Early Stage partnerem strategicznym start-upu The Village
Polski start-up The Village od stycznia rozpoczął współpracę strategiczną z jedną z najbardziej innowacyjnych szkół języka angielskiego dla dzieci i młodzieży w Polsce. Autorski program, stworzony przez Early Stage, dedykowany jest przedszkolakom, które przez artystyczną działalność poznają nowy język.
Pierwsza szkoła językowa Early Stage powstała w 1993 roku i działa w modelu franczyzowym, opierając się na oryginalnej metodzie nauki angielskiego dla najmłodszych. Early Stage jest w niemal 850 lokalizacjach w całej Polsce, przekazując wiedzę przeszło 50 tys. dzieciom. Innowacyjne kształcenie szkoły językowej zostało wyróżnione już w 2005 roku na European Language Label. - Z roku na rok w naszych szkołach w całej Polsce uczy się coraz więcej dzieci. Rozpoczynając współpracę ze start-upem The Village jesteśmy przekonani, że wdrażając nasze innowacyjne systemy nauki języka poprzez zabawę artystyczną, dzieci z Wiosek będą na wielu płaszczyznach rozwijały swoje umiejętności komunikacyjne’ - mówi Tonia Bochińska z Early Stage.
Autorski program Early Stage dla The Village oparty jest na ćwiczeniach językowych przez taniec, teatr, muzykę, poezję rymowaną i projekty plastyczne. Takie metody nauki pomagają najmłodszym w łatwy sposób przyswajać nowe słowa i wyrażenia, a przy tym rozwijać wyobraźnię. Program dostosowany jest do potrzeb i poziomu zaawansowania językowego przedszkolaków w wieku od 3 do 6 lat. - Jako pedagożka dostrzegam, że dzieci przyswajają języki obce i radzą sobie z opanowaniem systemu fonologicznego, czyli dźwięków, zdecydowanie lepiej niż dorośli. Chcemy, żeby autorski i innowacyjny program nauki w The Village rozwijał kreatywność, a przy tym uczył i kształtował świadomość społeczną oraz kulturową - podkreśla założycielka i prezeska The Village, Aleksandra Kozera.
The Village to polski start-up ed-techowy, który umożliwia otworzenie własnego żłobka lub przedszkola oraz oferuje wsparcie rodzicom, którzy poszukują sprawdzonego miejsca opieki dla swoich dzieci. Wioski w lipcu 2021 roku pozyskały fundusze w rundzie pre-seedowej w wysokości 2,7 mln złotych, a rok później 3,4 mln euro w rundzie seedowej. Finansowanie od zagranicznych inwestorów pozwala The Village wdrażać nowe rozwiązania edukacyjne, które będą budować kompetencje liderów przyszłości. W ostatnim czasie start-up The Village stworzył autorski program art-edukacji wraz ze znaną aktorką Romą Gąsiorowską. - Tworzenie warsztatów z Romą Gąsiorowską i zajęć językowych z Early Stage to kolejny krok ku efektywnemu rozwojowi najmłodszych. W The Village dzieci przez zabawę mogą rozwiająć swoje pasje i umiejętności, które w późniejszym czasie będą czynnikiem decydującym o ich ścieżce kariery - dodała Aleksandra Kozera.

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Niepewna sytuacja zwracanych do Skarbu Państwa gruntów dzierżawnych. To może się wiązać z likwidacją infrastruktury rolniczej i miejsc pracy
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wciąż nie przedstawił spójnego planu zagospodarowania gruntów zwracanych do Zasobów Skarbu Państwa. W efekcie setki hektarów gruntów leżą odłogiem, a strategiczna infrastruktura rolnicza jest demontowana. Spółka Top Farms od dawna wnioskowała do KOWR-u o utworzenie ośrodków produkcji rolniczej (OPR) lub podjęcie jakichkolwiek decyzji, które umożliwiłyby dalsze funkcjonowanie wielu takich obiektów rolniczych. Brak decyzji skutkuje trwałą utratą potencjału produkcyjnego, a tym samym może osłabić pozycję konkurencyjną polskiego rolnictwa.
Transport
Europejskie miasta planują wzrost inwestycji w infrastrukturę społeczną. Wydatki na niskoemisyjny transport wciąż są niewystarczające [DEPESZA]

W ciągu najbliższych trzech lat 56 proc. gmin miejskich w UE planuje zwiększyć nakłady na redukcję emisji gazów cieplarnianych, a 53 proc. – na infrastrukturę społeczną – wynika z badania EBI. Dotacje krajowe i unijne pozostają głównym źródłem finansowania inwestycji, choć samorządy szukają także innych form finansowania. O potrzebach w tym obszarze eksperci i samorządowcy rozmawiali w trakcie panelu „Fundusze unijne w rozwoju miast i regionów”, który odbył się w ramach EKG w Katowicach.
Farmacja
Właściciele psów i kotów szczególnie narażeni na choroby odkleszczowe. Nie decydują się jednak na profilaktyczne szczepienia

Eksperci ostrzegają, że Polska znajduje się w czołówce krajów Europy Środkowej pod względem liczby zachorowań na kleszczowe zapalenie mózgu, a mimo to poziom zaszczepienia przeciwko tej chorobie pozostaje dramatycznie niski. Tymczasem zmiany klimatyczne, coraz wyższe temperatury, migracje kleszczy i zanik sezonowości ich aktywności powodują, że ryzyko zakażenia jest coraz większe – nie tylko w lesie, ale i w mieście, parku czy ogrodzie, a nawet w domu, szczególnie tam, gdzie mieszkają zwierzęta.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.