Komunikaty PR

City break - najlepsze przekąski w podróży!

2024-05-24  |  09:00
Biuro prasowe

Dopiero co zdążyliśmy zapomnieć o majówce, a już szykuje się kolejny długi weekend. Jak pokazują kalendarze - tegoroczna czerwcówka rozpocznie się 30 maja i potrwa do 2 czerwca. Warto wykorzystać ten czas i wybrać się na kilkudniowy city break! Pamiętaj, kilkugodzinna podróż samochodem, pociągiem, czy samolotem bywa męcząca, dlatego warto spakować przekąski, które z przyjemnością zjemy w podróży. Co zatem najlepiej sprawdzi się w trasie? Podpowiadamy!

 

Jedzenie w podróży

Przekąski, które planujemy zabrać ze sobą w trasę, powinny zaspokoić głód, wytrzymać kilka godzin i nie dać się we znaki współpasażerom. Jest to szczególnie istotne, gdy planujemy podróżować transportem publicznym. Zrezygnujmy więc z aromatycznych cebularzy, kanapek z aromatycznymi wędlinami czy gotowanych jajek. Ich zapach może przeszkadzać innym, dlatego warto spakować do torby proste przekąski, które zachowają świeżość w transporcie i będą wygodne do zjedzenia. Przykładowo może to być sałatka z sezonowych i dorodnych warzyw czy owoców, których teraz pełno na okolicznych bazarkach. Do różnych warzyw czy owoców warto dołożyć białko, np. w postaci fasoli, ciecierzycy czy tofu. Do tego dressing z oliwą lub olejem roślinnym i pełnowartościowy posiłek gotowy! Nie rezygnuj całkowicie z kanapek, przygotowane z razowego pieczywa z dodatkiem warzyw stanowią sycący i pożywny prowiant w trakcie podróży. Przyszykuj więc pełnoziarnisty chleb lub grahamki, posmaruj pieczywo pastą z soczewicy, bobu czy czerwonej fasoli, dodaj liście rukoli, szpinaku, plaster rzodkiewki, awokado, pomidora i voila!

Do chrupania

Jako smaczny dodatek, warto zabrać ze sobą orzechy, bakalie, cząstki owoców czy pokrojone w słupki warzywa. Doskonale sprawdzą się twarde produkty, które rozpadną się w trakcie podróży ani nie pobrudzą naszych ubrań np. ciężko spieralnym sokiem. Co powiesz na apetyczne kawałki marchewki, papryki, ogórka, kalafiora czy selera naciowego? Możesz ułożyć je w okrągłym pojemniku na przekąski – w większym umieść świeże warzywa, a w mniejszym hummus lub inną pastę domowej roboty! W trasie bardzo dobrze sprawdzą się też sycące koktajle. Jeśli w natłoku obowiązków nie masz czasu na przygotowanie domowej roboty napoju, skorzystaj z roślinnych koktajli Huel. Dostępne są nawet wersje ze zwiększoną ilością białka i w kilku pysznych smakach, m.in. solony karmel, banan czy truskawka ze śmietanką. Ich główną zaletą jest łatwość przygotowania - potrzebujemy jedynie wody i shakera - dlatego bez problemy przyrządzimy go w podróży!mTo doskonała opcja na sycący posiłek, który dostarczy nam cennych wartości odżywczych i energii na dalsze kilometry!

W czasie zwiedzania…

City break to doskonała okazja do poznania miasta, zabytków, zwyczajów czy kuchni. W przerwie między jednym muzeum, a kolejnym, gdy do obiadu jeszcze daleko, warto mieć w plecaku przekąski na zaspokojenie małego głodu. Idealnie sprawdzą się bakalie, owoce np. banany, jabłka czy winogrona, a także zdrowe ciasteczka owsiane czy różnego rodzaju batony np. te od Huel (https://pl.huel.com/?utm_source=poland-media&utm_medium=pr&utm_campaign=polandpr-april24-pl&utm_content=all). Łasuchy mają w czym wybierać, bo batony dostępne są w kilku wariantach smakowych m.in. brownie, orzeszki ziemne i karmel, czekolada i karmel czy gorzka czekolada i maliny. A co najważniejsze - zawierają nieco mniej niż 200 kalorii oraz zbilansowany miks węglowodanów, białek, niezbędnych tłuszczów, błonnika, fitoskładników i wszystkie z 26 niezbędnych witamin i składników mineralnych. To smaczna, zdrowa, sycąca i kompletna odżywczo przekąska, która zaspokoi mały głód i zapewni nam energię na zwiedzanie miasta!

Nie zapomnij o napojach!

Jeśli nie masz czasu, by wypić przed wyjazdem poranny kubek aromatycznej kawy, możesz zabrać ją ze sobą. Kawa lub mocna herbata z cytryną zabrana w termosie to dobry pomysł na energetycznego kopa w podróży. Uważaj jednak, by nie poparzyć się gorącym napojem w trasie! Nie zapominaj również o odpowiednim nawadnianiu, to szczególnie ważne podczas wyczerpujących wycieczek w upalne dni. Miej więc zawsze w plecaku butelkę wody, po którą łatwo sięgniesz w trakcie zwiedzania.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł spożywczy Monster Munch z loterią - Rower Dobry Dla Ducha! Biuro prasowe
2024-07-02 | 08:00

Monster Munch z loterią - Rower Dobry Dla Ducha!

Monster Munch ogłasza start wyjątkowej loterii, której motywem przewodnim jest promowanie bezpiecznej jazdy na rowerze oraz korzyści płynących z kolarstwa. Do wygrania są
Przemysł spożywczy Wakacyjne odchudzanie - jak utrzymać motywację podczas zrzucania kilogramów?
2024-06-25 | 23:20

Wakacyjne odchudzanie - jak utrzymać motywację podczas zrzucania kilogramów?

Zapewne myślami jesteś już na wakacjach w nadmorskim kurorcie, ale sporym wyzwaniem wydaje się utrzymanie zdrowej diety podczas błogiego lenistwa na all inclusive. Ale jak tu nie
Przemysł spożywczy Etniczny street food i klasyka w nowej odsłonie
2024-06-24 | 11:15

Etniczny street food i klasyka w nowej odsłonie

Kolejną okazją do tego były warsztaty dla influencerów, zorganizowane w siedzibie Akademii – zabytkowym Dworku Ziemiańskim w Woli Suchożebrskiej. Tematem było grillowanie, a

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządy walczą o ustawę metropolitalną. Powstanie metropolii oznacza dodatkowe środki m.in. na walkę z wykluczeniem transportowym

O uzyskanie statusu metropolii od lat walczą m.in. Trójmiasto, Łódź czy Warszawa. Teraz miasta łączą siły i dyskutują o jednym wspólnym projekcie ustawy metropolitalnej. Choć każdy ośrodek ma inną specyfikę, wszystkie liczą, że odpowiednie przepisy na temat współpracy największych miast z okolicznymi gminami przyniosą wiele korzyści. Jednym z kluczowych obszarów, który może na tym zyskać, jest transport publiczny. Powstanie metropolii oznaczałoby dodatkowe środki na walkę z wykluczeniem komunikacyjnym w małych miejscowościach.

Handel

Europejskie sklepy internetowe skarżą się na nieuczciwą konkurencję z Chin. Apelują o lepszy nadzór nad rynkiem

Chińskie platformy marketplace podbijają europejski rynek e-commerce, a liczba ich klientów w Europie szybko rośnie – w 2023 roku w państwach UE oraz w Wielkiej Brytanii udział konsumentów, którzy dokonali zakupów w handlu elektronicznym od chińskich sprzedawców, wynosił 40 proc. lub więcej. Działalność chińskich sprzedawców wywołuje jednak szereg zarzutów, dotyczących m.in. sposobu i zakresu zbierania danych osobowych oraz ich późniejszego wykorzystywania, bezpieczeństwa produktów sprzedawanych europejskim konsumentom, sposobu ich reklamowania oraz nieuczciwych metod konkurencji, które szkodzą firmom działającym na terenie Unii. Te podkreślają, że nie boją się konkurencji z Azji, ale apelują do regulatorów o lepszą egzekucję przepisów, które powinny obowiązywać wszystkich graczy na rynku.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.