Komunikaty PR

Dlaczego warto wybrać kamień naturalny i zrezygnować z płytek ceramicznych w sw

2023-02-14  |  14:00
Biuro prasowe

Płytki kamienne czy ceramiczne – to jeden z największych dylematów, z którymi borykamy się podczas budowy domu czy też remontu. Choć oba materiały na pozór wyglądają podobnie i mają wspólne zalety, to jednak różni je bardzo wiele istotnych elementów, które warto poznać przed dokonaniem finalnego wyboru. Jakie mają właściwości i czym charakteryzują się płytki kamienne i ceramiczne?

Jednym z najważniejszych czynników przy wyborze materiałów wykończeniowych jest trwałość – zwłaszcza przy wyborze płytek podłogowych, czy też dekoracyjnych na elewację domu. Płytki w założeniu powinny służyć nam wiele lat, właśnie dlatego warto postawić na sprawdzonych producentów, którzy oferują jakościowe produkty. Ceramiczne płytki charakteryzują się wysoką wytrzymałością i odpornością na wilgoć. W porównaniu do kamienia naturalnego, są mniej podatne na zarysowania i pęknięcia. Jednak ewentualne uszkodzenia na kamiennych płytkach są zdecydowanie mniej widoczne, gdyż materiał ten, posiada taki sam kolor  w środku, co na zewnątrz, dzięki czemu wygląda to naturalnie i nie wrzuca się w oczy. Kamień naturalny jest jednym z najtrwalszych materiałów, jakie stworzyła natura. Zatem kamienne płytki są bardzo trwałe, a dodatkowo są ponadczasowe – moda na wzory płytek przemija, a kamień naturalny niezmiennie od lat jest modny i chętnie wybierany przez projektantów wnętrz.

Oceniając aspekt estetyczny nie do końca możemy być obiektywni, gdyż z pewnością każdy ma swoje własne upodobania. Pewne jest, że kamień naturalny posiada zdecydowanie więcej opcji do wyboru. Płytka kamienna może być polerowana, matowa, szczotkowana czy też płomieniowana, a wykończenie jej krawędzi cięte na prosto, fazowane lub młotkowane.

Kamień naturalny wykonany jest przez naturę, dzięki czemu charakteryzuje się niepowtarzalną kolorystyką i strukturą. Płytki z jednej palety mogą się nieznacznie różnić odcieniem czy też układem żył
i smug, dzięki czemu materiał ten jest wyjątkowy.

Zastosowanie kamienia naturalnego jest bezsprzecznie o wiele lepszym rozwiązaniem w przypadku ogrzewania podłogowego. Kamień zdecydowanie dłużej trzyma ciepło, dzięki czemu jest idealnym rozwiązaniem w budownictwie energooszczędnym. Posadzki kamienne to inwestycja na pokolenia, gdyż jest ona odporna na uszkodzenia mechaniczne, chemiczne i ścieranie.

Bardzo ważnym aspektem, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, przy wyborze nowych płytek jest aspekt ceny. Często poszukujemy promocji i tańszych rozwiązań. KLINK International, wiodący dostawca kamienia naturalnego w Polsce, posiada bardzo bogaty wybór wyrobów z kamienia, które często można zakupić w cenie płytek ceramicznych. Wyroby z kamienia naturalnego są gotowe i znajdują się w magazynach, dzięki czemu dostawa do domu realizowana jest w zaledwie 72 godziny. Dostępne na rynku kamienie naturalne dostarczane są z całego świata – od Chin, przez Indie, RPA aż po Europę.

Kamień naturalny jest materiałem szlachetniejszym od ceramiki. Nada on każdemu wnętrzu elegancji i przestronności, tworząc oryginalną aranżację. Bogata kolorystyka, niepowtarzalny wygląd, bardzo duża wytrzymałość i długotrwały efekt solidnego piękna – to główne cechy, które stanowią przewagę kamienia naturalnego nad ceramicznymi wyrobami.

Kamień naturalny charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością, trwałością i niepowtarzalnymi walorami estetycznymi. Z kolei płytki ceramiczne to wyrób sztuczny, którego imitacje mogą jedynie przypominać kamień naturalny.

KLINK International to wiodący dostawca kamienia naturalnego w Polsce. Firma posiada 20 salonów sprzedaży oraz rozwinięty sklep online. W ofercie znajdują się m.in.: granity, marmury, łupki, kwarcyty, wapienie, trawertyny, piaskowce. Oferta obejmuje również płytki, mozaiki, stopnice, parapety, panele, forniry, palisady, kostki, krawężniki, bloki, pasy i slaby. KLINK aktywnie współpracuje z inwestorami prywatnymi, instytucjonalnymi, firmami wykonawczymi, kamieniarskimi, architektami oraz projektantami wnętrz i krajobrazu. Regularnie uczestniczy także w międzynarodowych targach, dzięki czemu oferta jest na bieżąco uaktualniana i podąża za światowymi trendami.

Więcej na: www.klink.pl

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Surowce wylesianie
2025-04-16 | 12:50

Unijna zmiana prawna otworzy drzwi dla nielegalnego drewna z Rosji

Organizacja badawcza Earthsight ostrzega, że wprowadzenie kategorii „braku ryzyka” w systemie klasyfikacji krajów w ramach EUDR – co obecnie proponują
Surowce Wkrótce w Europie powstanie nowoczesna zielona huta. Wybuduje ją Metinvest
2024-11-27 | 10:25

Wkrótce w Europie powstanie nowoczesna zielona huta. Wybuduje ją Metinvest

Ukraiński Metinvest – grupa firm stalowych i wydobywczych – wybuduje we Włoszech jedną z najnowocześniejszych zielonych hut stali w Europie. Wydajność zakładu produkującego
Surowce Rollercoaster cen ropy naftowej
2024-05-27 | 12:00

Rollercoaster cen ropy naftowej

W skrócie: • Zbliżające się spotkanie OPEC+ w dniu 1 czerwca prawdopodobnie nie przyniesie większych niespodzianek, ponieważ Allianz Trade spodziewa się utrzymania obecnych

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy

W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.

Handel

Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z Raportu Wpływu Nestlé w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.

Polityka

M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.