CHEP i Cabka otrzymują Red Dot Award za duży pojemnik składany CHEP ZirConic
Public Dialog
aleja Jana Chrystiana Szucha 16
00-582 Warszawa
j.borkowski|publicdialog.pl| |j.borkowski|publicdialog.pl
530544454
https://publicdialog.pl/
CHEP, światowy lider w dziedzinie palet i pojemników wielokrotnego użytku oraz Cabka, lider w dziedzinie zrównoważonych opakowań transportowych, zdobyły nagrodę Red Dot Award w kategorii Product Design opakowań przemysłowych za duży pojemnik składany CHEP ZirConic. Wręczona 24 czerwca w Essen w Niemczech nagroda stanowi wyraz uznania dla innowacyjnego projektu, funkcjonalności i zrównoważonego wpływu na środowisko pojemnika CHEP ZirConic.
Rewolucyjne rozwiązanie wyzwań współczesnego łańcucha dostaw
Duży składany pojemnik CHEP ZirConic stworzony został w odpowiedzi na zauważone przez CHEP zapotrzebowania na doskonałe rozwiązania w zakresie opakowań transportowych wielokrotnego użytku (RTP), które odpowiadają współczesnym wymaganiom łańcucha dostaw. Zaprojektowany we współpracy z firmą Cabka, wiodącym ekspertem w dziedzinie projektowania produktów i inżynierii materiałowej, pojemnik CHEP ZirConic reprezentuje nową generację RTP, wyróżniającą się wydajnością operacyjną i zrównoważonym wpływem na środowisko.
– Jako lider branży dostrzegamy naszą wyjątkową pozycję, pozwalającą wykraczać poza zrównoważony rozwój i czynić nasze działania prawdziwie regeneracyjnymi, dzięki innowacjom produktowym i komercyjnym – powiedział Daniel López, dyrektor ds. zarządzania produktami i innowacyjnością w CHEP Europe – Pojemnik ZirConic to pierwszy z serii rozwiązań opakowaniowych nowej generacji, zaprojektowanych na podstawie opinii klientów i mających na celu ustanowienie nowego standardu branżowego w zakresie suchego przechowywania na najwyższym poziomie innowacyjności i zrównoważonego rozwoju. Nagroda Red Dot jest wyrazem uznania wartości dostarczonej naszym klientom dzięki wyjątkowej współpracy projektowej przeprowadzonej z firmą Cabka, naszym strategicznym partnerem – podkreślił.
Niezrównane wzornictwo i zrównoważone środowiskowo funkcje
Pojemnik CHEP ZirConic, wykonany w 97 proc. z pokonsumenckiego plastiku, wyróżnia się cyrkularną konstrukcją, w pełni nadając się do recyklingu po zakończeniu żywotności. Koncentracja na zrównoważonym rozwoju ogranicza ilość odpadów i wspiera model gospodarki o obiegu zamkniętym. Najważniejsze cechy składanego dużego pojemnika CHEP ZirConic:
- Modułowa konstrukcja zapewniająca dłuższą żywotność: ułatwia naprawę i wymianę komponentów, zapewniając minimalne przestoje i maksymalizując użyteczność.
- Optymalizacja łańcucha dostaw: oferuje do 15 proc. większą objętość wewnętrzną i 33 proc. dodatkowej ładowności, podnosząc ją z 500 kg do 750 kg, umożliwiając tym samym efektywne wykorzystanie powierzchni magazynowej i zasobów transportowych.
- Większa możliwość składania: umożliwia kompaktowe przechowywanie i zoptymalizowaną przestrzenią ładunkową ciężarówki, zmniejszając w ten sposób koszty transportu i emisję dwutlenku węgla. Co więcej, innowacyjna konstrukcja półki umożliwia złożenie jej wewnątrz kontenera, co dodatkowo optymalizuje wykorzystanie przestrzeni i usprawnia procesy wewnętrzne.
- Integralność zawartości: posiada bezpieczną, zatrzaskową pokrywę i konstrukcję zabezpieczającą przed manipulacją, chroniącą towary przed zanieczyszczeniem.
- Integracja z IoT: każdy kontener ma unikalną numerację seryjną pozwalającą na dokładne śledzenie i wyznaczoną przestrzeń do integracji urządzeń cyfrowych, co zapewnia szeroki wgląd w łańcuch dostaw i lepszą widoczność, która pozwala klientom podejmować świadome decyzje.
Opracowanie i wdrożenie
Projekt rozpoczął się we wrześniu 2021 r. we współpracy zespołów firm CHEP i Cabka. W Centrum Innowacji firmy Cabka w Walencji w Hiszpanii pojemnik CHEP ZirConic został opracowany przy użyciu metod takich jak analiza elementów skończonych (FEA) i prototypów w pełnej skali. Najnowocześniejszy zakład Cabka specjalizuje się w tworzeniu niestandardowych rozwiązań produktowych poprzez wykorzystanie zaawansowanych technologii, głębokie zrozumienie inżynierii materiałowej i kompleksowe testowanie produktów. Produkt udoskonalono w drodze walidacji technicznej i opinii klientów.
– Praca z CHEP nad opracowaniem pojemnika CHEP ZirConic była satysfakcjonującym doświadczeniem. Otrzymanie Red Dot Award podkreśla nasze udane partnerstwo i stanowi wyraz uznania dla naszego zaangażowania w tworzenie innowacyjnych rozwiązań dla gospodarki o obiegu zamkniętym – skomentował Ignacio Castellano Montoro, wiceprezes ds. łączenia i integracji systemów w firmie Cabka.

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.