AICPA & CIMA publikują nowy raport dotyczący odporności na zmiany klimatyczne
AICPA & CIMA, które wspólnie tworzą Association of International Certified Professional Accountants, opublikowały nowy interaktywny raport Accounting for Climate Resilience. Ma on za zadanie pomóc specjalistom ds. finansów zdobyć wiedzę na temat zrównoważonego rozwoju, dzięki której będą mogli wspierać swoje organizacje, firmy i klientów w procesie dostosowywania modeli biznesowych i operacji w odpowiedzi na rosnące ryzyko związane ze zmianami klimatycznymi. Publikacja jest odzwierciedleniem ważnej roli, jaką w tym kontekście mają do odegrania specjaliści ds. finansów.
Accounting for Climate Resilience to ostatni z serii czterech raportów online zatytułowanych „Accounting for”, skupiających się na zrównoważonym rozwoju w biznesie. Seria ta stanowi dowód stałego zaangażowania AICPA & CIMA w wyposażenie specjalistów ds. finansów w zasoby, narzędzia i umiejętności potrzebne do wspierania tranzycji w kierunku bardziej odpowiedzialnych praktyk biznesowych i zapewnienia, że długoterminowe tworzenie wartości znajdzie się w centrum działań i sprawozdawczości korporacyjnej.
Dr Jeremy Osborn FCMA, CGMA, CPA (Aust.), Global Head of ESG, AICPA & CIMA, powiedział:
„Dzięki swoim umiejętnościom i wiedzy specjaliści ds. finansów mogą dostarczyć informacje w kontekście ładu organizacyjnego, strategii, zarządzania ryzykiem i efektywności, które wesprą podejmowanie decyzji popartych solidną analizą biznesową i atestacją informacji finansowych i niefinansowych, w tym danych związanych ze zrównoważonym rozwojem. Są idealnie przygotowani do wspierania opracowywania scenariuszy klimatycznych i włączania ich do organizacyjnych planów adaptacyjnych”.
Seria “Accounting for” składa się z następujących publikacji:
• Accounting for the Sustainable Development Goals
• Accounting for Carbon
• Accounting for Nature
• Accounting for Climate Resilience
Dodatkowe informacje nt. działań AICPA & CIMA na rzecz zrównoważonego rozwoju i udostępnianych zasobów znajdują się na stronie aicpa-cima.com/esg.
Association of International Certified Professional Accountants®, reprezentujące AICPA® & CIMA®, działa na rzecz globalnej profesji finansowej w imieniu 698 000 członków i studentów American Institute of CPAs® (AICPA) i The Chartered Institute of Management Accountants® (CIMA) ze 188 krajów i terytoriów. Jesteśmy światowym liderem w dziedzinie rachunkowości publicznej i zarządczej. Poprzez propagowanie tytułów Certified Public Accountant (CPA) i Chartered Global Management Accountant (CGMA) oraz innych specjalistycznych kwalifikacji, profesjonalną edukację i tzw. świadome przywództwo (ang. thought leadership) wspieramy naszych członków i zaangażowanych profesjonalistów i dzielimy się z nimi wiedzą oraz możliwościami na osiągnięcie pozycji liderów w kształtowaniu stabilniejszej przyszłości sprzyjającej włączeniu społecznemu i zrównoważonemu rozwojowi.
American Institute of CPAs (AICPA), będący największą na świecie organizacją reprezentującą profesję biegłego rewidenta, wyznacza dla swoich członków standardy etyczne oraz obowiązujące w Stanach Zjednoczonych standardy audytorskie w odniesieniu do spółek prywatnych, organizacji charytatywnych, a także władz federalnych, stanowych i lokalnych. Opracowuje również i ocenia Uniform CPA Examination i tworzy zasób talentów dla profesji rachunkowości publicznej.
The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) jest czołową i jednocześnie największą światową organizacją zrzeszającą specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej. CIMA ściśle współpracuje z pracodawcami i sponsoruje nowatorskie badania, nieustannie aktualizując swój program nauczania, dzięki czemu pozostaje pierwszym wyborem przy rekrutacji liderów biznesu z wykształceniem z zakresu finansów.

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.