Komunikaty PR

3M na Women in Tech Summit 2020: czas na kobiety w nowych technologiach

2020-12-07  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
HK
Hill+Knowlton Strategies

Branickiego 17
02-972 Warszawa
biuroprasowe|hkstrategies.com| |biuroprasowe|hkstrategies.com
+48 22 536 38 00
hkstrategies.pl

Jak zachęcać młodych ludzi do kariery w świecie nauki? Jak pokazuje ostatnia edycja raportu 3M „State of Science Index”, aż trzy czwarte Polaków oczekuje od państwa lepszego dostępu dla kobiet do kształcenia w zakresie nauk przyrodniczych, technologii, inżynierii i matematyki. Jednocześnie, choć nasza wiara w osiągnięcia naukowe systematycznie rośnie, to nawet co piąta osoba deklaruje, że już na etapie szkoły podstawowej została skutecznie zniechęcona do dalszego rozwoju w zakresie nauk ścisłych. Jak zatem skutecznie wspierać rozwój młodych w obszarze STEM? Te i inne zagadnienia pogłębią eksperci i ekspertki m.in. z 3M w trakcie najbliższej edycji wydarzenia Perspektywy Women in Tech Summit w dniach 8-9 grudnia 2020. 

Perspektywy Women in Tech Summit to konferencja poświęcona roli kobiet w nauce, technologii, inżynierii oraz matematyce. Na uczestników czeka kilkadziesiąt wystąpień i debat poruszających takie tematy jak: cyberbezpieczeństwo, rozwój technologii wobec zagrożeń klimatycznych, zarządzanie zespołem i wspieranie różnorodności.  

Tegoroczną główną prelegentką 3M będzie Denise Rutherford - Senior Vice President, Corporate Affairs 3M, która podzieli się ze słuchaczami swoją osobistą historią z perspektywy ponad 30-letniej kariery w firmie.  

Pula wydarzeń w ramach WITS 2020 z udziałem 3M jest szersza niż kiedykolwiek. Do grona prelegentów dołączyli przedstawiciele centrów produkcyjnych, działu badań i rozwoju, Centrum Usług Wspólnych oraz organizacji sprzedażowo-marketingowej 3M. Obok „power speech” w wykonaniu Denise Rutherford, odbędą się dwa panele dyskusyjne z udziałem Alaina Simonneta, Dyrektora Zarządzającego 3M na region Europy Wschodniej i Anthony’ego Crawforda, Dyrektora Operacji Produkcyjnej 3M w regionie Europy Wschodniej. Paneliści podejmą temat przywództwa w czasach kryzysu i wpływu pandemii Covid-19 na przyspieszoną digitalizację firm. 

3M na WITS 2020 to także 2 „techtalki”, 2 warsztaty oraz sesje mentoringowe z udziałem aż 13 mentorek z 3M, specjalizujących się w różnych obszarach biznesu. 

Choć większość studentów w Polsce to kobiety, to wciąż na politechnikach stanowią one wyraźną mniejszość, w szczególności w przypadku kierunków związanych z nowymi technologiami – mówi Ewa Bachurska, Technical Manager Product Engineering Industrial Adhesives & Tapes Division, EMEA w 3M. – Tym bardziej mam nadzieję, że jako mentorce WITS 2020 uda mi się zainspirować jeszcze więcej młodych kobiet do wyboru kształcenia w obszarze STEM - dodaje. 

Poprzez udział w WITS 2020 chcemy pokazać, że ścieżki kariery w organizacji związanej  z technologiami mogą być bardzo zróżnicowane. Wiele osób boi się aplikować do firm produkcyjnych czy technologicznych, bo nie mają wykształcenia kierunkowego. To błąd! W 3M mamy szerokie spektrum dywizji biznesowych, od tych wymagających specjalistycznej wiedzy w naukach ścisłych po kierunki zorientowane bardziej społecznie, tj. sprzedaż, marketing czy HR. I jak pokazują przykłady wielu pracowników firmy, możliwe jest budowanie  doświadczenia zawodowego w więcej niż jednym obszarze – dodaje Magdalena Salamucha, Business Unit Manager, Sales & Marketing B2B w 3M, również mentorka. 

Na konferencji ponownie pojawi się Strefa Kariery w 3M – stoisko, na którym uczestniczki  i uczestnicy Women in Tech Summit będą mogli wirtualnie spotkać się ze specjalistami 3M  i poznać specyfikę pracy w różnych działach firmy. 

Jedno z wystąpień „techtalk” poprowadzi Urszula Pochwała, IT Business Analyst w 3M. Jej wystąpienie może zainteresować w szczególności osoby poszukujące inspiracji do zmiany branży na IT. 

Wiele kobiet, mimo ogromnego potencjału, który w nich drzemie, obawia się zmiany ścieżki kariery na obszar nowych technologii. Dzieje się tak za sprawą głęboko zakorzenionych  w naszej świadomości stereotypów na temat płci i specyfiki pracy w IT. Wielu osobom wydaje się, że automatyzacja procesów i wytwarzanie oprogramowania to domena mężczyzn, którzy z natury przejawiają większe zdolności w kierunku nauk ścisłych, i że w świecie zaawansowanych technologii nie ma miejsca dla kobiet. Nic bardziej mylnego! W moim „tech-talku” rozprawiam się z tego typu mitami – mówi prowadząca IT techtalk z 3M. 

Konferencja Women in Tech Summit odbywa się w tym roku całkowicie w przestrzeni online. Więcej informacji
i bilety są dostępne na: www.womenintechsummit.pl   

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Hill+Knowlton Strategies
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Wyróżnienie w międzynarodowym rankingu Eduniversal dla Wydziału Zarządzania UW Biuro prasowe
2024-11-29 | 13:30

Wyróżnienie w międzynarodowym rankingu Eduniversal dla Wydziału Zarządzania UW

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego zdobywa prestiżowe wyróżnienia w rankingu Eduniversal Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego zdobył srebrne
Edukacja Uczelnia Łazarskiego ogłasza zmiany w Zarządzie
2024-11-28 | 13:28

Uczelnia Łazarskiego ogłasza zmiany w Zarządzie

Z dniem 23 października 2024 roku nastąpiły zmiany w Zarządzie Uczelni Łazarskiego, które są istotnym krokiem w kierunku dalszego umacniania jej pozycji jako nowoczesnej instytucji
Edukacja Dyrektorzy polskich szkół na Litwie odwiedzili białostockie liceum
2024-11-26 | 12:00

Dyrektorzy polskich szkół na Litwie odwiedzili białostockie liceum

Wizyta 27 dyrektorów litewskich szkół to początek współpracy z I Społecznym Liceum Ogólnokształcącym. Jej celem jest wymiana doświadczeń, budowa

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja

Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.

Infrastruktura

Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców

W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.

Problemy społeczne

40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem

Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.