CHEP Polska z pierwszą gwiazdką Lean & Green
Lean & Green to program zrzeszający 600 europejskich firm, które dokumentują swoje osiągnięcia w zmniejszaniu śladu węglowego. Działa w 14 krajach tworząc społeczność biznesową poświęconą zrównoważonej logistyce. Uczestników nagradza certyfikatami za konkretne osiągnięcia w drodze do zero emisyjności. Do grona wyróżnionych dołączył również CHEP Polska, otrzymując lokalnie pierwszą gwiazdkę.
Działania, które pozwoliły CHEP zmniejszyć swój ślad węglowy i które zostały uznane przez Lean & Green, obejmowały wszystkie czynności związane z optymalizacją siatki połączeń. Udało się to osiągnąć poprzez otwarcie nowych magazynów w dogodnych lokalizacjach, bezpośrednio wpływających na zmniejszenie dystansu na wydaniach (delivery) i odbiorach z rynku (collection), a także rozwijając alternatywne serwisy oraz optymalizując wypełnienie aut.
„Pierwsza gwiazdka Lean & Green dla oddziału polskiego CHEP to dla nas ogromne wyróżnienie. Jest świadectwem działań CHEP na rzecz ograniczenia emisji CO2. Wynajmując palety naszym klientom, wspólnie zmniejszyliśmy ślad węglowy o 20% w ciągu 5 lat. Wierzymy, że współpraca pomaga budować efektywne i zielone łańcuchy dostaw.” – podkreśla Izabella Maczkowska-Ciborowska, Dyrektor Generalna CHEP Polska i kraje bałtyckie. „Uczestnictwo w programie Lean&Green to dla CHEP naturalna kontynuacja realizowania strategii zrównoważonego rozwoju. To również kolejny wielki krok na drodze do uzyskania zerowej emisyjności dwutlenku węgla w całym łańcuchu dostaw.”- dodaje.
Łańcuchy dostaw są największym globalny emitentem CO2, około ¼ całkowitej emisji w UE generuje sektor transportu.[i] CHEP świadomy odpowiedzialności, jaką ponoszą w tym zakresie podmioty zajmujące się produkcją oraz dystrybucją, realizuje działania oparte na modelu gospodarki o obiegu zamkniętym. Firma promuje również odpowiedzialne i proekologiczne podejście do biznesu.
CHEP jest pionierem poolingu paletowego. Koncepcja współużytkowania nośników takich jak palety jest korzystna zarówno dla firm, jak i dla środowiska naturalnego, ponieważ pomaga zmniejszyć koszty związane z ich zakupem i utrzymaniem, a także ogranicza ilość odpadów i zużycie surowców potrzebnych do produkcji nowych sztuk. W ten sposób CHEP przyczynia się do promowania zrównoważonej gospodarki o obiegu zamkniętym, w której zasoby są maksymalnie wykorzystywane.

Unijny cel klimatyczny do 2040 roku komentują organizacje pozarządowe

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

„Rozszerzona Odpowiedzialność Producenta – polityka środowiskowa, dialog i role interesariuszy” - konferencja Rekopol
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.