Deepspot – najgłębszy basen nurkowy z szansą na rekord Guinnessa
Biuro Rekordów
ul. Święty Marcin 29/8
61-806 Poznań
info|biurorekordow.pl| |info|biurorekordow.pl
+48 690 939 469
https://biurorekordow.pl/
Już niebawem będziemy świadkami nie lada wydarzenia na skalę świata. W Polsce, w Mszczonowie pod Warszawą otworzy się Deepspot, czyli najgłębszy basen nurkowy w Polsce, który ma szansę zapisać się na kartach historii i ustanowić oficjalny rekord Guinnessa.
Dokonywanie oficjalnych pomiarów i zbieranie materiału dowodowego, który posłuży londyńskiemu Guinnessowi do weryfikacji polskiego osiągnięcia odbędzie się już 22 października 2020 roku, około godziny 13:00. Do tego czasu, cały basen nurkowy, o głębokości 45,5 metrów zostanie wypełniony wodą. Pomieści on aż 8000 m³ wody.
W trakcie procesu pomiarowego wykwalifikowani nurkowie zanurzą się z kamerą i przy pomocy specjalnej geodezyjną taśmą mierniczej, potwierdzą całkowitą głębokość basenu.
Całość zostanie udokumentowana na nagraniu wideo. Na miejscu obecna będzie również koordynatorka z Biura Rekordów, która będzie nadzorowała przebieg próby i upewni się, że materiały dowodowe dla londyńskiego Guinnessa zostały sporządzone zgodnie z wytycznymi do rekordu.
Więcej informacji: https://biurorekordow.pl/event/deepspot-najglebszy-basen-nurkowy-z-szansa-na-rekord-guinnessa/

Doskonale warunki na narty w Szczyrku. Narciarze tłumnie odwiedzają Beskid Sport Arenę!

Znamy datę Rosa Challenge Tour 2025

Zielona Infrastruktura Sportowa Przyszłości – nie moda tylko konieczność!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.