Komunikaty PR

Coraz bliżej do Evertiq Expo w Warszawie! Targi startują już 24.10.

2024-10-23  |  10:00
Biuro prasowe

Już jutro, od godz. 9.00 do 16.00, Stadion Narodowy w Warszawie zamieni się w arenę spotkań globalnych producentów, projektantów oraz dystrybutorów elektroniki. Międzynarodowe targi połączone z konferencją poprzedzi uroczysta kolacja networkingowa z udziałem wystawców reprezentujących kluczowe sektory elektroniki, która odbędzie się jeszcze dzisiaj.

Organizator Evertiq Expo od dekady prezentuje w Polsce najnowsze trendy i innowacyjne rozwiązania z sektora elektroniki, rynku EMS, PCB, automatyki, robotyki oraz fotoniki. Po zakończonej sukcesem czerwcowej edycji targów w Krakowie nadszedł czas na celebrowanie największego święta branży elektronicznej w Polsce, której serce po raz kolejny zabije w Warszawie.

- Z radością obserwujemy, jak duże zainteresowanie budzi 9. edycja targów Evertiq Expo. W wydarzeniu zapowiedzieli udział czołowi przedstawiciele branży elektronicznej, którzy spotkają się w centralnym miejscu Europy, aby wymieniać się doświadczeniami, dyskutować o najnowszych trendach, wzmacniać relacje biznesowe oraz nawiązywać nowe kontakty handlowe. W najbliższy czwartek Warszawa stanie się stolicą międzynarodowej myśli technologicznej i nowatorskich rozwiązań z obszaru elektroniki, w której dynamicznym rozwoju tkwi potencjał zmieniania świat na lepszy. Serdecznie zapraszam wszystkich odwiedzających do bezpłatnego udziału w tym niezwykłym wydarzeniu! - mówi Daniel Myrtenblad, project manager Evertiq Expo.

Corocznej ekspozycji prezentującej najnowsze rozwiązania technologiczne towarzyszyć będzie konferencja z udziałem ekspertów. Zainaguruje ją wystąpienie Rafała Maślanki, Project Managera z firmy FITECH, który opowie o mechanicznych, elektrycznych i softwarowych rozwiązaniach stosowanych przy budowie zrobotyzowanych stanowisk. Następnie głos zabierze Tadeusz Asyngier, Starszy Inżynier Aplikacyjny z firmy Tektronix-Tespol, który podzieli się praktycznymi wskazówkami związanymi z wykorzystaniem aparatury pomiarowej w procesie projektowania urządzeń elektronicznych.

O zaletach płynących z wdrożenia innowacyjnej technologii laserowej oraz jej coraz korzystniejszej relacji jakości do ceny opowie Marek Zduńczyk, Doradca techniczno-handlowy w LPKF/SE Spezial Electronic. Jarosław Klofczyński z Semiconductor Obsolescence Management zdradzi natomiast, jak zarządzać wycofywanymi z użycia komponentami elektronicznymi oraz wyjaśni, jak ich skracający się cykl życia wpływa na półprzewodniki. 

Innowacyjne podejście do ochrony komponentów elektronicznych z wykorzystaniem termpoprzewodzących granulatów zaprezentuje Marcin Mierzejewski, Thermal Specialist w DACPOL/KERAFOL – Keramische Folien. A w świat kosmicznych wyzwań elektroniki rakietowej, realizowanych w ekstremalnych warunkach, presji czasu i licznych przeciwnościach losu wprowadzą uczestników Piotr Sławęcki i Wojciech Żebrowski z zespołu Elektroniki Rakiet AGH Space Systems.

Druga część międzynarodowego święta elektroniki w Warszawie upłynie pod znakiem automatycznej poprawności montażu przewlekanego THT z użyciem automatycznej inspekcji optycznej (AOI), o której opowie Karol Sowa, ekspert w zakresie procesów w Sowa Electronics. Następnie Dieter G. Weiss, założyciel in4ma i Data4PCB Market Research wraz z ekspertką z in4ma Market Research – dr Mareike Haass, wyjaśnią, z czego wynikają rożnice pomiędzy działalnością firm z sektora EMS w zachodniej i wschodniej części Europy oraz wskażą perspektywy ich rozwoju.

Przypadająca na październik, czyli Miesiąc Świadomości Raka Piersi, 9. edycja Evertiq Expo w Warszawie minie pod znakiem zwiększania świadomości w obszarze profilaktyki nowotworów. Organizator targów zaangażował się we wsparcie działań fundacji Cancerfonden i postawił sobie za cel popularyzowanie nowych idei w obszarze leczenia raka piersi. W gronie prelegentów nie mogło więc zabraknąć przedstawicieli polskiej firmy SDS Optic, którzy przybliżą kulisy procesu tworzenia i rozwoju innowacyjnych urządzeń diagnostyki molekuralnej w czasie rzeczywistym. W trakcie wydarzenia Karol Maryniowski i Marcin Zybert opowiedzą m.in. jak technologie fotoniczne i optoelektroniczne pomagają wykrywać biomarkery raka piersi HER2+.

Zwieńczeniem największego święta branży elektronicznej w Polsce będzie inspirujący panel dyskusyjny, który poprowadzi Ewelina Bednarz z portalu Evertiq. Jej goście – Dorota Łozowska z WM Eltar, Sławomir Tkacz, z Elhurt EMS, Janusz Wasylew z firmy Technosystem i Marcin Żelechowski z przedsiębiorstwa TRUMPF Huettinger odpowiedzą na pytania dotyczące przyszłości sektora EMS w Europie Środkowo-Wschodniej. Zastanowią się też nad tym, czy Polska stanie się regionalną potęgą w tym obszarze i jakie działania może obecnie podejmować rodzimy biznes, aby odnosić globalne sukcesy w sektorze EMS.

Udział w targach w roli uczestnika jest bezpłatny. Aby dołączyć do wydarzenia, wystarczy zarejestrować się pod linkiem: https://evertiq.pl/expo/waw2024_visit.

Patronat nad wydarzeniem objęli: magazyn Przedsiębiorcy@eu, Klub Integracji Europejskiej, Staleo.pl, Zrobotyzowany.pl, portal Mikrokontroler, a także czasopisma i portale: elektrotechnikAUTOMATYK oraz MM Magazyn Przemysłowy.

O Evertiq EXPO:

Evertiq AB jest organizatorem znanych na całym świecie eventów dla branży elektronicznej – Evertiq Expo. Pierwsza edycja targów odbyła się 2011 r. pod nazwą TEC (The Evertiq Conference) w szwedzkim mieście Lund. Od tego czasu kilka razy w roku w różnych częściach Europy nieprzerwanie odbywają się targi skupiające czołowych projektantów, producentów, dystrybutorów i pasjonatów branży elektronicznej. W tym roku święto branży elektronicznej jest organizowane w Polsce (w Krakowie i Warszawie), Niemczech (Berlin), Szwecji (Malmo, Goteborg), Francji (Sofphia Antipolis) i Finlandii (Tampere).

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty

W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.

Problemy społeczne

Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej

W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.

Zagranica

Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia

USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.