Komunikaty PR

3M na Women in Tech Summit 2020: czas na kobiety w nowych technologiach

2020-12-07  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
HK
Hill+Knowlton Strategies

Branickiego 17
02-972 Warszawa
biuroprasowe|hkstrategies.com| |biuroprasowe|hkstrategies.com
+48 22 536 38 00
hkstrategies.pl

Jak zachęcać młodych ludzi do kariery w świecie nauki? Jak pokazuje ostatnia edycja raportu 3M „State of Science Index”, aż trzy czwarte Polaków oczekuje od państwa lepszego dostępu dla kobiet do kształcenia w zakresie nauk przyrodniczych, technologii, inżynierii i matematyki. Jednocześnie, choć nasza wiara w osiągnięcia naukowe systematycznie rośnie, to nawet co piąta osoba deklaruje, że już na etapie szkoły podstawowej została skutecznie zniechęcona do dalszego rozwoju w zakresie nauk ścisłych. Jak zatem skutecznie wspierać rozwój młodych w obszarze STEM? Te i inne zagadnienia pogłębią eksperci i ekspertki m.in. z 3M w trakcie najbliższej edycji wydarzenia Perspektywy Women in Tech Summit w dniach 8-9 grudnia 2020. 

Perspektywy Women in Tech Summit to konferencja poświęcona roli kobiet w nauce, technologii, inżynierii oraz matematyce. Na uczestników czeka kilkadziesiąt wystąpień i debat poruszających takie tematy jak: cyberbezpieczeństwo, rozwój technologii wobec zagrożeń klimatycznych, zarządzanie zespołem i wspieranie różnorodności.  

Tegoroczną główną prelegentką 3M będzie Denise Rutherford - Senior Vice President, Corporate Affairs 3M, która podzieli się ze słuchaczami swoją osobistą historią z perspektywy ponad 30-letniej kariery w firmie.  

Pula wydarzeń w ramach WITS 2020 z udziałem 3M jest szersza niż kiedykolwiek. Do grona prelegentów dołączyli przedstawiciele centrów produkcyjnych, działu badań i rozwoju, Centrum Usług Wspólnych oraz organizacji sprzedażowo-marketingowej 3M. Obok „power speech” w wykonaniu Denise Rutherford, odbędą się dwa panele dyskusyjne z udziałem Alaina Simonneta, Dyrektora Zarządzającego 3M na region Europy Wschodniej i Anthony’ego Crawforda, Dyrektora Operacji Produkcyjnej 3M w regionie Europy Wschodniej. Paneliści podejmą temat przywództwa w czasach kryzysu i wpływu pandemii Covid-19 na przyspieszoną digitalizację firm. 

3M na WITS 2020 to także 2 „techtalki”, 2 warsztaty oraz sesje mentoringowe z udziałem aż 13 mentorek z 3M, specjalizujących się w różnych obszarach biznesu. 

Choć większość studentów w Polsce to kobiety, to wciąż na politechnikach stanowią one wyraźną mniejszość, w szczególności w przypadku kierunków związanych z nowymi technologiami – mówi Ewa Bachurska, Technical Manager Product Engineering Industrial Adhesives & Tapes Division, EMEA w 3M. – Tym bardziej mam nadzieję, że jako mentorce WITS 2020 uda mi się zainspirować jeszcze więcej młodych kobiet do wyboru kształcenia w obszarze STEM - dodaje. 

Poprzez udział w WITS 2020 chcemy pokazać, że ścieżki kariery w organizacji związanej  z technologiami mogą być bardzo zróżnicowane. Wiele osób boi się aplikować do firm produkcyjnych czy technologicznych, bo nie mają wykształcenia kierunkowego. To błąd! W 3M mamy szerokie spektrum dywizji biznesowych, od tych wymagających specjalistycznej wiedzy w naukach ścisłych po kierunki zorientowane bardziej społecznie, tj. sprzedaż, marketing czy HR. I jak pokazują przykłady wielu pracowników firmy, możliwe jest budowanie  doświadczenia zawodowego w więcej niż jednym obszarze – dodaje Magdalena Salamucha, Business Unit Manager, Sales & Marketing B2B w 3M, również mentorka. 

Na konferencji ponownie pojawi się Strefa Kariery w 3M – stoisko, na którym uczestniczki  i uczestnicy Women in Tech Summit będą mogli wirtualnie spotkać się ze specjalistami 3M  i poznać specyfikę pracy w różnych działach firmy. 

Jedno z wystąpień „techtalk” poprowadzi Urszula Pochwała, IT Business Analyst w 3M. Jej wystąpienie może zainteresować w szczególności osoby poszukujące inspiracji do zmiany branży na IT. 

Wiele kobiet, mimo ogromnego potencjału, który w nich drzemie, obawia się zmiany ścieżki kariery na obszar nowych technologii. Dzieje się tak za sprawą głęboko zakorzenionych  w naszej świadomości stereotypów na temat płci i specyfiki pracy w IT. Wielu osobom wydaje się, że automatyzacja procesów i wytwarzanie oprogramowania to domena mężczyzn, którzy z natury przejawiają większe zdolności w kierunku nauk ścisłych, i że w świecie zaawansowanych technologii nie ma miejsca dla kobiet. Nic bardziej mylnego! W moim „tech-talku” rozprawiam się z tego typu mitami – mówi prowadząca IT techtalk z 3M. 

Konferencja Women in Tech Summit odbywa się w tym roku całkowicie w przestrzeni online. Więcej informacji
i bilety są dostępne na: www.womenintechsummit.pl   

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Hill+Knowlton Strategies
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Druga edycja eduSensus Education Awards 2024 Biuro prasowe
2024-07-10 | 09:40

Druga edycja eduSensus Education Awards 2024

Od 9 maja można nadsyłać zgłoszenia, doceniając najbardziej kreatywnych i innowacyjnych nauczycieli, dyrektorów, pedagogów oraz szkoły, które w wyjątkowy
Edukacja „W kinie doświadczaj, nie nagrywaj!” Edukacyjny projekt marki Motorola i NAM
2024-07-08 | 14:00

„W kinie doświadczaj, nie nagrywaj!” Edukacyjny projekt marki Motorola i NAM

Warszawa, 8 lipca 2024 r.: Wystartował edukacyjny projekt realizowany przez New Age Media dla marki Motorola w kinach sieci Cinema City. W ramach projektu, na 377 ekranach w 41 obiektach kinowych
Edukacja Odbudowa szkół w Ukrainie – rusza pilotażowy projekt
2024-07-05 | 08:37

Odbudowa szkół w Ukrainie – rusza pilotażowy projekt

Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Transformacji Cyfrowej w Ukrainie ogłosiły projekt odbudowy ukraińskich szkół na nieokupowanych terenach kraju. Specjalnie powołany w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.