Komunikaty PR

Co zrobić, gdy dostępne modele plomb się nie sprawdzają?

2021-04-07  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Kuźma-Filipek
Lawenda Public Relations

Al. Ks. Józefa Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
agnieszka|lawendapr.com| |agnieszka|lawendapr.com
48601991089
www.lawendapr.com

Odpowiedni dobór metod zabezpieczenia produktów, pomieszczeń czy transportu decyduje o bezpieczeństwie całej firmy. Często okazuje się, że gotowe rozwiązania na rynku zabezpieczeń i zamknięć nie spełnią wszystkich wymagań. Powstaje wtedy pytanie, czy można opracować nowe tak, aby odpowiadały na wszystkie potrzeby i zapewniały pełne bezpieczeństwo. Takie otwarte podejście wyróżnia firmę Silny&Salamon, która plomby „szyje na miarę”. 

Jak się okazuje, spełnienie oczekiwań klientów w zakresie zabezpieczeń nie jest łatwe, a cały wachlarz różnorodnych plomb plastikowych, metalowych, butelkowych, linkowych, licznikowych, elektronicznych czy spożywczych, mimo że szeroki, czasem nie obejmuje rozwiązań, które mają sprostać specyficznym wymaganiom. Zdarza się, że kluczową rolę odgrywają milimetry - tyle wystarczy, by standardowa plomba nie była w stanie przejść przez otwór zabezpieczanego elementu. Nie każdy zwróci na to uwagę, planując całościowe procesy logistyczne.

Jak mówi Katarzyna Bieńkowska, prezes zarządu firmy Silny&Salamon, pracę z klientem rozpoczyna się zazwyczaj od audytu bezpieczeństwa, by doradzić jak zabezpieczyć procesy logistyczne, a następnie zaproponować rozwiązania, które zapewnią bezpieczeństwo na każdym etapie. – Doświadczenie pokazuje, że często z klientem trzeba zrobić dodatkowy krok, by wspólnie opracować najlepsze rozwiązanie. Czasem wymaga to wręcz podjęcia prac projektowych, by stworzyć unikatowe zabezpieczenie, który sprosta wymaganiom. Nie byłoby to możliwe bez wieloletniego doświadczenia, które pozwala zadać klientowi odpowiednie pytania i dobrze go zrozumieć – dodaje.

Jakie problemy wymagają unikalnych rozwiązań?

Przykładem takiej sytuacji był klient Silny&Salamon z branży chemicznej, który potrzebował bezpiecznych zamknięć worków typu big bag do przechowywania nawozów. Dostępne na rynku plomby zsuwały się, poza tym firma chciała nanieść oznaczenie numeru zmiany, która produkowała daną partię.

–  Po przeprowadzeniu testów z wykorzystaniem różnych typów zabezpieczeń, wspólnie z klientem uznaliśmy, że należy stworzyć zupełnie nową plombę plastikową. Została więc opracowana, jedyna na rynku, wytrzymała plomba z 8 kolcami – podkreśla Katarzyna Bieńkowska.

W trakcie dalszych rozmów okazało się, że klient potrzebuje również rozwiązania do znakowania i identyfikacji produktów schodzących z linii produkcyjnej, które sprawdzi się w trudnych warunkach środowiskowych. Dzięki specjalistom z Silny&Salamon, transport i magazynowanie worków jest obecnie bezpieczne i nie przysparza dodatkowych problemów, ponieważ dobrano zamknięcie z odpowiednią wytrzymałością na rozerwanie, optymalną liczbą i wysokością kolców zapobiegających zsuwaniu się zabezpieczenia z worka. Poza tym, po wprowadzeniu precyzyjnego oznakowania opakowań przy użyciu plomby z numerem partii produkcyjnej i datą produkcji, klient w łatwy sposób uzyskał pełen ogląd stanu partii towaru.

Inny klient, firma z branży retail, szukała rozwiązania, które poprawi ergonomię procesu plombowania metalowych boksów transportowych. Dotychczas pracownicy pobierali losowe plomby z opakowania zbiorczego, umieszczonego z dala od miejsca plombowania. Silny&Salamon rozwiązał problem, projektując i szyjąc pasy do plomb, w których umieszczano 12, kolejno ponumerowanych zabezpieczeń, gotowych do użycia na miejscu pracy.

Z kolei wiodąca firma z branży kurierskiej, z którą współpracę Silny&Salamon rozpoczęła się przed laty od standardowych plomb, zgłosiła problem dużej liczby uszkodzonych lub utraconych skanerów kurierskich i terminali płatniczych, na co dzień używanych przez kurierów. Stworzono więc dedykowane rozwiązanie, które rozwiązało ten problem. Było to etui ochronne na urządzenia mobilne z dwoma różnymi mocowaniami do paska u spodni, zamykane na rzep, wzmocnione pianką, by wydłużyć żywotność, dodatkowo oznaczone logotypem.

Plomby pod lupą

By zabezpieczenie skutecznie pełniło swoją funkcję, musi być dopracowane z dbałością o szczegóły. Bez przejścia odpowiednich kroków z klientem i zadania zestawu właściwych pytań, nie jest możliwie zaprojektowanie czy dobranie właściwego produktu.

Precyzyjna informacja o funkcji zabezpieczenia, czy ma stanowić ono tylko utrudnienie naruszenia czy może dostarczać dodatkowe informacje, będzie pierwszym krokiem do dalszego doboru właściwego rozwiązania. Często stoi za tym pracochłonny proces projektowy, by dobrać technologię i zdecydować czy wystarczy jednorazowa plomba mechaniczna, czy warto jednak zainwestować w jej inteligentną wersję z RFID lub wielokrotnego użytku z GPS-em. Kolejna kwestia to dostosowanie materiału, z jakiego wykonana jest plomba, do warunków środowiska, w którym  będzie  wykorzystana. Wybór właściwego - plastiku, metalu czy materiału niejednorodnego - jest istotny nie tylko ze względu na oczekiwaną wytrzymałość czy trwałość zabezpieczenia, ale także jego utylizację. Jak się okazuje, trwałe oznakowanie czy kolorystyka, poza dobranym przez firmę ogólnym systemem oznaczeń, może także ułatwić odczyt czy wesprzeć procesy logistyczne.

30 lat doświadczenia w tworzeniu zabezpieczeń i znajomość specyfiki wielu branż umożliwia spółce Silny&Salamon identyfikować indywidualne potrzeby, by dobrać lub stworzyć od podstaw najlepsze rozwiązania.

Więcej informacji o firmie znajduje się na www.plomby.biz i www.pakowanie.biz oraz na profilach LinkedIn: Silny & Salamon Sp. z o.o. (profil główny) i Silny & Salamon - wyłączny dystrybutor APS Autobag.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Lawenda Public Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane? Biuro prasowe
2025-03-18 | 12:40

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zwyżki nożycowe to jeden z kilku typów podnośników koszowych. Cechują się one bardzo kompaktową konstrukcją, dlatego sprawdzają się przy pracach, w których
Przemysł Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie
2025-01-23 | 11:00

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Wybór właściwego sprzętu spawalniczego to kluczowy element każdej firmy zajmującej się obróbką metali. Wśród wielu dostępnych na rynku rozwiązań szczególnie
Przemysł Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
2024-12-27 | 17:30

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic

Adaptico to firma z siedzibą w Katowicach, która zajmuje się dystrybucją produktów i systemów zwiększających bezpieczeństwo w zakładach pracy. Firma

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów

W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.

Handel

Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.