Dom jak uzdrowisko. Poznaliśmy inwestycję GAIA PARK
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Najnowsza inwestycja PROFBUD, pierwszy etap miasteczka domów o zabudowie bliźniaczej i segmentowej GAIA PARK, udowadnia, że współczesne budownictwo może być realizowane w sposób mądry i odpowiedzialny, z naciskiem na maksymalne wykorzystanie proekologicznych rozwiązań. Ponad 20 hektarów działki, na której powstanie, oparto na filarach zrównoważonego rozwoju: energii, wodzie, powietrzu oraz dążeniu do dobrostanu i integracji lokalnej społeczności. Dnia 2 grudnia przedstawiciele mediów, interesariusze i partnerzy PROFBUD spotkali się na terenie inwestycji, poznając koncepcję projektu, zlokalizowanego w Konstancinie-Jeziornie.
Specjalizujący się w kameralnej zabudowie wielorodzinnej, a także inwestycjach z segmentu premium PROFBUD, nie zwalnia tempa planując kolejną spektakularną inwestycję, tym razem w jednej z najbardziej prestiżowych lokalizacji w Polsce. Dnia 2 grudnia 2022 r. zaproszeni do Konstancina goście byli świadkami nowego rozdziału w historii dewelopera. Swymi spostrzeżeniami na temat znaczenia domu i relacji zachodzących pomiędzy zdrowiem, naturą i tworzeniem społeczności, podzielił się Paweł Malinowski - Prezes PROFBUD, autorzy projektu biura sprzedaży GAIA PARK - architekci z Q2 STUDIO oraz pracownia OPA Architekci, odpowiadająca za architekturę osiedla. O tym, dlaczego warto żyć naturalnie i z troską o środowisko, opowiedziała zebranym ekoedukatorka Dominika Lenkowska-Piechocka. Spotkanie poprowadziły Ewa Trzcionka oraz Anna Dec, a o muzyczny klimat zadbali Julia Pietrucha oraz Grzech Piotrowski.
Energia, woda, powietrze i społeczność
Zlokalizowane w podwarszawskim Konstancinie-Jeziornie miasteczko GAIA PARK będzie charakteryzować zróżnicowana zabudowa: wielorodzinna, jednorodzinna, bliźniacza, częściowo szeregowa i atrialna. Dużą uwagę poświęcono umożliwieniu mieszkańcom jak najpełniejszego kontaktu z naturą, zastosowaniu najnowocześniejszych technologii i rozwiązań przyjaznych dla środowiska, a także zadbaniu o dogodną komunikację. Teren inwestycji będzie obsługiwany od ulicy Torowej przez drogę, którą deweloper przebuduje i przekaże miastu Konstancin.
„Projekt GAIA PARK powstał w oparciu o ekologiczne rozwiązania w zakresie odnawialnych źródeł energii. Architektura czerpie z konstancińskich wzorców, ucieka od nowinek - stara się być uniwersalna i ponadczasowa. W zakresie społecznym projekt ma integrować lokalna społeczność. Wierzę, że nasze osiedle będzie stanowiło wzorzec dla przyszłych inwestorów, że odejdziemy od betonowania i maksymalizowania powierzchni użytkowej mieszkalnej, a wartość projektu będzie wyznaczana przez aspekty środowiskowe i działania wspierające środowisko” – mówił Paweł Orłowski z zespołu projektowego OPA Architekci.
„Koncepcję miasteczka oparliśmy na czterech głównych filarach: energii, powietrzu, wodzie i społeczności. Badania pokazują, że zrównoważony rozwój, wpływ budynku na środowisko i jego efektywność energetyczna, są coraz ważniejsze dla wielu ludzi – zwłaszcza młodszych pokoleń. Zaczyna się to też przekładać na najważniejsze decyzje życiowe, w tym zakup domu. Zachęcamy do innowacji w branży, by inni zaczęli dostrzegać, jak postępy w zakresie ochrony środowiska i inwestycje takie jak GAIA PARK, mogą rozciągać się na cały rynek mieszkaniowy. Jeśli branża deweloperska będzie przykładać większą wagę do wspierania zrównoważonego rozwoju i tworzenia budownictwa przyjaznego dla środowiska, nasza wizja może stać się rzeczywistością” – dodał Paweł Malinowski, Prezes Zarządu PROFBUD.
W trosce o środowisko z własną elektrowni
PROFBUD doskonale wie, jak uwzględnić w swojej inwestycji walory przyrodnicze i ekologiczne. Wykazując się dużą umiejętnością pracy z rozwiązaniami opartymi o poszanowanie natury, firma wzięła na siebie zobowiązanie odpowiedzialności za wsparcie środowiska i dobrostan swoich klientów. To pierwsza taka inwestycja w Polsce, właściwie nowy rozdział w historii marki – zarówno jeśli chodzi o liczne proponowane ekorozwiązania, ale też samą zabudowę jednorodzinną.
Troskę o pierwszy z filarów jakim jest energia, zapewnią w domach GAIA PARK gruntowe pompy ciepła, wykorzystujące ziemię jako magazyn energii. Rozwiązanie zapewni grzanie i chłodzenie domu przez ogrzewanie podłogowe o niskich parametrach energetycznych. O jakość powietrza, drugiego z filarów koncepcji osiedla, zadba system rekuperacji, pomagający regulować wilgotność powietrza i zmniejszający prawdopodobieństwo rozwoju grzybów i pleśni. Energię do zaproponowanych rozwiązań PROFBUD będzie dostarczał z własnej elektrowni wiatrowo-fotowoltaicznej zlokalizowanej w Polsce, dostarczając darmowy prąd przez 20 lat do domów w GAIA PARK. Da to mieszkańcom gwarancję dostawy zielonej energii wiadomego pochodzenia i rachunki za zużycie bliskie zeru.
Szacunek do zasobów wodnych będzie na terenie inwestycji widoczny m.in. poprzez magazynowanie deszczówki w zbiornikach podziemnych i wykorzystanie jej do podlewania ogródków przydomowych, terenów zielonych czy napełnienia oczek wodnych. PROFBUD nie zapomniał także o wadze ludzkich interakcji. Pojawią się tu ścieżki rowerowe i spacerowe, prowadzące m.in. do Ogrodu Botanicznego, a także szklarnie z warzywami, plac zabaw dla dzieci, siłownia plenerowa, miejsca do szybkiego ładowania samochodów, wybieg dla psów oraz lokale z usługami. Miasteczko stanie się również kolejną zieloną oazą Konstancina, miejsca znanego od lat ze swego uzdrowiskowego mikroklimatu, bliskiego sąsiedztwa Parku Zdrojowego i solankowej tężni.
Partnerem wydarzenia była Tesla Polska.
Dodatkowe informacje: http://www.profbud.info/, https://www.facebook.com/ProfbudDeweloper

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.