Coraz bliżej premiery Warhammer Age of Sigmar: Tempestfall

Podczas tegorocznego Festiwalu Warhammer Skulls, fani tego popularnego uniwersum mieli możliwość zapoznać się z najnowszym zwiastunem Warhammer Age of Sigmar: Tempestfall. Mowa o flagowym tytule Carbon Studio, notowanego na NewConnect specjalisty w dziedzinie developmentu technologii Virtual Reality. W ramach wydarzenia twórcy gry rozpoczęli także zapisy do zamkniętej wersji beta. Premiera tytułu dedykowana na PC VR oraz Oculus Quest i Oculus Quest 2 zaplanowana jest na drugą połowę tego roku. Aktualnie na kanale Discord projektu trwa konkurs z listą życzeń. Zapisy przyjmowane są do 10 czerwca.
- Za nami Festiwal Warhammer Skulls, branżowe wydarzenie dedykowane fanom uniwersum Warhammer Age of Sigmar. W ramach eventu odbyły się pokazy najlepszych gier. Nie mogło więc i zabraknąć Warhammer Age of Sigmar: Tempestfall, czyli naszego największego obecnie projektu VR. Był to idealny moment do zaprezentowania nowych materiałów z gry, 3 czerwca udostępniliśmy najnowszy trailer. To doskonałe zobrazowanie klimatu naszej emocjonującej rozgrywki. Wiemy, że gracze od dawna czekali na update z naszej strony – mówi Aleksander Caban, członek zarządu Carbon Studio. – Tempestfall od samego początku cieszy się niegasnącym zainteresowaniem, tym bardziej miło mi ogłosić, że wraz ze wspomnianym pokazem, rozpoczęliśmy także zapisy do beta testów na oficjalnym kanale Discord. Zapisy trwają do 10 czerwca. Szczegóły znajdują się także na naszej stronie internetowej. – dodaje Aleksander Caban.
Kampania Tempestfall rozpoczyna się po niszczycielskim wydarzeniu znanym jako Necroquake w Krainie Śmierci. Potężna eksplozja mrocznej magii spowodowała powstanie sił Nighthaunt we wszystkich Krainach Śmiertelników. W odpowiedzi, Wielkie Przymierze Zakonu, powołało specjalny oddział wojowników, obdarzonych nadludzką szybkością, siłą i wytrzymałością, którzy są ucieleśnieniem gniewu Sigmara. Zadaniem gracza jest wcielenie się w rolę Lorda Arcanum Castora Stormscryera i zbadania nowego zagrożenia dla Krain Śmiertelników. W tym celu wykorzystywać będzie system oparty na gestach rąk, zaimplementowany w grze.
- Uniwersum Warhammera stanowi podstawę kilkudziesięciu książek oraz gier komputerowych i karcianych, przez co od lat zdobywa ogromną rzeszę fanów na całym świecie. Popularny świat fantasy posiada niezwykły potencjał do wykreowania widowiskowej i rozbudowanej gry strategicznej. Zamierzamy to wykorzystać, co ciekawe w niestandardowy sposób, bowiem Tempestfall to pierwszy projekt z tego uniwersum, który osadzony będzie w technologii wirtualnej rzeczywistości, z czego jesteśmy niezwykle dumni. Jednocześnie motywuje to nas do dalszego udoskonalania tytułu, tak by finalnie projekt spełnił wysokie oczekiwania fanów zarówno uniwersum, jak i gier VR. Projekt, przy którym pracujemy od stycznia 2020 r., zadebiutuje na rynku w drugiej połowie roku. Pojawi się w wersji na PC VR oraz na bezprzewodowe gogle Oculus Quest i Oculus Quest 2. Zachęcamy do śledzenia karty Steam oraz strony https://tempestfall.com/ – mówi Karolina Koszuta, członek zarządu Carbon Studio.
Budżet gry wynosi ok. 2,1 mln zł. Carbon Studio w projekcie pełni rolę zarówno producenta, jak i wydawcy. - Liczymy na to, że premiera Tempestfall będzie bardzo udana, co następnie wpłynie m.in. na wzrost wyników finansowych Carbon Studio w kolejnych kwartałach.– mówi Aleksander Caban.
Do końca 2021 r. Carbon Studio planuje przeniesienie notowań akcji spółki z rynku NewConnect na główny parkiet GPW w Warszawie.

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.