Do Sygnis dołącza nowy członek Rady Nadzorczej, Arvin Khanchandani z WEG

Marek Lorent-Kamiński
Sygnis SA
Żwirki i Wigury 101
02-089 Warszawa
kontakt|sygnis.pl| |kontakt|sygnis.pl
22 668 47 57
https://sygnis.pl/
Sygnis SA, notowana na NewConnect deeptechowa spółka prowadząca projekty R&D w zakresie technologii hardware’owych, informuje, że 19 czerwca 2023 roku podczas Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy powołano nowego członka Rady Nadzorczej, pana Arvina Khanchandaniego, szefa działu Climate Tech Investments w Warsaw Equity Group (WEG).
W Warsaw Equity Group pan Arvin Khanchandani pełni rolę specjalisty zajmującego się innowacyjnymi startupami, które poprzez swoje rozwiązania technologiczne mogą pomóc w walce ze zmianami klimatycznymi. Jako członek Rady Nadzorczej Sygnis SA będzie wspierał spółkę w realizacji jej strategii, koncentrując się na działaniach związanych z tworzeniem wartości. Arvin Khanchandani często angazuje się jury Innovations Hub, mentoringi, juror w Hello Tomorrow (daty).
Niezmiernie cieszymy się, że do Rady Nadzorczej Sygnis SA dołącza wyjątkowy profesjonalista z dużym doświadczeniem w zakresie inwestycji w startupy technologiczne. W uzupełnionym składzie Rada Nadzorcza będzie mogła jeszcze skuteczniej funkcjonować na rzecz Spółki w zakresie budowania jej pozycji i utrwalania wizerunku w środowisku m.in. funduszy Venture Capital – komentuje informację Andrzej Burgs, Prezes Zarządu Sygnis SA.
Przed dołączeniem do Warsaw Equity Group, Arvin Khanchandani spędził dekadę w Wielkiej Brytanii, pracując jako ekspert ds. fuzji i przejęć oraz strategii w notownych na londyńskiej giełdzie spółkach SIG plc i Johnson Matthey. Tytuł magistra nauk politycznych uzyskał w London School of Economics (LSE). Posiada również tytutł Chartered Financial Analyst (CFA).
***
O Spółce:
Sygnis Spółka Akcyjna to polska firma deeptech specjalizująca się w realizacji pionierskich projektów badawczo-rozwojowych w czterech głównych segmentach działalności: nowe technologie addytywne, energetyka, biotechnologia i nanotechnologia. Spółka zajmuje się dostawami maszyn specjalistycznych dla przedsiębiorstw i instytutów naukowych, realizacją serii produkcyjnych z wykorzystaniem zasobów własnego parku maszynowego, a także budową maszyn na zlecenie. Sygnis SA, notowana na giełdzie NewConnect od grudnia 2021 roku, jest jedną z najszybciej rosnących firm z sektora produkcji addytywnej w Polsce.

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.