Komunikaty PR

Ciepło12 - komfort w domu w czasach niespokojnego klimatu

2021-03-23  |  07:00
Biuro prasowe
Kontakt
Alina Geniusz-Siuchnińska
Inntu

ul. Traugutta 115C
80-226 Gdańsk
alina.geniusz|inntu.pl| |alina.geniusz|inntu.pl
531 150 022
www.inntu.pl

Aura staje się wiosenna i na zewnątrz robi się coraz cieplej. Wiele osób odruchowo myśli “pora na wyłączenie ogrzewania”, tymczasem są dostępne nowoczesne technologie, które automatycznie wyłączą lub włączą ogrzewanie w zależności od temperatury zewnętrznej. Usługę Ciepło12, wykorzystującą automatykę pogodową, oferuje swoim klientom Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. 

 Ciepło12 to całoroczna usługa spółki EPEC, dzięki której klienci przez 12 miesięcy w roku mają nieprzerwany dostęp do ciepła sieciowego. Włączenie lub wyłączenie ogrzewania zależne jest od temperatury na zewnątrz. Najszczęściej wartością graniczną jest 12 st. C - gdy termometr pokazuję taką wartośc, węzeł cieplny załącza się. Jest to wartość domyślna, która może być dostosowana do preferencji klienta. Cały proces wykorzystuje automatykę pogodową. Umożliwia ona sterowanie temperaturą wody zasilającej instalację centralnego ogrzewania, w taki sposób, aby w budynku było tak samo ciepło bez względu na to, jaka temperatura jest na zewnątrz. 

Komfort cieplny przez cały rok

Wykorzystanie automatyki pogodowej, pozwala na zachowanie komfortu cieplnego budynku oraz zapobiega jego wychładzaniu. Dzięki automatyce pogodowej ilość ciepła w naszych kaloryferach zmniejszy się lub ogrzewanie automatycznie się wyłączy, gdy temperatura zewnętrzna wzrośnie powyżej ustalonego pułapu, na przykład 12 stopni. To samo w drugą stronę - gdy temperatura spadnie, ciepło popłynie w kaloryferach. 

Dzięki temu w mieszkaniu utrzymywana będzie stała temperatura, a zarządcy budynków nie muszą pamiętać o powiadomieniu odpowiednich służb, aby włączyć czy wyłączyć ogrzewanie. 

Korzyści dla mieszkańców? Oczywiste! 

Automatyczna regulacja uruchomienia lub wyłączenia dostaw ciepła zwalnia właściciela bądź administratora z konieczności obserwowania warunków pogodowych i podejmowania decyzji o włączeniu lub wyłączeniu ogrzewania. Mieszkańcy mają poczucie komfortu cieplnego, jest to szczególnie ważne dla osób starszych oraz dla rodzin z małymi dziećmi. 

- Korzystanie z rozwiązań automatyki pogodowej to wygodne rozwiązanie dla zarządców nieruchomości i  spółdzielni, a przede wszystkim - dla mieszkańców  - komentuje Edward Atanasiu, Dyrektor Ds. Zarządzania Infrastrukturą z Elbląskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. - Administrator nie musi pamiętać o powiadomieniu naszych służb, by włączyły lub włączyły ogrzewanie. Usługa Ciepło12 jest odpowiedzią na potrzeby naszych klientów, którzy nie chcą zastanawiać się, co zrobić przy wahaniach temperatury. W lutym jest nawet kilkanaście stopni powyżej zera, a w lipcu marzniemy przy 10 st. C - takie skrajności meteorologiczne coraz częściej u nas występują.

Dodatkowo, budynek jest chroniony przed wilgocią, a utrzymanie odpowiedniej temperatury w lokalu zapobiega rozwojowi grzybów oraz ogranicza niekorzystne zjawiska, takie jak pęknięcia, rysy, korozja, zawilgocenia.      

Taniej niż leczenie przeziębienia

A ile to kosztuje? Wbrew pozorom niewiele. Z analiz wynika, że całoroczne korzystanie z ciepła może zwiększyć rachunki maksymalnie o 2-3% w skali roku. Warto wziąć pod uwagę, że takim przypadku odpadają dodatkowe koszty wygenerowane przez dogrzewanie mieszkań grzejnikami elektrycznymi w chłodniejszych okresach czy koszty leczenie infekcji spowodowanych przebywaniem w wychłodzonym budynku. 

O EPEC

Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej odpowiada za dystrybucję ciepła i ciepłej wody do blisko 2 tys. odbiorców w Elblągu. Dysponuje siecią o łącznej długości prawie 200 km, zasilającą 2024 węzły cieplnych. Ponad połowa sieci jest w technologii preizolowanej. Wszystkie węzły ciepłownicze są wyposażone w układy regulacji automatycznej, firma wdrożyła także system zdalnego odczytu liczników ciepła. 

W ciągu ostatnich 8 lat przedsiębiorstwo zainwestowało ponad 109 mln zł w modernizację i rozwój sieci, pozyskując na ten cel 20,5 mln złotych ze środków unijnych.    

EPEC jest właścicielem ciepłowni węglowej „Dojazdowa” o mocy 40 MW, co pozwala na pokrycie ok. 20-25 proc. zapotrzebowania na energię cieplną.  

Przedsiębiorstwo zatrudnia 162 pracowników.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Inntu
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka PGE i Ørsted udostępnią terminal instalacyjny T5 w Gdańsku dla projektu Ocean Winds Biuro prasowe
2025-06-25 | 10:00

PGE i Ørsted udostępnią terminal instalacyjny T5 w Gdańsku dla projektu Ocean Winds

Spółka Ocean Winds oraz należąca do PGE i Ørsted spółka Elektrownia Wiatrowa Baltica-2 podpisały umowę rezerwacyjną, która umożliwi wykorzystanie
Energetyka Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja
2025-03-12 | 16:20

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Czy polityka klimatyczno-energetyczna może być przyjazna ludziom? Jak maksymalnie wykorzystać jej społeczne i ekonomiczne korzyści? O tym debatować będą eksperci podczas konferencji
Energetyka Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
2025-02-07 | 06:00

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

Zakup energii odnawialnej z farmy fotowoltaicznej w Miłkowicach jest jednym z czterech projektów Amazon w Polsce, opartym na OZE, które pomagają

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom

Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.

Transport

37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.

Prawo

Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.