CHEP otrzymuje Platynowe Wyróżnienie EcoVadis po raz czwarty z rzędu
Public Dialog
aleja Jana Chrystiana Szucha 16
00-582 Warszawa
j.borkowski|publicdialog.pl| |j.borkowski|publicdialog.pl
530544454
https://publicdialog.pl/
CHEP, firma oferująca rozwiązania w zakresie łańcucha dostaw, otrzymała Platynowe Wyróżnienie EcoVadis za osiągnięcia w zakresie zrównoważonego rozwoju w 2023 roku. To już czwarty rok z rzędu, kiedy CHEP otrzymał najwyższą ocenę dla firmy dostarczającej rozwiązania dla łańcucha dostaw, przyznawane przez najbardziej prestiżową organizację na świecie zajmującą się oceną zrównoważonego rozwoju w biznesie, plasując się wśród 1% najlepszych firm w kategorii „Wynajem i leasing innych maszyn, urządzeń i dóbr materialnych”.
Polityka środowiskowa firmy CHEP, jej poparcie dla inicjatywy Science Based Targets i United Nations Global Compact (UNGC), a także inicjatywy takie jak oferowany klientom i pracownikom program uświadamiający w zakresie redukcji odpadów oraz kwestii bezpieczeństwa i higieny pracy, odzwierciedlają bardzo wysoki poziom oceny firmy.
– Jesteśmy zachwyceni otrzymaniem kolejnego wyróżnienia za nasze wysiłki w zakresie zrównoważonego rozwoju – mówi Alejandro Tostado, Dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju i Spraw Rządowych w CHEP. – Naszym celem jest przewodzenie w tworzeniu regeneracyjnych łańcuchów dostaw. Jako pionierzy gospodarki o obiegu zamkniętym, zobowiązujemy się do wspólnego wysiłku na rzecz rozwiązania kluczowych wyzwań naszej ery: dekarbonizacji globalnego łańcucha dostaw i odbudowy zasobów naturalnych.
Uznanie to uzupełnia listę rankingów zrównoważonego rozwoju, w których firma CHEP i jej spółka macierzysta, Brambles, zostały uwzględnione w ubiegłym roku. Na przykład w tym roku Brambles zajęła drugie miejsce wśród 100 najbardziej zrównoważonych korporacji na prestiżowej liście Corporate Knights Global 100 i utrzymała pozycję nr 1 w rankingu branżowym Dow Jones Sustainability Index. Ponadto magazyn TIME umieścił Brambles na swojej debiutanckiej liście World's Most Sustainable Companies 2024, na czwartej pozycji na liście 500 firm, obejmując pozycję lidera w swojej kategorii branżowej i będąc jedyną firmą z sektora transportu, logistyki i lotnictwa, która znalazła się w pierwszej setce.
Wyróżnienia te są wynikiem osiągnięcia przez CHEP i Brambles celów zrównoważonego rozwoju w ciągu ostatnich lat oraz ambitnych Strategii Zrównoważonego Rozwoju do 2025 r., których priorytetem jest wdrażanie regeneracyjnych łańcuchów dostaw. Program obejmuje między innymi zobowiązanie do w 100% zrównoważonego pozyskiwania drewna, które zostało osiągnięte w 2020 r. i było utrzymywane przez ostatnie cztery lata, zero odpadów produktowych na wysypiskach oraz rozszerzenie modelu cyrkularnego na większą liczbę klientów w większej liczbie regionów na całym świecie.
EcoVadis ocenia 130 000 firm w 220 obszarach działalności lub kategoriach w 180 krajach. Metodologia oceny ma na celu zmierzenie jakości systemu zarządzania zrównoważonym rozwojem firmy poprzez 3 filary zarządzania: politykę, działania i wyniki. Ponadto EcoVadis zdefiniował 21 kryteriów zrównoważonego rozwoju pogrupowanych w 4 obszary tematyczne (środowisko, praca i prawa człowieka, etyka, zrównoważone zamówienia), które opierają się na międzynarodowych standardach zrównoważonego rozwoju.
CHEP pomaga przemieszczać więcej towarów do większej liczby odbiorców niż jakakolwiek inna firma na świecie. Nasze palety, skrzynie i pojemniki tworzą niewidoczny kręgosłup globalnego łańcucha dostaw, a uczestniczą w nim największe światowe marki, którym firma CHEP pomaga transportować więcej towarów do większej liczby odbiorców w sposób wydajny, zrównoważony i bezpieczny. Jako pionier gospodarki współdzielenia, firma CHEP stworzyła jedną z najbardziej zrównoważonych organizacji logistycznych, promując model poolingu palet oparty na wielokrotnym użytkowaniu i współdzieleniu nośników. Ambicją firmy CHEP jest wywieranie pozytywnego wpływu na planetę i społeczeństwo poprzez tworzenie pionierskich, regeneracyjnych łańcuchów dostaw. CHEP działa głównie w segmencie produktów szybkozbywalnych (np. produkty spożywcze, środki higieny osobistej), świeżych produktów, napojów, a także w branży detalicznej i przemysłowej. CHEP zatrudnia około 11 700 osób i posiada około 360 mln palet, skrzynek i pojemników w sieci ponad 750 centrów serwisowych, które obsługują ponad 500 000 punktów odbioru klientów obejmujących takie marki jak Procter & Gamble, Sysco i Nestlé. CHEP jest częścią Brambles Group i działa w około 60 krajach, dysponując największymi oddziałami w Ameryce Północnej i Europie Zachodniej.

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Amazon 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej

Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu "Go Green with Taiwan"
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.