100% zajęć online i rekordowa frekwencja – studenci Vistuli uczą się zdalnie.
Wszystkie zajęcia dydaktyczne, w tym wykłady, ćwiczenia, seminaria, ale też konsultacje odbywają się w Uczelniach Vistula zdalnie. Dzięki własnej platformie do e-learningu oraz dostępie do płatnych, komercyjnych rozwiązań, od początku epidemii nauka przebiega bez zakłóceń. Uczelnie Vistula są jednymi z pionierów edukacji wyższej online w Polsce – część kierunków prowadzą zdalnie od 6 lat. Dzięki temu miały narzędzia i wiedzę, by przenieść w ten tryb wszystkich studentów.
W ciągu ostatniego tygodnia w Uczelniach Vistula odbyło się 471 zdalnych wykładów i ćwiczeń, a wykładowcy i studenci wymienili się 13 487 wiadomościami. W zajęciach wzięło udział blisko 400 wykładowców i ponad 6 tys. studentów. Wszystko to w dwóch językach, bo każdy z oferowanych 12 kierunków studiów, jest prowadzony zarówno po polsku, jak i po angielsku.
- Korzystamy z dwóch narzędzi – naszej, dedykowanej platformy do e-learningu, której dotąd używaliśmy dla studiów online i blended learningu, oraz płatnego narzędzia do webinariów – mówi Marta Kozak-Gołębiowska, dyrektor Działu Edukacji Cyfrowej Uczelni Vistula. - Na platformie umieszczamy materiały dydaktyczne, tworzymy testy, quizy, zadania, odbieramy zadane studentom prace i na co dzień kontaktujemy się ze studentami. Narzędzie do webinarów służy do prowadzenia wykładów i ćwiczeń online na żywo.
Dzięki zdobytej przez lata wiedzy, testowaniu dostępnych na rynku oraz własnych narządzi e-learningowych, przejście w tryb online zajęło uczelniom 3 dni robocze. W czasie, gdy informatycy dostosowywali system dla całych uczelni, eksperci od e-learningu szkolili wykładowców, jak skutecznie uczyć online. W kilku sesjach na żywo na temat używania narzędzi oraz angażowania studentów uczestniczyło po 250 osób. Oprócz tego wszyscy wykładowcy dostali nagrania szkoleń i szczegółowe instrukcje.
Od 6 lat Uczelnie Vistula prowadzą profesjonalnie przygotowane kierunki studiów online. To Ekonomia, Finanse i Rachunkowość oraz Zarządzanie na poziomie licencjackim, a także Finanse i Rachunkowość oraz Zarzadzanie na poziomie magisterskim. Fachowe przygotowanie jednego kierunku studiów specjalnie pod tryb online to od kilku miesięcy do kilku lat.
- Od lat tworzymy materiały multimedialne, pracujemy nad metodyką nauczania zdalnego, ciągle pytamy naszych studentów co i jak zmienić, by uczyło im się lepiej. Regularnie szkolimy też kadrę pod tym kątem. Mamy gotowe materiały szkoleniowe, własne kanały komunikacji. To wszystko pomogło nam szybko przygotować całą społeczność akademicką do tej nagłej zmiany - mówi dr Justyna Berniak-Woźny, prorektor ds. jakości kształcenia
i internacjonalizacji.
Każdego roku Uczelnie Vistula rozwijają ofertę edukacji online zgodnie z potrzebami rynku i sugestiami studentów. W tym roku akademickim uruchomiły studia II stopnia na kierunku Finanse i Rachunkowość. Od października oferta obejmie programy anglojęzyczne. Technologicznie Uczelnie Vistula są gotowe przeprowadzać w ten sposób egzaminy, a nawet obrony. Jeśli zajdzie taka konieczność, od października z w trybie online będą odbywać się wszystkie kierunki.
Więcej informacji:
Anna Jaglińska-Prawdzik
PR Manager
Uczelni Vistula
tel.: 506 195 376
e-mail: a.jaglinska@vistula.edu.pl
Akademia Finansów i Biznesu Vistula oraz Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula to jedne
z najstarszych i najwyżej ocenianych w rankingach, prywatnych uczelni w Polsce. Wyróżniają je kierunki praktyczne, przygotowujące do sukcesu na rynku pracy. Wykładowcy są wybitnymi autorytetami i praktykami. Uczelnie ściśle współpracują z biznesem i organizacjami międzynarodowymi.

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.