Coraz pełniej na Żeraniu: OKAM podpisał kolejne 4 umowy najmu
Nowi klienci OKAM, dysponującym na warszawskim Żeraniu przestrzenią na nieruchomości przy ul. Jagiellońskiej 88, zajmą odpowiednio powierzchnię magazynową o wielkości 1.106 mkw, teren magazynowo-produkcyjny o rozmiarze 422 mkw, 157 mkw oraz 1.293 mkw w hali przeznaczonej także na działalność magazynowo-produkcyjną.
Jednym z przyszłych najemców jest Fundacja Habitat for Humanity Poland, która realizuje projekty mające na celu zapewnienie godnego miejsca do życia osobom niezamożnym, które nie dysponują przestrzenią do zamieszkania lub mieszkają poniżej dopuszczalnych standardów. Organizacja m.in. remontuje domy i mieszkania przy zaangażowaniu wspieranych rodzin, a także wsparciu Partnerów ze świata biznesu, oferujących fundusze, materiały budowlane, doposażenie czy pracę wolontariacką swoich pracowników. Na Żeraniu Fundacja zajmie powierzchnię magazynową o wielkości 1.106 mkw.
Do grona najemców dołączają również dwie firmy specjalizujące się w produkcji artykułów metalowych, jedna z nich wynajęła powierzchnię magazynowo-produkcyjną o wielkości 422 mkw, zaś druga zajmie podobną przestrzeń wynoszącą 157 mkw. W ostatnich dniach OKAM podpisał również umowę najmu z firmą SeaFinder na 1.293 mkw.
Dzięki swojemu zróżnicowaniu przestrzennemu czy atrakcyjnemu umiejscowieniu terenu nasza oferta na Żeraniu dostosowana jest do potrzeb różnych najemców. Dlatego miejsce dla swojej działalności znajdują tu zarówno firmy produkcyjne, jak i urzędy czy NGO. W ostatnim czasie sfinalizowaliśmy kilka nowych umów najmu - w ten sposób przy ul. Jagiellońskiej mamy zagospodarowaną już znaczną część przestrzeni - wciąż jednak jest tu miejsce na siedzibę czy aktywność biznesową dla organizacji i przedsiębiorstw o różnym profilu - podkreśla Arie Koren, CEO OKAM City oraz Prezes Zarządu OKAM Capital.
Cały kompleks na Żeraniu obejmuje 62 hektarowy teren, na którym kiedyś działała Fabryka Samochodów Osobowych (FSO). Znajduje się tu całościowo: 14.000 mkw powierzchni biurowej i usługowej, 170.000 mkw przestrzeni magazynowych, a także 200.000 mkw powierzchni otwartej w postaci placów i parkingów. Żerań posiada bliski dostęp do trasy ekspresowej S8, ale także dobry dojazd do centrum Warszawy – m.in. dzięki komunikacji miejskiej. Przystanki autobusowe i tramwajowe, ale także ścieżki rowerowe umiejscowione są w niedalekiej odległości od wjazdu na teren kompleksu. Wyróżnikiem działki OKAM na Żeraniu jest także to, że jako jedyna lokalizacja w polskiej stolicy dysponuje ona własną bocznicą kolejową.
Na terenie należącym do OKAM przy ul. Jagiellońskiej 88 znajduje się nadal przestrzeń do wynajęcia - w tym hale magazynowe i produkcyjne od 100 mkw, przestrzenie biurowe o metrażach od 20 do 1.000 mkw czy place ekspozycyjne, powierzchnie reklamowe oraz obiekty na plany filmowe, eventy czy sesje zdjęciowe. Zainteresowane najmem podmioty do dyspozycji mają jeszcze niemal 64.000 mkw przestrzeni magazynowych, blisko 5.000 mkw powierzchni biurowej i usługowej, a także około 27.000 mkw powierzchni otwartej w postaci placów.
Niedawno do najemców na tym terenie dołączyła warszawska Izba Administracji Skarbowej (powierzchnia biurowa o wielkości ponad 640 mkw oraz plac o powierzchni 2.000 mkw), operator intermoderalny LOCONI Intermodal (niemal 2.000 mkw przestrzeni biurowo-magazynowych i blisko 80.000 mkw powierzchni pod transport na terenie kolejowego terminalu kontenerowego), FineTech Construction (1.185 mkw powierzchni, w tym 72 mkw w budynku z powierzchnią magazynową) czy producent frontów meblowych Nesting Polska (hala nr 2 o powierzchni magazynowej blisko 500 mkw.)

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Jednorazowe opakowania z plastiku mają do 2030 roku zniknąć z lokali gastronomicznych. Przekonanie klientów do pojemników wielorazowych może być wyzwaniem
Unijne przepisy zobowiązują firmy z branży HoReCa do ograniczenia w perspektywie 2030 roku jednorazowych opakowań z tworzyw sztucznych i zastąpienia choć części z nich opakowaniami wielorazowymi. Choć wielu Europejczyków pozytywnie odnosi się do oferowania opakowań wielorazowych przez lokale gastronomiczne, zaangażowanie użytkowników w zwrot pojemników może się okazać wyzwaniem.
Handel
Zbliża się szczyt UE–Chiny. Głównym tematem spotkania będzie polityka handlowa, w tym cła

Unia Europejska i Chiny odpowiadają łącznie za niemal 30 proc. światowego handlu, ale Europa wciąż ma ogromny deficyt handlowy w wymianie z Państwem Środka. Ostatnio relacje między Pekinem a Brukselą były pełne napięć, choćby w kwestii europejskich ceł na elektryki, chińskich ograniczeń eksportu metali ziem rzadkich, czy braku równowagi w dostępie do rynków. Szczyt UE–Chiny odbędzie się ponad półtora roku po poprzednim.
Polityka
Dane statystyczne pomogą przyspieszyć rozwój turystyki. Posłużą również do promocji turystycznej Polski

Główny Urząd Statystyczny we współpracy z resortem turystyki buduje nowoczesny portal analityczny Turystyka+. To interaktywne narzędzie, które umożliwia śledzenie zmian i porównywanie danych. Celem projektu jest wsparcie rozwoju turystyki na wielu poziomach – nie tylko krajowym, ale również lokalnym i regionalnym. Ma on być pomocny zarówno w podejmowaniu decyzji politycznych dotyczących infrastruktury turystycznej, jak i dla przedsiębiorców, co ma się przełożyć na rozwój sektora i gospodarki.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.