CH Osowa stawia na sztukę i wprowadza pracownię artystyczną Chyżawski ARTSTUDIO
Centrum Handlowe Osowa, znane w Trójmieście z cyklicznie organizowanych wystaw fotograficznych czy malarskich, ma nowego najemcę kulturalnego. 4 kwietnia w galerii została otwarta pracownia artystyczna Chyżawski ARTSTUDIO. Nowatorska koncepcja zakłada tworzenie obrazów na oczach gości. W nowym lokalu planowane są także regularne warsztaty z malarstwa i rysunku oraz wystawy prac artysty.
W czwartek, 4 kwietnia, w gdańskim CH Osowa zostały otwarte drzwi pracowni artystycznej Chyżawski ARTSTUDIO. Do dyspozycji klientów oddano lokal o powierzchni 70 m², który jest miejscem skierowanym do osób zainteresowanych sztuką.
W pracowni można zamówić i kupić obrazy autorstwa Denisa Chyżawskiego. Według nowatorskiej koncepcji jest to miejsce otwarte, w którym goście mogą zobaczyć na żywo, jak powstają dzieła. W studio planowane są także regularne warsztaty z malarstwa i rysunku oraz organizowanie wystaw prac własnych artysty.
Nowy punkt kulturalny mieści się w lokalu, który dotychczas pełnił funkcję własnej galerii sztuki CH Osowa. Od 2017 roku centrum prowadziło cykl regularnych wystaw, prezentując mieszkańcom Trójmiasta twórczość lokalnych artystów. Specjalnie zaaranżowana przestrzeń posiada warunki, które umożliwiają odpowiednie eksponowanie prac.
„Obok nieustannego rozwoju oferty handlowej w CH Osowa, skupiamy się również na tworzeniu pakietu różnorodnych propozycji kulturalno-rozrywkowych dla lokalnej społeczności. Jest to konsekwentnie realizowana przez nas strategia, a powitanie nowego najemcy artystycznego jest dla nas ważnym krokiem na tej ścieżce. Mieszkańcy Trójmiasta zdążyli już poznać CH Osowa jako miejsce otwarte na sztukę, w którym mają okazję wartościowo spędzać czas. Zależy nam, żeby ten kierunek zachować i dalej rozwijać” – mówi Agata Stańkowska, Head of Leasing Sierra Balmain.
Denis Chyżawski swoje portfolio rozwija od kilkunastu lat, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jego prace zdobią budynki, mieszkania oraz lokale. Artysta zrealizował m.in. projekt "Bez szkicu" w ramach Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska w 2022 roku. Mural jego autorstwa "Historia w morzu rozpoczęta..." w porcie we Władysławowie został wpisany do Księgi rekordów Polski w 2020 roku. Zdobył tytuł „Bachelor of Art" na NTUU KPI w 2009 oraz "Magister Sztuki" na ASP w Gdańsku w 2023 roku za dyplom "Przenikliwość". Jego prace prezentowane były na wystawach w Polsce m.in. w Gdańsku, Warszawie, Wejherowie, Łodzi, Lesznie, Gorajcu, a także za granicą - w Niemczech, Czechach i Ukrainie.
CH Osowa jest jednym z pierwszych obiektów handlowych w Trójmieście. W galerii znajduje się blisko czterdzieści sklepów oraz punktów usługowych, polskich oraz międzynarodowych marek. Tworzą one uzupełniającą się ofertę dla mieszkańców Gdańska w głównych segmentach: spożywczym, modowym, zdrowia i urody, multimediów, wyposażenia wnętrz i ogrodów, gastronomicznym, a także rozrywkowym.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.