Komunikaty PR

Czy usługi sprzątania mogą być w pełni ekologiczne i jednocześnie ekonomiczne?

2022-05-12  |  14:10
Biuro prasowe
Kontakt
Biuro Prasowe
GISPartner S.A.

Jana Długosza 60
51-162 Wrocław
media|gispartner.pl| |media|gispartner.pl
+48 605 286 264
www.gispartner.pl

Usługi czystościowo-porządkowe, choć pozornie nieskomplikowane, wymagają dzisiaj specjalistycznej wiedzy, sprawdzonych środków i technologii oraz wsparcia urządzeń mechanicznych. Czy równocześnie mogą być ekologiczne i ekonomiczne? Czy outsourcer świadczący tego typu prace może efektywnie wpływać na oszczędności u swoich klientów i reagować na jego potrzeby? Odpowiedź jest jednak – tak.

Utrzymanie czystości to usługi które są najczęściej powierzane profesjonalnym firmom. I choć sprzątanie zaliczane jest do usług nieskomplikowanych, to wymaga specjalistycznej wiedzy, odpowiednio przeszkolonej kadry i profesjonalnych urządzeń, szczególnie wtedy, gdy mają być realizowane z troską o środowisko naturalne.

Ekologicznie i ekonomicznie w procesach cleaningowych

Zrównoważony rozwój, Europejski Zielony Ład, dyrektywy Unii Europejskiej czy polityka ESG przedsiębiorstw wymusza na firmach świadczących usługi porządkowo-czystościowe stosowanie środków i rozwiązań ekologicznych, ekonomicznych a zarazem skutecznych. Usługi związane z utrzymaniem czystości są dziś bowiem złożonymi, wieloetapowymi i dobrze sparametryzowanymi procesami, na których sukces wpływa wiele czynników. Wiodącym z nich jest człowiek – wyszkolony i kompetentny, kolejnym jest odpowiedni sprzęt i zastosowane w sprzątaniu technologie, ostatnim kompleksowość i mobilność pozwalająca na efektywne realizowanie zleceń w krótkim czasie. Wszystkie te elementy sprawiają, że usługi porządkowe są zarówno ekonomiczne, jak i ekologiczne.

Corocznie, cyklicznie szkolimy nasz personel. W tym roku uruchamiamy również własne centra szkoleniowe we Wrocławiu i Dąbrowie Górniczej. Nasi pracownicy uzyskują wiedzę na temat stosowania odpowiednich środków czyszczących. Wiedzą co stosować w jakich stężeniach, aby chronić powierzchnie oraz uczą się obsługi najnowocześniejszych maszyn czyszczących. Obsługujemy 18,5 mln m2 powierzchni, pracujemy z 30 000 pracowników. Wiemy jak działać w interesie klienta, a on widzi jakie otrzymuje wymierne oszczędności, wynikające z tej współpracy. Usługa sprzątania to dziś serwis „szyty na miarę”. Dostosowanie środków i narzędzi do specyfiki obiektu i wymagań klienta jest czynnikiem niezwykle istotnym. Są one bowiem znaczące i jako element składowy kosztów oraz opłat eksploatacyjnych istotnie wpływają na koszty utrzymania mówi Grzegorz Smereka, Wiceprezes Zarządu Impel System Sp. z o.o.

Ekologia w usługach cleaningowych to przede wszystkim stosowanie produktów oznaczonych odpowiednimi certyfikatami i mających neutralny wpływ na środowisko naturalne. To również wiedza i umiejętności– z zakresu dostosowywania środków czyszczących do odpowiednich powierzchni, oraz wykorzystywanie urządzeń o minimalnym zużyciu wody i energii, produkujących minimalne ilości ścieków.

Mierzalne oszczędności

To właśnie rosnące koszty utrzymania obiektów wymuszają na podmiotach oferujących usługi sprzątania poszukiwanie rozwiązań proekologicznych. Nieekonomiczne, zużywające nawet do 400 l wody automaty są dziś zastępowane przez urządzenia które w tym samym cyklu zadowolą się tylko 75 l wody. Środki chemiczne zastępowane są m.in. ozonowaną wodą, naturalną substancją o silnych właściwościach odkażających. Mierzalne oszczędności to nawet kilkadziesiąt ton ścieków w cyklu miesięcznym czy całkowita eliminacja środków chemicznych.

Trendy proekologiczne widoczne są także w postawach społecznych. Zgodnie z raportami (za rok 2020) Ministerstwa Klimatu i Środowiska aż 90% wskazań dotyczy ograniczenia zużycia wody, a 82% ankietowanych wskazuje, że wybiorą rozwiązanie ekologiczne nawet w sytuacji, gdy oznacza to wzrost kosztów. Rośnie także świadomość Polaków w zakresie oszczędzania energii i problemu odpadów – 95% deklaruje, że podejmie kroki w ich redukcji w swoich gospodarstwach domowych, a 50% realnie dostrzega problem ich powstawania.

Więcej informacji na temat oferowanych przez Grupę Impel usług związanych z utrzymaniem czystości znaleźć można na www.impel.pl oraz na blogu Impel.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: GISPartner S.A.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Unijny cel klimatyczny do 2040 roku komentują organizacje pozarządowe Biuro prasowe
2025-07-07 | 06:00

Unijny cel klimatyczny do 2040 roku komentują organizacje pozarządowe

2 lipca Komisja Europejska zaproponowała redukcję emisji gazów cieplarnianych o 90 % do 2040 roku (w stosunku do 1990 r.). Taki cel ma wejść do Prawa Klimatycznego Unii
Ochrona środowiska Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym
2025-06-11 | 11:30

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

Już 1 października rusza w Polsce system kaucyjny. Aby odzyskać kaucję doliczoną do zakupu napoju w puszcze, konsumenci będą musieli spełnić kilka warunków. Inicjatywa
Ochrona środowiska „Rozszerzona Odpowiedzialność Producenta – polityka środowiskowa, dialog i role interesariuszy” - konferencja Rekopol
2025-05-23 | 13:00

„Rozszerzona Odpowiedzialność Producenta – polityka środowiskowa, dialog i role interesariuszy” - konferencja Rekopol

Trwa dyskusja nad kwestiami związanymi z gospodarką odpadami opakowaniowymi, w tym nad przyszłym systemem Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta. Cały czas mamy do czynienia

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy

W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.

Handel

Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z Raportu Wpływu Nestlé w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.

Polityka

M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.