City Point Targówek: 70% powierzchni hali C2 objęte umowami pre-let
Spółka joint venture utworzona przez Partners Group, jedną z największych prywatnych firm inwestycyjnych działającą w imieniu swoich klientów oraz Peakside Capital Advisors, partnera operacyjnego w zakresie inwestowania i zarządzania aktywami w europejskiej branży logistycznej, zawarła umowy najmu na ponad 16 000 mkw. powierzchni w City Point Targówek. Tym samym zakontraktowane zostało już ponad 70% nowoczesnej powierzchni w powstającym budynku C2. Jego ukończenie planowane jest jeszcze w tym roku. To jednocześnie pierwszy obiekt typu multi-let w ramach etapowej przebudowy parku logistycznego.
Partners Group oraz Peakside Capital Advisors w ramach współpracy joint venture realizują kompleksową przebudowę City Point Targówek. W przygotowywanym budynku C2 zakontraktowanych zostało już ponad 16 000 mkw. nowoczesnej powierzchni. To ponad 70% docelowej przestrzeni tego obiektu.
Budynek C2 jest obecnie w trakcie budowy i zaoferuje łącznie ponad 25 000 mkw. powierzchni. Pojedyncze moduły miejskie będą liczyły od 1 600 do 4 300 mkw.
Większość umów najmu została podpisana z dotychczasowymi najemcami parku logistycznego City Point Targówek. Pozwoliło to na płynną kontynuację ich działalności. Zachowają ten sam adres i bardzo atrakcyjną lokalizację miejską, przy jednoczesnym podniesieniu komfortu i standardu wykorzystywanej przestrzeni do poziomu klasy A.
- Sukces w zakresie najmu odzwierciedla nasze zaangażowanie w dostarczaniu wysokiej jakości, elastycznych i zrównoważonych powierzchni, które w pełni zaspokajają potrzeby współczesnych firm. Potwierdza to również duże zapotrzebowanie na nowoczesne obiekty, które nie tylko wspierają efektywność operacyjną, ale także promują odpowiedzialność za środowisko. – mówi Roman Skowroński, Dyrektor Zarządzający Peakside Capital Advisors w Polsce.
Przebudowa City Point Targówek została zaprojektowana ze szczególnym uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju. Zainstalowane najnowocześniejsze systemy fotowoltaiczne będą generować szacunkowo co najmniej 25% energii zużywanej przez cały park. W ramach inwestycji powstaną także m.in. stacje ładowania pojazdów elektrycznych, nowoczesne strefy rekreacyjne oraz zagospodarowane tereny zielone. Celem prowadzonej rewitalizacji terenów poprzemysłowych jest uzyskanie dla nowych nieruchomości certyfikatów na poziomie BREEAM Excellent, LEED Gold, a także WELL Health Safety Rating.
City Point Targówek, zaprojektowany z myślą o zróżnicowanych potrzebach najemców, oferuje elastyczne, nowoczesne i zrównoważone powierzchnie magazynowo-biurowe. Dopasowane są idealnie do potrzeb firm logistycznych, e-commerce i produkcyjnych poszukujących przestrzeni miejskiej.
City Point Targówek wchodzi w skład portfela logistycznego zakupionego przez Partners Group i Peakside Capital Advisors w ramach współpracy joint venture. Oprócz inwestycji na Targówku w portfolio znajdują się jeszcze dwa miejskie parki magazynowe: Logistics Point Raszyn i Logistics Point Piaseczno.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Prace nad unijnym budżetem po 2027 roku nabierają tempa. Projekt ma być gotowy w lipcu
W Parlamencie Europejskim głosowanie nad sprawozdaniem dotyczącym wieloletniego budżetu UE na lata 2028–2034. Uwzględnia ono stanowisko PE ws. priorytetów na kolejną perspektywę finansową, ale też struktury i zasobów budżetu. Priorytetem ma być m.in. kwestia obronności ze względu na globalne napięcia geopolityczne i wojnę w Ukrainie. Zdaniem europosła PiS w pracach nad wieloletnimi ramami finansowymi brakuje rzetelnej debaty o źródłach finansowania planowanych wydatków i konieczności szukania oszczędności. Obawia się przy tym niekorzystnych zmian w polityce spójności i polityce rolnej.
Handel
Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić

Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.
Prawo
PE pracuje nad zmianą rozliczania redukcji emisji CO2 dla nowych aut. Producenci mogą uniknąć wysokich kar

Na wtorkowym posiedzeniu Parlamentu Europejskiego posłowie zgodzili się w trybie pilnym procedować kwestię zmiany dotyczącej redukcji emisji CO2 dla nowych aut osobowych i dostawczych. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się w czwartek 8 maja. Dzięki zmianie podejścia do obowiązku corocznej redukcji dwutlenku węgla producenci samochodów mogą uniknąć grożących im kar, które pewnie przełożyłyby się na wzrost cen dla klienta końcowego oraz na dalsze pogorszenie kondycji branży.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.