CEVA Logistics przejmuje Stellar Value Chain Solutions
CEVA Logistics podpisała umowę nabycia 96% udziałów firmy Stellar Value Chain Solutions, z siedzibą w Bombaju, od spółki stowarzyszonej z funduszem private equity Warburg Pincus i innych udziałowców.
Stellar Value Chain Solutions, firma założona w 2016 r. przez Anshumana Singha, jest kluczowym graczem na rynku logistyki kontraktowej w Indiach. Specjalizuje się w obsłudze sprzedaży omni-channel (wielokanałowej) i usługach fulfillmentu dla branż: e-commerce, motoryzacyjnej, spożywczej, konsumenckiej, modowej i retail, a także opieki zdrowotnej i farmaceutycznej. Po przejęciu, za jej działalność będzie nadal odpowiadał Anshuman Singh.
Dzięki tej umowie CEVA przejmie około 715 300 mkw. powierzchni magazynowej w ponad 70 obiektach w 21 miastach Indii. Do zespołu CEVA dołączy zespół blisko 8000 pracowników pełnoetatowych i tymczasowych Stellar, którzy wniosą wiedzą ekspercką i ugruntowane relacje na rynku. Przejęcie Stellar umożliwi CEVA na dywersyfikację jej obecności w Indiach, przez zwiększenie lokalnej siły roboczej, aktywów, bazy klientów i możliwości obsługi. Umowa wzmacnia też strategię CEVA ukierunkowaną na dostarczanie klientom kompleksowych rozwiązań łańcucha dostaw.
Kolejny krok w strategicznym rozwoju CEVA w regionie Azji i Pacyfiku (APAC)
Dotychczas sieć CEVA Logistics w Indiach obejmowała 75 oddziałów w 35 miastach i powierzchnię magazynową ok. 250 800 mkw. Dzięki przejęciu, CEVA znacząco wzmacnia swoją pozycję na indyjskim rynku logistyki kontraktowej, oferując nowym klientom globalną wiedzę, większą efektywność operacyjną i innowacje.
Przejęcie firmy w Indiach uzupełnia rozwój działalności CEVA w zakresie logistyki kontraktowej także w innych krajach Azji i Pacyfiku. Transakcja ta przyniesie też CEVA korzyści w zakresie zarządzania frachtem i usług celnych w regionie. Wraz z rozwojem nowych trendów w produkcji i szlaków łańcucha dostaw, globalna sieć i szeroka oferta rozwiązań logistycznych CEVA zapewnią klientom z regionu APAC elastyczność reakcji w odpowiedzi na zmieniające się warunki rynkowe.
Mathieu Friedberg, dyrektor generalny CEVA Logistics, mówi: „Dzięki przyłączeniu Stellar VCS będziemy kontynuować nasz strategiczny wzrost, którego celem jest dołączenie do TOP 5 globalnych graczy logistycznych. Rozwijamy się w kolejnych, kluczowych segmentach rynku i zwiększamy naszą obecność w kraju o strategicznym znaczeniu. Stellar posiada ważną dla logistyki kontraktowej sieć obiektów w całych Indiach i imponującą listę klientów. Wykorzystanie ich wiedzy eksperckiej i obecności w Indiach to duży krok naprzód dla CEVA Logistics".
Anshuman Singh, założyciel Stellar Value Chain Solutions, powiedział: „Zbudowaliśmy silną sieć w Indiach w oparciu o nasze zaangażowanie w obsługę klientów przez długotrwałe partnerstwa. Od samego początku Warburg Pincus był niezwykle cennym i wspierającym partnerem w tworzeniu tej firmy i teraz przekazuje pałeczkę kolejnemu globalnemu gigantowi, CEVA Logistics, aby poprowadził ją naprzód. Z niecierpliwością czekamy na przyszłość z CEVA, nadal wspierając nasze zaangażowanie na rzecz klientów i umożliwiając im korzystanie z globalnych możliwości CEVA w połączeniu z naszą wiedzą o Indiach. Wspólne wartości pracowników Stellar i zespołu CEVA Logistics pozwolą na szybką integrację i nowe, globalne możliwości dla naszych współpracowników”.

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność
Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.
Polityka
Duży udział własności państwowej negatywnie wyróżnia Polskę na tle Europy. Większość Polaków za ograniczeniem wpływu polityków na gospodarkę

Polska negatywnie wyróżnia się na tle krajów UE i OECD pod względem własności państwowej. Państwo kontroluje nie tylko duże, kluczowe dla gospodarki przedsiębiorstwa, lecz również graczy w mniej znaczących sektorach, jak słodycze czy armatura. Zdaniem przedstawicieli FOR „zatruwa” to zarówno gospodarkę, jak i politykę. W badaniach organizacji Polacy wypowiedzieli się proprywatyzacyjnie, choć w przypadku pytań o prywatyzacje dużych firm już nie byli tak zdecydowani.
Transport
Polska jednym z największych rynków aut używanych na świecie. Dwie trzecie kierowców planuje zakup z drugiej ręki

66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i próby oszukania kupującego. 81 proc. kupujących deklaruje, że weryfikuje stan auta przed zakupem, ale często jest to bardzo pobieżny proces.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.