City Point Targówek: 70% powierzchni hali C2 objęte umowami pre-let
Spółka joint venture utworzona przez Partners Group, jedną z największych prywatnych firm inwestycyjnych działającą w imieniu swoich klientów oraz Peakside Capital Advisors, partnera operacyjnego w zakresie inwestowania i zarządzania aktywami w europejskiej branży logistycznej, zawarła umowy najmu na ponad 16 000 mkw. powierzchni w City Point Targówek. Tym samym zakontraktowane zostało już ponad 70% nowoczesnej powierzchni w powstającym budynku C2. Jego ukończenie planowane jest jeszcze w tym roku. To jednocześnie pierwszy obiekt typu multi-let w ramach etapowej przebudowy parku logistycznego.
Partners Group oraz Peakside Capital Advisors w ramach współpracy joint venture realizują kompleksową przebudowę City Point Targówek. W przygotowywanym budynku C2 zakontraktowanych zostało już ponad 16 000 mkw. nowoczesnej powierzchni. To ponad 70% docelowej przestrzeni tego obiektu.
Budynek C2 jest obecnie w trakcie budowy i zaoferuje łącznie ponad 25 000 mkw. powierzchni. Pojedyncze moduły miejskie będą liczyły od 1 600 do 4 300 mkw.
Większość umów najmu została podpisana z dotychczasowymi najemcami parku logistycznego City Point Targówek. Pozwoliło to na płynną kontynuację ich działalności. Zachowają ten sam adres i bardzo atrakcyjną lokalizację miejską, przy jednoczesnym podniesieniu komfortu i standardu wykorzystywanej przestrzeni do poziomu klasy A.
- Sukces w zakresie najmu odzwierciedla nasze zaangażowanie w dostarczaniu wysokiej jakości, elastycznych i zrównoważonych powierzchni, które w pełni zaspokajają potrzeby współczesnych firm. Potwierdza to również duże zapotrzebowanie na nowoczesne obiekty, które nie tylko wspierają efektywność operacyjną, ale także promują odpowiedzialność za środowisko. – mówi Roman Skowroński, Dyrektor Zarządzający Peakside Capital Advisors w Polsce.
Przebudowa City Point Targówek została zaprojektowana ze szczególnym uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju. Zainstalowane najnowocześniejsze systemy fotowoltaiczne będą generować szacunkowo co najmniej 25% energii zużywanej przez cały park. W ramach inwestycji powstaną także m.in. stacje ładowania pojazdów elektrycznych, nowoczesne strefy rekreacyjne oraz zagospodarowane tereny zielone. Celem prowadzonej rewitalizacji terenów poprzemysłowych jest uzyskanie dla nowych nieruchomości certyfikatów na poziomie BREEAM Excellent, LEED Gold, a także WELL Health Safety Rating.
City Point Targówek, zaprojektowany z myślą o zróżnicowanych potrzebach najemców, oferuje elastyczne, nowoczesne i zrównoważone powierzchnie magazynowo-biurowe. Dopasowane są idealnie do potrzeb firm logistycznych, e-commerce i produkcyjnych poszukujących przestrzeni miejskiej.
City Point Targówek wchodzi w skład portfela logistycznego zakupionego przez Partners Group i Peakside Capital Advisors w ramach współpracy joint venture. Oprócz inwestycji na Targówku w portfolio znajdują się jeszcze dwa miejskie parki magazynowe: Logistics Point Raszyn i Logistics Point Piaseczno.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

60 proc. młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE. Chcą mieć udział w kształtowaniu jej polityk
Tegoroczny Eurobarometr wskazuje, że sześciu na 10 młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE i uważa, że ich kraje korzystają z obecności w Unii. Doceniają przede wszystkim swobodę podróżowania bez granic i paszportów. Jednocześnie deklarują chęć większego wpływu na kierunek, w którym rozwijana jest wspólnota, i wskazują na nowe wyzwania, przed którymi stoi ich pokolenie i którymi UE powinna się zająć.
Konsument
Branża pomp ciepła w Polsce odczuwa konsekwencje dezinformacji. Krążące mity zniechęcają do tej technologii

Przedstawiciele branży pomp ciepła biją na alarm: mity i dezinformacja krążące w przestrzeni publicznej, brak wystarczającego wsparcia informacyjnego rządu i nieprawidłowości w działalności nieuczciwych firm w poprzedniej edycji programu Czyste Powietrze – to główne przyczyny pogorszenia wizerunku tej technologii. Branża walczy z dezinformacją i stara się wzmacniać świadomość społeczną w zakresie ekologicznych i ekonomicznych korzyści z instalacji pomp ciepła. Jednocześnie podkreśla potrzebę kompleksowych działań ze wsparciem rządu.
Handel
W UE trwa dyskusja o większej kontroli przesyłek e-commerce o wartości poniżej 150 euro. Zwolnienie z cła jest nadużywane

Do Europy w ubiegłym roku trafiło ok. 4,5 mld przesyłek e-commerce o niskiej wartości, czyli poniżej progu 150 euro, który zwalnia z cła. To dwa razy więcej niż w 2023 roku. W 65 proc. przypadków wartość przesyłki jest zaniżana właśnie z uwagi na politykę celną, co zdaniem instytucji unijnych jest naruszeniem uczciwej konkurencji. W dodatku wiele z tych produktów nie spełnia norm bezpieczeństwa czy norm środowiskowych wymaganych w Europie. Dlatego trwa dyskusja nad tym, jak zwiększyć kontrolę nad wpływającymi z zagranicy paczkami.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.