożyczki
Finanse BRAK ZDJĘCIA
2025-03-24 | 13:30

Walletto Fintech Poland i rozwój polskiego ekosystemu fintech

Polska scena fintechowa dynamicznie się rozwija, a lokalne firmy technologii finansowej coraz śmielej wkraczają na rynki międzynarodowe. Współpraca Walletto Fintech Poland z Fintech Poland otwiera nowe możliwości
Finanse Obawiasz się bessy na giełdzie? Sprawdź, co łączy największe krachy w historii
2025-03-19 | 10:00

Obawiasz się bessy na giełdzie? Sprawdź, co łączy największe krachy w historii

Giełdę określa się często mianem barometru gospodarki, gdyż w dużej mierze oddaje kondycję najważniejszych spółek i ogólne nastroje na rynku. Tym samym, indeksy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Szkolenie Online IMM

Prawo

Problemy społeczne

Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.

Motoryzacja

Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.